Nečas hvězdou utkání díky nájezdu. Gól dal Kubalík, Palát, Vrána a Zacha

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Martin Nečas rozhodl v penaltovém rozstřelu o výhře Caroliny 4:3 na ledě Floridy, a přestože v utkání nebodoval, byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal v sobotním programu NHL i Jakub Vrána, který pomohl gólem k vítězství Washingtonu 5:2 v New Jersey. Mezi střelce se zapsal i domácí Pavel Zacha, který bodoval podeváté za sebou. Ondřej Palát dal rozdílový gól Tampy Bay při výhře 5:0 nad Dallasem. Dominik Kubalík trefou v posledních sekundách zápasu zmírnil prohru Chicaga s Detroitem na konečných 3:5.

Carolina promarnila ve třetí třetině vedení 2:0 a 3:2, ale bonusový bod jí zařídil Nečas. Český útočník v páté sérii zamíchal s pukem a poslal ho mezi betony gólmana Sergeje Bobrovského. V obraně poražených nastupoval Radko Gudas, který vynechal předchozí zápas.

„Líbilo se mi, že jsme zůstali pozitivní, i když jsme dostali v závěru (v 59. minutě) vyrovnávací gól. Kluky nesrazil a v prodloužení měli navrch. V rozstřelu se ukázalo, že máme plno šikovných hráčů a že je z čeho vybírat,“ řekl trenér Caroliny Rod Brind'Amour. Před Nečasem se v rozstřelu prosadili na obou stranách dva hráči.

Nečas potěšil i Jakea Beana, který vstřelil svůj premiérový gól v NHL. Český útočník mu nezapomněl vzít puk na památku a hodil ho na střídačku náhradnímu gólmanovi Alexi Nedeljkovicovi. „Martin je skvělý hráč a ještě lepší člověk. To samé Alex. S oběma mě pojí hodně pěkných vzpomínek z Charlotte, spolu jsme tam vyhráli Calder Cup. Vždy jsme jeden druhého podporovali, to pokračuje i tady,“ řekl Bean.

Detroit odskočil třemi góly v rozmezí 35. až 42. minuty na 4:1. Druhou branku vstřelil jen šestnáct sekund poté, co domácí vyrovnali, a u třetí si připsal asistenci Filip Zadina. Chicago v dalším průběhu snížilo dvakrát na rozdíl jednoho gólu. Ve druhém případě se prosadil Kubalík, ke kterému se po jeho nepřesné střele z mezikruží odrazil puk od zadního mantinelu, a dvanáct sekund před koncem stanovil konečný výsledek.

San Jose, kterému kvůli koronaviru schází Tomáš Hertl, podlehlo ve své hale v divokém utkání St. Louis 6:7. Domácí po dvou gólech Tima Meiera a Evandera Kanea čtyřikrát vedli, ve třetí třetině naopak vyrovnali na 5:5 a 6:6. Zápas rozhodl ve 48. minutě druhou trefou v zápase Marco Scandella.

Utkání nabídlo nejen hodně gólů, ale i vypjatý odchod do kabin brankáře St. Louis Jordana Binningtona, který byl za stavu 4:3 stažen ze hry. Jeden z hlavních strůjců triumfu Blues v roce 2019 neudržel nervy na uzdě, a když projížděl kolem střídačky domácích strčil lapačkou do Radima Šimka a poté ještě vyrážečkou ve středu hřiště do Erika Karlssona. Než opustil hrací plochu, postavil se mu do cesty Devan Dubnyk, ale na bitku gólmanů nedošlo.

„Asi byl frustrovaný. Jen jsem mu řekl, ať už vypadne a uklidní se,“ řekl Dubnyk. Trenér St. Louis Craig Berube přiznal, že Binningtonova reakce tým nakopla. „Je to vášnivý hráč, už to v minulosti prokázal. Pokusil se probudit tým a povedlo se mu to,“ řekl. Domácí Šimek vynechal předchozí čtyři zápasy kvůli zranění v horní části těla.

Zacha bodoval podeváté v řadě

Útočník Jakub Vrána gólem a brankář Vítek Vaněček 22 zákroky pomohli v dnešním utkání NHL k výhře Washingtonu na ledě New Jersey 5:2. Mezi střelce se zapsal i domácí Pavel Zacha, který bodoval v devátém utkání za sebou. Při návratu do hry po koronavirové pauze se do statistik zapsal také Jakub Voráček z Philadelphie, jenž se podílel asistencí na vítězství Flyers 3:0 na ledě Buffala.

Washington vedl po necelé čtvrthodině hry 3:0, Zacha ale v 27. minutě snížil už na rozdíl jediného gólu. Český útočník překonal z mezikruží střelou švihem Vítka Vaněčka, který těsně předtím přišel o hůl. „Bohužel to nestačilo, prohráli jsme. Nevypracovali jsme si ani dost šancí, z toho se musíme poučit,“ pronesl Zacha, který má z posledních devíti zápasů bilanci 4 góly a 7 asistencí.

