Přestřelka Bostonu: Pastrňák 2+1, Krejčího 500. asistence. Trefil se Nosek

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Boston v sobotu večer naděloval. Bruins zvládli přestřelku proti Pittsburghu a vyhráli 7:5. David Pastrňák, který nastoupil ve druhém útoku vedle Davida Krejčího, vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Krejčí zakončil zápas s bilancí 1+1 a zapsal už 500. asistenci v kariéře. Ondřej Palát, nejproduktivnější Čech v NHL, si při výhře Tampy Bay 2:1 nad Detroitem připsal jednu asistenci. Jedinou branku Vegas při prohře 1:2 s Minnesotou vstřelil Tomáš Nosek připsal si devátý bod z posledních deseti zápasů. K výhře nestačily ani dvě asistence Jakuba Voráčka. Philadelphia podlehla newyorským Islanders 2:3 po samostatných nájezdech.

Hráči Vegas zásluhou Noskovy bekhendové trefy vedli od šesté minuty 1:0. O nejtěsnější náskok přišli až ve třetí části, kdy ve 47. minutě srovnal Kirill Kaprizov a o 55 sekund později stav utkání otočil Joel Eriksson Ek.

Minnesota již vedení nepustila a vyhrála ve Vegas podruhé za sebou. Golden Knights prohráli třetí zápas v řadě a v boji o vedení v Západní divize ztrácí na Colorado čtyři body.

Také Philadelphia musela ve třetí třetině stahovat. Islanders po dvou gólech Anthonyho Beauvilliera vedli před třetím dějstvím 2:0, Flyers ale dokázali odpovědět.

Dvakrát se prosadil Claude Giroux a poslal zápas do prodloužení. U obou tref asistoval Jakub Voráček, s devětadvaceti body (5+24) třetí nejproduktivnější Čech v NHL. V závěrečném rozstřelu se ve čtvrté sérii prosadil Mathew Barzal a rozhodl o výhře Islanders. Voráček, který mohl zápas prodloužit, na Ilju Sorokina v brance Islanders nevyzrál.

Česká show v Bostonu!

David Pastrňák dvěma góly a asistencí a David Krejčí gólem a asistencí pomohli v NHL k vítězství hokejistů Bostonu 7:5 nad Pittsburghem. Čeští útočníci byli vyhlášeni druhou a třetí hvězdou zápasu za spoluhráčem Bradem Marchandem, jenž zaznamenal hattrick.

Bruins oplatili v přestřelce Penguins dva dny starou porážku především díky povedené druhé třetině, kterou vyhráli 5:2. Domácí po úvodní části prohrávali, ale hned v 1. minutě druhého dějství během 34 sekund skóre otočili. Nejprve vyrovnal kapitán Patrice Bergeron a poté se střelou z dorážky do odkryté branky poprvé v utkání prosadil Pastrňák, jenž ukončil pětizápasový střelecký půst.

Asistenci u gólu svého krajana si připsal Krejčí, jenž se díky tomu jako pátý Čech v historii dostal na metu 500 přihrávek. V divoké třetině se podařilo Pittsburghu brzy dvěma góly otočit, ale ještě do přestávky se trefili dvakrát Marchand a jednou Krejčí a Bruins vedli 5:3.

Krejčí se prosadil v 49. minutě podruhé v sezoně šikovným usměrněním střílené Marchandovy přihrávky, druhou asistenci u této přesilovkové trefy měl Pastrňák. Český kanonýr znovu skóroval v 54. minutě po přečíslení a přihrávce Nicka Ritchieho a 16. gólem v sezoně zvýšil na 6:4. Penguins díky kapitánovi Sidneymu Crosbymu v předposlední minutě ještě snížili, krátce nato ale Marchand střelou do prázdné branky dokonal hattrick a rozhodl.

V druhém odpoledním duelu NHL se Ondřej Palát asistencí u vítězného gólu Braydena Pointa podílel na výhře obhájců Stanley Cupu Tampy Bay 2:1 nad Detroitem.

Domácí: 05:56. Tolvanen, 30:14. Sissons, 49:54. Kunin

Hosté:

Domácí: Saros (Rinne) – Davies, Ekholm (A), Fabbro, Josi (C), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Cousins, Haula, Grimaldi – Olivier, Sissons, Trenin.

Hosté: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy (A), Zadorov, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Kurashev, Kämpf, D. Kubalík – D. Strome, Suter, Janmark – Carpenter, Highmore, Hagel.

McIsaac, Luxmore – Tobias, Marquis

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 09:33. D. Hamilton, 33:04. H. Fleury

Hosté: 03:41. Cogliano, 39:31. Ja. Benn, 42:52. Kero

Domácí: Nedeljkovic (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Aho, B. McGinn – Fast, Trocheck, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

Hosté: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Pysyk – Pavelski, Dickinson, Robertson – Gurjanov, Faksa, Ja. Benn – Comeau, Dowling, Cogliano – Kero, Gardner, Dellandrea.

