Vránův gól k výhře nevedl, Matthews stíhá Pastrňáka. Na LA přišla hvězda

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

SOUHRN | Devatenáctý gól Jakuba Vrány v sezoně Washingtonu k vítězství v nočním utkání NHL nepomohl, lídr soutěže prohrál na ledě Philadelphie 2:3. Hvězdný útočník Toronta Auston Matthews ztrácí už jen gól na Davida Pastrňáka, v kanadské bitvě proti Winnipegu (3:4 SN) se prosadil dvakrát a má na kontě 31 přesných zásahů. Domácí těsnou porážku Los Angeles od Dallasu (1:2) sledoval na tribuně Staples Center i jeden z nejlepších running backů NFL Todd Gurley, který působí v LA Rams.

První třetina zápasu mezi Philadelphií a Washingtonem nabídla čtyři góly. Domácí, kteří se představili na domácí půdě po šestizápasovém výjezdu, udělali radost svým fanouškům už ve čtvrté minutě, kdy otevřel skóre Travis Konecny. Capitals srovnali za čtyři minuty, Tom Wilson zpoza branky předložil puk Nicklasi Bäckströmovi a ten se štěstím prostřelil brankáře Cartera Harta. Ve 13. minutě se z prostoru mezi kruhy prosadil Jakub Vrána, jehož skvěle našel Jevgenij Kuzněcov, a Washington vedl 2:1. Druhou asistenci si připsal Michal Kempný.

Philadelphia skóre zápasu otočila díky povedeným koncovkám třetin, necelou minutu před první sirénou se prosadil Robert Hägg a v závěru druhé části ujel ve vlastním oslabení Kevin Hayes, který povedenou bekhendovou kličkou dokonal obrat Flyers. Třiadvacetiletý Vrána byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Domácí útočník Jakub Voráček ani hostující bek Radko Gudas, jenž ještě minulou sezonu hájil barvy Flyers, v zápase nebodovali.

"Dnes jsme hráli dobře hlavně v defenzivě. Brankář chytal skvěle a obránci výborně dostávali puky ven z pásma," řekl střelec vítězného gólu Hayes.

Ani dva góly Austona Matthewse nepomohly Torontu k výhře nad Winnipegem. V páté minutě americký útočník po asistenci Mitchella Marnera rychle odpověděl na vedoucí gól Nikolaje Ehlerse a 14 sekund před koncem základní hrací doby zachránil svému týmu alespoň bod, když vyrovnal na 3:3. V prodloužení gól nepadl, o výsledku tak rozhodly samostatné nájezdy. Přestože i během nich se Matthews prosadil, bod navíc bral Winnipeg. Ve čtvrté sérii o tom rozhodl Blake Wheeler.

Matthews díky dvěma zásahům i ve své čtvrté sezoně překonal v lize hranici třiceti gólů.  "Jsem na to hrdý, ale mám velké štěstí, že hraju s tolika dobrými hráči. Máme výborný tým a je jedno, s kým jsem zrovna na ledě," řekl Matthews. "Důležitou roli v mých výkonech teď hraje pravidelný herní rytmus, který mi v minulých letech kvůli zraněním občas chyběl," dodal druhý nejlepší střelec soutěže.

6. Connor McDavid (Edmonton Oilers) 24 gólů

Hokejisté Dallasu zvítězili na ledě Los Angeles těsně 2:1. O těsném vítězství rozhodli hráči Stars ve druhé třetině, kdy během necelé minuty otočili stav zápasu. Vítězný gól dal Blake Comeau.

Skóre zápasu mezi druhým a posledním týmem Západní konference otevřel ve třetí minutě slovinský útočník Anže Kopitar. Kings náskok hájili do 35. minuty, kdy výborně chytajícího Jonathana Quicka překonal Jamie Benn. Jen 37 sekund nato Dallas vývoj zápasu otočil. Obránce Sean Walker nezachytil na červené čáře nahozený puk a pustil do úniku Blakea Comeaua, který překonal Quicka střelou pod horní tyč. V dresu vítězného týmu nebodovali útočník Radek Faksa a obránce Roman Polák.

Domácí: 04:56. Matthews, 26:00. Timashov, 59:46. Matthews

Hosté: 04:00. Ehlers, 18:00. Appleton, 31:45. Scheifele, . Wheeler

Domácí: Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Marinčin, Ceci, Dermott – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Kapanen, Spezza, Engvall – F. Gauthier, Brooks, Timashov.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Sbisa, Bitetto, Niku – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Perreault, Lowry, Copp – Appleton, N. Shore, Harkins.

St. Pierre, Kozari – Gibbons, Shewchyk

Scotiabank Arena, Toronto

19 397 diváků

Domácí: 03:24. Konecny, 19:18. Hägg, 37:59. K. Hayes

Hosté: 07:11. Bäckström, 12:34. J. Vrána

Domácí: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Friedman, Hägg – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Aube-Kubel, K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Voráček, M. Raffl, Pitlick – Farabee, M. Vorobjov, Laughton.

Hosté: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

O'Halloran, Morton – Driscoll, Marquis

Wells Fargo Center, Philadelphia

Domácí: 02:01. Kopitar

Hosté: 34:46. Ja. Benn, 35:23. Comeau

Domácí: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Walker, Roy, B. Hutton, Martinez, Forbort – Toffoli, Kopitar (C), Iafallo – Wagner, Lizotte, A. Kempe – D. Brown, J. Carter (A), Prochorkin – Lewis, Amadio, Clifford.

Hosté: Chudobin (Bishop) – Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Lindell (A), Fedun, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Comeau, Faksa, Cogliano – Kiviranta, Dickinson, Janmark.