Vladař prohře nezabránil, Pastrňák asistoval. Při kanonádě dal gól Nosek

Autor: iSport.cz, ČTK, vmn
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejový útočník Tomáš Nosek pomohl v pondělním programu NHL gólem k výhře Vegas 6:1 v St. Louis. Nahrávka Davida Pastrňáka k vítězství Bostonu nevedla. Bruins i přes 29 zásahů Daniela Vladaře prohráli s Philadelphií 2:3 v prodloužení.

Hráči Vegas rozhodli o výhře nad St. Louis ve druhé třetině, kdy vstřelili čtyři góly. První branku zápasu zařídil v 8. minutě šikovnou tečí Nosek. Pardubický odchovanec bodoval ve třetím zápase v řadě a z posledních jedenácti duelů má deset kanadských bodů. Rozhodující fáze zápasu přišla mezi 27. a 29. minutou, kdy Golden Knights vstřelili tři góly v rozmezí 119 sekund a odskočili Blues na 5:1.

Boston podlehl Philadelphii 2:3 v prodloužení a prohrál s Flyers poprvé v sezoně. Slovenský hokejový gólman Bostonu Jaroslav Halák měl pozitivní test na koronavirus a další šanci v brance Bruins tak dostal Dan Vladař. Třiadvacetiletý pražský rodák si připsal čtvrtý start v sezoně NHL.

David Pastrňák v přesilové hře na začátku druhé třetiny asistoval Patrici Bergeronovi u vedoucí branky Bruins. Český kanonýr nastřelil od levého mantinelu kotouč do předbrankového prostoru a Bergeron pohotovou tečí překonal Briana Elliotta. Philadelphia díky gólu Seana Couturiera srovnala a v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Flyers Travis Sanheim.

Domácí: 41:45. J. Anderson, 45:23. Tatar, 64:03. E. Staal

Hosté: 19:40. D. Shore, 39:49. Nurse

Domácí: Price (Allen) – Edmundson, S. Weber, Kulak, Petry, A. Romanov, Mete – Tatar, Danault, Gallagher – Drouin, E. Staal, Toffoli – Perry, Suzuki, J. Anderson – Byron, Kotkaniemi, Lehkonen.

Hosté: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, K. Russell, A. Larsson, Jones, Bear – Nugent-Hopkins, McDavid, Puljujärvi – Kahun, Draisaitl, Yamamoto – J. Archibald, Haas, Kassian – D. Shore, Khaira, Chiasson.

Meier, Joannette – Nansen, Barton

Bell Centre, Montreal

Domácí: 17:01. Bozak

Hosté: 06:25. Nosek, 12:25. Martinez, 27:08. Martinez, 27:40. W. Carrier, 29:07. Marchessault, 33:00. Hague

Domácí: Husso (30. Binnington) – Krug, Faulk, Scandella, Dunn, Walman, Bortuzzo – Hoffman, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Barbašev, Thomas, Tarasenko – Clifford, Bozak, Sanford.

Hosté: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Hague, Holden – Pacioretty, Glass, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Kolesar, Nosek, Tuch – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Hebert, Rank – Alphonso, Pancich

Enterprise Center, St. Louis

Domácí: 08:40. Hartman, 43:35. Bjugstad, 49:44. Ma. Johansson, 59:25. Fiala

Hosté: 20:18. MacKinnon, 21:29. Burakovsky, 35:48. Saad, 37:52. Compher, 47:22. Landeskog

Domácí: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Soucy, Cole – Kaprizov, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Bonino, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Hartman, Ma. Johansson – Rau, Johnson, Sturm.

Hosté: Grubauer (J. Johansson) – Girard, D. Toews, Makar, Graves, MacDonald, Burroughs (A) – Rantanen (A), MacKinnon (C), Landeskog – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – Compher, Bellemare, O'Brien.

Dunning, Kozari – Gawryletz, Mills

Xcel Energy Center, St. Paul

3 000 diváků

Domácí: 38:06. Mangiapane, 44:17. Backlund, 50:05. Backlund

Hosté: 23:10. Spezza, 27:53. Matthews, 47:13. Simmonds, 50:50. Matthews, 52:10. Tavares

Domácí: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, Mi. Stone, N. Nestěrov – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – B. Ritchie, Monahan (A), J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, Lucic – S. Bennett, D. Ryan, Nordström.

Hosté: J. Campbell (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Galchenyuk – Spezza, Kerfoot, J. Thornton – Simmonds, Engvall, I. Michejev.

Furlatt, Skilliter – Brisebois, Cherrey

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí: 16:07. Doughty, 42:10. Athanasiou

Hosté: 02:43. Bunting, 04:11. Bunting, 07:28. Brassard, 28:48. Bunting, 59:26. Dvorak

Domácí: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, S. Walker, MacDermid, Strand, Clague – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – J. Carter (A), Vilardi, T. Moore – A. Kempe, Anderson-Dolan, Athanasiou – Wagner, Lizotte, Grundström.

Hosté: Hill (Prosvetov) – Goligoski (A), Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Gross, Demers – Garland, Schmaltz, Bunting – Kessel, Dvorak, Keller – Fischer, Jo. Larsson, Crouse – Hayden, Brassard (A), Caggiula.