L'Ecuyer, McCauley – Alphonso, Sericolo

PNC Arena, Raleigh

4 987 diváků

Domácí: 13:01. Mittelstadt, 56:19. Olofsson, . T. Thompson

Hosté: 10:02. Panarin, 37:52. Panarin

Domácí: Ullmark (Tokarski) – Bryson, Ristolainen (A), Dahlin, Jokiharju, C. Miller, Montour – Hall, Mittelstadt, T. Thompson – Olofsson, S. Reinhart (A), Okposo (A) – Skinner, Sheahan, Asplund – Rieder, Eakin, Fogarty.

Hosté: Šesťorkin (Kinkaid) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Hájek, Br. Smith – Kreider (A), Zibanejad (A), Bučněvič – Panarin, R. Strome, Kakko – Lafreniere, Chytil, Kravcov – J. Gauthier, Rooney, Blackwell.

St. Pierre, Blandina – Baker, Smith

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 05:31. Toffoli, 26:58. J. Anderson, 38:48. J. Anderson

Hosté: 00:42. B. Tkachuk, 12:07. Co. Brown, 27:49. Dadonov, 36:02. Dadonov, 42:55. Anisimov, 57:05. Batherson

Domácí: Price (Allen) – S. Weber (C), Edmundson, Petry, Kulak, Mete, A. Romanov – Gallagher (A), Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Perry – Toffoli, Kotkaniemi, Drouin – Lehkonen, Evans, Byron.

Hosté: A. Forsberg (Gustavsson) – Chabot (A), N. Zajcev, Zub, Gudbranson (A), Brännström, J. Brown, Coburn (A), Reilly – B. Tkachuk, Norris, N. Paul – Stützle, Tierney, Batherson – Dzingel, C. Bishop, Co. Brown – Formenton, Anisimov, Dadonov.

Joanette, Meier – Barton, Nansen

Bell Centre, Montreal

Domácí: 23:57. Weegar, 24:49. Wennberg, 28:47. Wennberg, 50:54. Vatrano, 59:53. Wennberg

Hosté: 42:46. Bjorkstrand, 58:15. Werenski

Domácí: Bobrovskij (Driedger) – Forsling, Weegar, Yandle, Gudas, Stillman, Nutivaara, Kiersten – Marchment, Barkov, Verhaeghe – Huberdeau, Wennberg, Hörnqvist – Vatrano, Acciari, Tippett – Lammikko, Luostarinen.

Hosté: Merzlikins (41. Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Lehtonen, Kukan, Del Zotto – Robinson, Domi, Laine – Bjorkstrand, N. Foligno, Atkinson – Jenner, Texier, Foudy – Riley Nash, Dalpe.

O'Rourke, Schrader – Racicot, Murray

BB&T Center, Sunrise

Domácí: 12:01. Beauvillier, 35:40. Beauvillier, . Barzal

Hosté: 46:38. Giroux, 50:32. Giroux

Domácí: I. Sorokin – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, A. Greene, Dobson – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Johnston – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Hosté: Hart (Elliott) – Braun, Provorov, P. Myers, Sanheim, Gostisbehere, Morin – Farabee, Couturier (A), J. van Riemsdyk – Voráček, Giroux (C), Konecny – Patrick, K. Hayes (A), Lindblom – Aube-Kubel, Laughton, Laczynski.

Rank, Hebert – Kovachik, Knorr

Barclays Center, New York

1 400 diváků

Domácí: 05:33. Nosek

Hosté: 46:13. Kaprizov, 47:08. J. Eriksson Ek

Domácí: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Coghlan, Holden – Pacioretty, Glass, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Kolesar, Nosek, Tuch – W. Carrier, P. Brown, N. Roy.

Hosté: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Cole, Soucy – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Ma. Johansson, Hartman, Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, Bonino – Sturm, Johnson, Bjugstad.

Chmielewski, Brenk – Fournier, Galloway

T-Mobile Arena, Las Vegas

3 950 diváků

Domácí: 11:27. MacKinnon, 59:19. Makar

Hosté: 18:03. R. O'Reilly

Domácí: Grubauer (J. Johansson) – Girard, D. Toews, Makar, Graves, Renouf, MacDonald – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – O'Brien, Bellemare, Compher.

Hosté: Husso (Binnington) – Faulk, Krug, Dunn, Scandella, Bortuzzo, Walman – Tarasenko (A), R. O'Reilly (C), Schwartz – Perron, B. Schenn (A), Hoffman – Kyrou, Thomas, Sanford – Barbašev, Bozak, Clifford.

Dwyer, Kozari – Gawryletz, Pancich

Ball Arena, Denver

4 035 diváků

Domácí: 06:55. D. Brown, 39:07. T. Moore

Hosté: 04:37. E. Kane, 35:04. E. Kane, 55:23. Gambrell

Domácí: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, MacDermid, Strand, S. Walker – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – A. Kempe, Anderson-Dolan, Athanasiou – J. Carter (A), Vilardi, T. Moore – Wagner, Lizotte, L. Andersson.

Hosté: M. Jones (Dubnyk) – Burns (A), Ferraro, E. Karlsson (A), Knyžov, Vlasic, R. Šimek – Labanc, Couture (C), E. Kane – Balcers, Hertl, Meier – Leonard, Gambrell, Donato – Viel, Marleau, Sörensen.