Na začátku poslední třetiny Vaněček, který v utkání kryl 22 střel, tým několikrát podržel a Capitals uklidnil gólem na 4:2 ze sólového úniku Vrána. „Líbilo se mi, jak jsme začali. Velmi dobře jsme také bránili, a když bylo potřeba, vytáhl gólman v pravou chvíli důležitý zákrok,“ řekl trenér Washingtonu Peter Laviolette. Jeho svěřenci se obešli i bez bodového příspěvku Alexandra Ovečkina a Nicklase Bäckströma.

Díky nájezdu Martina Nečase získala Carolina bod navíc

V poslední třetině ale Vrána předvedl povedený brejk a i díky úspěšnému zakončení byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V poslední minutě hosté zpečetili výsledek gólem do prázdné branky.

Voráček se vrátil do hry po dvoutýdenní a třízápasové absenci kvůli podmínkám koronavirového protokolu. Odehrál přes 16 minut a v závěru druhé třetiny rozehrál rychlou akci, na jejímž konci po dvou dlouhých přihrávkách z brejku stanovil konečné skóre Scott Laughton.

Brankář Brian Elliott vychytal druhé čisté konto v sezoně, stačilo mu k tomu 23 zásahů. To první shodou okolností zaznamenal také proti Buffalu, v lednovém duelu při výhře 3:0 chytil 40 střel.

Český gólman David Rittich předvedl 31 zákroků, na další tři střely nestačil, ale Calgary slavilo vítězství v Ottawě 6:3. Gólem a dvěma asistencemi se na tom podílel švédský útočník Mikael Backlund.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. B. Nelson, 22. Barzal, 35. Josh Bailey - 23. a 65. Letang, 23. Crosby, 41. McCann. Střely na branku: 27:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. B. Nelson (NY Islanders).

Tampa Bay - Dallas 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 14. Palát, 25. Cirelli (Rutta), 29. B. Point, 36. Maroon, 42. Stamkos. Střely na branku: 22:20. Diváci: 537. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Cirelli, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

Florida - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0)
Branky: 49. Huberdeau, 51. Vatrano, 59. Hörnqvist - 18. Trocheck, 42. Bean, 55. Foegele, rozhodující sam. nájezd Nečas. Střely na branku: 31:33. Diváci: 4281. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Reimer (oba Carolina), 3. Bobrovskij (Florida).

Edmonton - Toronto 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 15. W. Nylander, 16. Marner, 32. Spezza, 54. Hyman. Střely na branku: 30:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Campbell, 3. Tavares (všichni Toronto).

Chicago - Detroit 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky: 34. DeBrincat, 45. Janmark, 60. Kubalík (Kämpf) - 11. B. Ryan, 35. Helm, 39. Djoos (Zadina), 43. J. Svečnikov, 49. Nielsen. Střely na branku: 36:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Fabbri, 3. J. Svečnikov (všichni Detroit).

Minnesota - Los Angeles 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 15. Eriksson Ek, 18. Sturm, 22. Kaprizov, 65. Dumba - 23. Doughty, 32. Wagner, 58. Kempe. Střely na branku: 42:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dumba, 2. Kaprizov, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Arizona - Colorado 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)
Branky: 35. Keller, 57. J. Larsson - 13. MacKinnon, 38. MacDonald, 42. Landeskog, 52. Donskoi, 54. Jost, 59. Bellemare. Střely na branku: 25:41. Diváci: 3224. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Ljubuškin (Arizona).

Winnipeg - Montreal 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 31. Ehlers, 61. Stastny - 36. Suzuki. Střely na branku: 21:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stastny (Winnipeg), 2. Suzuki (Montreal), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Anaheim - Vegas 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. Rakell, 52. Henrique - 30. a 64. W. Karlsson, 17. Pietrangelo. Střely na branku: 30:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Pietrangelo (oba Vegas), 3. Fowler (Anaheim).

San Jose - St. Louis 6:7 (2:1, 2:3, 2:3)
Branky:
1. a 27. Meier, 11. a 31. E. Kane, 43. Labanc, 47. Couture - 7. a 48. Scandella, 24. Blais, 28. B. Schenn, 39. Sanford, 42. MacEachern, 44. R. O'Reilly. Střely na branku: 40:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. Meier, 3. E. Kane (oba San Jose).

Buffalo - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 15. Couturier, 35. Gostisbehere, 39. Laughton (Voráček). Střely na branku: 23:39. Bez divákůHvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Gostisbehere, 3. Laughton (všichni Philadelphia).

New Jersey - Washington 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky: 19. Hischier, 27. Zacha - 4. Hathaway, 6. Sprong, 14. Eller, 52. Vrána, 60. Dowd. Střely na branku: 24:24. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval dva góly z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. Carlson, 3. Hathaway (všichni Washington).

Ottawa - Calgary 3:6 (1:3, 1:3, 1:0)
Branky: 14. Batherson, 31. White, 50. B. Tkachuk - 4. Välimäki, 5. Backlund, 12. E. Lindholm, 25. Monahan, 30. Mangiapane, 37. M. Tkachuk. Střely na branku: 34:38. David Rittich odchytal za Calgary 59:45 minuty, inkasoval tři góly z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 91,2 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Mangiapane, 3. M. Tkachuk (všichni Calgary).

Nashville - Columbus 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 22. a 37. Ekholm - 8. Atkinson. Střely na branku: 33:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm, 2. Saros, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).