Pastrňák nahrál na dva góly. Kubalík skóroval, Zacha prodloužil šňůru

Dominik Kubalík se prosadil proti Detroitu
Dominik Kubalík se prosadil proti Detroitu
Dominik Kubalík se prosadil proti Detroitu
Alexandar Georgiev v brance Rangers
Rangers nestačili na Boston
Nick Ritchie a Brendon Lemieux se poprali
Dominik Kubalík gólem na 3:5 mírnil porážku s Detroitem
8
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Jakub Vrána přispěl v nedělním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře Washingtonu 3:2 v New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Za domácí si připsal jednu asistenci Pavel Zacha, jenž bodoval podesáté za sebou. Kanonádu Chicaga, které rozneslo Detroit 7:2, podpořil Dominik Kubalík gólem a David Kämpf asistencí. Na jednu branku poražených přihrál Filip Hronek. Dva góly připravil svými pasy David Pastrňák a pomohl Bostonu k výhře 4:1 na ledě New Yorku Rangers.

Zacha, který zaznamenal během série dvanáct bodů (4+8), asistoval u prvního gólu zápasu. Washington ale na přelomu úvodní a druhé třetiny otočil po akcích Vrány. Český útočník z dorážky vyrovnal a poté založil rychlý kontr, který zakončil do prázdné branky Nicklas Bäckström. New Jersey brzy vyrovnalo, ale Alexandr Ovečkin vítězným gólem zpříjemnil návrat Ilju Samsonovovi, který chytal poprvé od 17. ledna. Záda mu kryl Vítek Vaněček.

Kämpf připravil ve dvanácté minutě gól na 1:0. Český útočník zavezl po pravé straně puk do pásma a přihrál ho rozjetému obránci Nikitu Zadorovovi, který se prosadil střelou z mezikruží. Chicago vedlo po dvou třetinách těsně 2:1, poté ale soupeře rozebralo.

Na 5:1 upravil Patrick Kane, který jako stý hráč v historii NHL nasázel v soutěži 400 branek. Americký útočník si v přečíslení dva na jednoho položil na led Hronka, objel ho a střelou zápěstím z mezikruží zvýšil. Český bek poté přihrál v přesilové hře na druhý gól Detroitu, ale rychle odpověděl Kubalík, který po hezkém pasu Brandona Hagela střílel do odkryté branky.

Kubalík, který před nedělním programem vedl produktivitu českých hráčů, se vylepšil na osm tref a deset přihrávek. Bodově se na něj ale dotáhl Pastrňák (9+9). Po jeho přihrávkách otevřel skóre Charlie Coyle a v polovině utkání zvýšil Charlie McAvoy ránou od modré čáry na 3:0. Boston oplatil soupeři dva dny starou porážku 2:6 a v New Yorku uspěl na třetí pokus, neboť ve čtvrtek prohrál také vysoko 2:7 v hale Islanders.

NY Rangers - Boston

KonecLIVE
14

Buffalo - Philadelphia

KonecLIVE
03

New Jersey - Washington

KonecLIVE
23

Nashville - Columbus

KonecLIVE
31

NY Islanders - Pittsburgh

KonecLIVE
20

Chicago - Detroit 

KonecLIVE
72

Kanadské bodování
#HráčTýmGAKBZ+/-
1.Connor McDavidEdmonton33721055621
2.Leon DraisaitlEdmonton3153845626
3.Brad MarchandBoston2940695327
4.Mitchell MarnerToronto2047675522
5.Auston MatthewsToronto4125665222
6.Mikko RantanenColorado3036665231
7.Patrick KaneChicago15516656-5
8.Nathan MacKinnonColorado2045654822
9.Mark ScheifeleWinnipeg21426356-1
10.Sidney CrosbyPittsburgh2438625510

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů