V NHL pískal přes 20 let, za výrok byl sudí vedením hned vyhozen!

Tim Peel dělal rozhodčího v NHL od roku 1999, za výrok, jenž měl poškodit soutěž, byl vedením ligy s okamžitou platností propuštěn
Český útočník Martin Nečas odehrál 100. utkání v NHL. Za Carolinu v něm skóroval a přispěl tak k výhře 3:0 nad Columbusem
Dominik Kubalík se prosadil proti Floridě
Dominik Kubalík se prosadil proti Floridě
Dominik Kubalík se prosadil proti Floridě
Český útočník Martin Nečas odehrál 100. utkání v NHL. Za Carolinu v něm skóroval a přispěl tak k výhře 3:0 nad Columbusem
Kapitán Oilers Connor McDavid našel vítězný styl, jako první nasbíral 60 bodů a ve zkrácené sezoně může klidně útočit na stovku
10
Fotogalerie
ČTK, kal
NHL
Začít diskusi (0)

Vedení NHL s okamžitou platností zastavilo činnost rozhodčímu Timu Peelovi a rozhodlo, že už si v zámořské hokejové lize nikdy nezapíská. Důvodem je výrok, který zachytily ruchové mikrofony během úterního utkání Nashvillu s Detroitem (2:0) a podle něhož Peel úmyslně vyloučil hráče.

Ve 25. minutě zápasu dostal dvouminutový trest za podražení domácí útočník Viktor Arvidsson, načež v televizním přenosu zaznělo: "Nebylo to vážné, ale chtěl jsem dát Nashvillu z...ný trest na začátku..." Pak přestal být Peelův hlas v komunikaci s druhým hlavním rozhodčím Kellym Sutherlandem slyšet.

Událostí se vedení ligy ihned začalo zabývat a rozhodlo, že sudí ligu poškodil. "Není nic důležitějšího, než zachovat bezúhonnost naší hry. Jednání Tima Peela je v přímém rozporu s tímto principem, jak jej požadujeme od rozhodčích a který si fanoušci, hráči, trenéři a všichni zainteresovaní zaslouží. Pro jeho komentáře není omluva bez ohledu na kontext nebo úmysl," konstatovala NHL v prohlášení.

Rezolutní verdikt uspíšil přesně o měsíc Peelův konec kariéry. Třiapadesátiletý arbitr pískal poslední sezonu a v dubnu se měl rozloučit. Od roku 1999 byl v NHL nominován do 1343 zápasů základní části a dalších 90 utkání řídil v play off.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů