Voráček zářil, Neuvirth poprvé lapal za Toronto. Francouz prohrál

Autor: jab, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český útočník Jakub Voráček podpořil v nočních přípravných zápasech na start nové sezony NHL výhru Philadelphie nad Rangers 4:1 famózními třemi body (1+2). Premiérový duel na nové adrese odchytal Michal Neuvirth, vedl si solidně, za 40 minut inkasoval z 22 střel dvakrát a měl úspěšnost zákroků 90,9 procenta. Další český gólman Pavel Francouz prohrál s Coloradem zápas proti Minnesotě 3:4. První gól v dresu Los Angeles vstřelil Martin Frk, který přispěl k výhře nad Vancouverem 7:5.

Neuvirth hájil branku Toronta první dvě třetiny a za stavu 2:2 přepustil místo Michaelu Hutchinsonovi. Český gólman nestačil v 16. minutě na dorážku Sama Reinharta z pozice mezi kruhy, po které bylo vyrovnáno 1:1. Ve 28. minutě jej v početní výhodě překonal ještě Victor Olofsson. Domácí Sabres nakonec vyhráli 5:3.

Voráček, který se chystá s Flyers na start NHL v pátek 4. října v pražské O2 areně proti Chicagu, byl u obou branek v první třetině. V 19. minutě asistoval u přesilovkového gólu Jamese van Riemsdyka a za 92 sekund Kevin Hayes tečoval střelu třicetiletého kladenského odchovance za Igora Šesťorkina. Ve 46. minutě pak Voráček v přesilové hře ranou z pravého kruhu zvýšil na 4:0.

Frk bodoval i ve druhém startu v dresu Kings, s kterými po skončení smlouvy v Detroitu uzavřel roční dvoucestný kontrakt. V úterý přispěl při premiéře asistencí na výhře na ledě Arizony 4:1 a nyní v Salt Lake City proti Vancouveru ve 49. minutě zvýšil náskok Los Angeles na 6:4. Do úniku jej vyslal Alec Martinez a Frk vyzrál na gólmana Richarda Bachmana.

Dvacetiletý útočník Martin Nečas ve svém druhém startu v přípravě za Carolinu poprvé bodoval. Po jeho asistenci v 55. minutě snížil Janne Kuokkanen v duelu ve Washingtonu na konečných 2:3.

Gólman Pavel Francouz se představil v testovacím období poprvé v brance Colorada a 22 úspěšnými zákroky nezabránil porážce na ledě Minnesoty 3:4.

Přípravné zápasy před NHL:

Columbus - Pittsburgh 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Atkinson, 43. E. Robinson, 60. Josh Anderson - 3. Riikola.

Minnesota - Colorado 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 3. Dumba, 23. Zucker, 35. E. Staal, 50. Zuccarello - 22. Lewis, 40. Megna, 58. Timmins. Brankář Pavel Francouz (Colorado) odchytal 57:36 minuty, inkasoval z 26 střel čtyři branky a měl úspěšnost zákroků 84,6 procenta.

Buffalo - Toronto 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 28. a 58. Olofsson, 16. Reinhart, 50. Vesey, 60. C.J. Smith - 14. Tavares, 35. Engvall, 51. T. Moore. Brankář Michal Neuvirth (Toronto) odchytal 40 minut, z 22 střel inkasoval dvakrát a měl úspěšnost zákroků 90,9 procenta.

Ottawa - Montreal 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 27. Petry, 37. Evans, 47. Tatar, 47. Danault.

Washington - Carolina 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 16. a 49. Pinho, 7. Leason - 52. B. McGinn, 55. Kuokkanen (Nečas).

New Jersey - New York Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 3. a 56. Boqvist, 29. Gusev, 37. Butcher - 15. Komarov, 31. Barzal, 46. Koivula.

Philadelphia - New York Rangers 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. J. van Riemsdyk (Voráček), 20. K. Hayes (Voráček), 33. Twarynski, 46. Voráček - 56. N. Jones.

Nashville - Tampa Bay 5:4 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 7. F. Forsberg, 33. Tolvanen, 54. Arvidsson, 60. Duchene, 62. R. Pitlick - 30. a 55. Verhaeghe, 9. Gaunce, 45. Černák.

San Jose - Vegas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 35. Suomela - 12. Zykov, 35. Pacioretty, 41. Tuch.

Florida - Dallas 6:0 (1:0, 2:0, 3:0), hráno v Tulse
Branky: 34. a 44. Greco, 12. Borgström, 33. Hoffman, 56. Acciari, 60. Tippett.

Chicago - Boston 3:2 po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. D. Strome, 39. Saad, 64. P. Kane - 24. R. Fitzgerald z tr. střílení, 53. P. Lindholm.

Vancouver - Los Angeles 5:7 (2:3, 0:1, 3:3), hráno v Salt Lake City
Branky: 8. a 60. Gaudette, 11. Graovac, 46. Pearson, 47. Leivo - 4. a 51. Anderson-Dolan, 11. a 16. Amadio, 25. B. Hutton, 45. Martinez, 49. Frk.

Arizona - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 13. Bunting, 36. Söderberg, 44. Keller, rozhodující sam. nájezd Schmaltz - 33. Silfverberg, 54. N. Ritchie, 57. De Leo.