Asistence Voráčka a Hronka k výhrám nevedly, Crosby dal hattrick

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejistům Columbusu nestačila v NHL asistence Jakuba Voráčka a podlehli doma Pittsburghu 2:5. V dresu vítězů zazářil Sidney Crosby a poprvé od roku 2018 vstřelil hattrick. Z českých hráčů bodoval v pátečním programu ještě Filip Hronek, který přihrál na jeden gól Detroitu při prohře 4:5 v prodloužení s Dallasem.

Voráček asistoval v 19. minutě u gólu na 2:1, při kterém Boone Jenner nahodil puk za branku a po odrazu od zadního mantinelu doklepl puk do sítě. Český útočník si vylepšil bilanci v této sezoně na 1+25.

Crosby ještě v úvodní třetině vyrovnal a zbývající tři góly padly v posledním dějství. Vítěznou branku dal ve 46. minutě Michael Matheson, domácím poté rozhodčí po trenérské výzvě Pittsburghu odvolali gól na 3:3 kvůli ofsajdu. Crosby uklidnil hosty trefou v přesilovce pět na tři a hattrick zkompletoval gólem při hře Columbusu bez brankáře.

Pittsburgh vyhrál patnácté z posledních 17 utkání, k úspěšnému období přispěl také Dominik Simon čtyřmi body (1+3). „Je důležité, že jsme v zápasovém rytmu. Nemuseli jsme odkládat utkání ve velkém,“ vysvětlil Crosby. „Vše se odvíjí od přístupu a dodržování systému. Každý musí dávat pozor na detaily, plnit si svou roli a věřit, že ostatní budou dělat totéž,“ doplnil trenér Pittsburghu Mike Sullivan.

Hronek založil rychlý protiútok, ze kterého Pius Suter vyrovnal ve 28. minutě na 2:2. Detroit v dalším průběhu vedl 3:2 a 4:3, ale při risku bez gólmana poslal Jason Robertson zápas v čase 58:57 do prodloužení. To rozhodl Roope Hintz. „Musíme najít způsob, jak takhle rozehrané zápasy dotáhnout. Pořád se učíme, jak vyhrávat,“ řekl trenér Detroitu Jeff Blashill.

Red Wings chybí i góly Filipa Zadiny, který neskóroval už téměř dva měsíce. Český útočník v posledních 16 utkáních posbíral jen tři asistence a hrozivých 17 záporných bodů. Zadinovi klesá i čas na ledě, minule hrál necelých jedenáct minut, proti Dallasu jen osm a půl. Na straně vítězů vyšel poosmé v řadě naprázdno Radek Faksa, který nedal branku od 14. listopadu. Od té doby si připsal pouze šest přihrávek ve 27 zápasech.

Dominik Kubalík, který v předchozích třech utkáních skóroval, se v pátek neprosadil a navíc byl při prohře Chicaga 1:5 s Minnesotou u tří inkasovaných gólů. Hosté vedli už po dvou třetinách o pět branek, dvakrát se trefil Ryan Hartman, přestože jej trápily žaludeční potíže. „Každých deset sekund mi připadalo jako čtyři minuty. Byl jsem nesmírně vyčerpaný. V každém střídání jsem se snažil nepozvracet,“ řekl hrdina zápasu Hartman.

Carolina porazila i bez Martina Nečase, který nemůže hrát kvůli covidovému protokolu, na svém ledě New York Rangers 6:3. Polovinu branek obstaral v souboji proti svému bývalému týmu obránce Tony DeAngelo (1+2), který si připsal tři body podruhé za sebou.

Tampa Bay bez zraněných českých hráčů Ondřeje Paláta a Jana Rutty prohrála v Anaheimu 1:5. Při četných absencích obhájců Stanleyova poháru dostal v obraně šanci po dvou týdnech Andrej Šustr. Český zadák byl během osmi a půl minuty na ledě dvakrát vyloučen, jeden jeho faul využili domácí ke gólu na 3:0. Brankář vítězů Lukáš Dostál plnil roli náhradníka gólmana stejně jako Karel Vejmelka při prohře Arizony 0:4 s New Yorkem Islanders.

Domácí: 10:40. Nyquist, 18:46. Jenner

Hosté: 00:32. Dumoulin, 19:31. Crosby, 45:35. Matheson, 53:32. Crosby, 58:02. Crosby

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), Bean, Bayreuther, Christiansen, Kukan – O. Bjorkstrand (A), Jenner (C), Nyquist – J. Voráček, Texier, Laine – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: DeSmith (21. Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), D. Heinen – Rodrigues, J. Carter, D. Simon – B. McGinn, Blueger, Boyle.

Rehman, L´Ecuyer – Marquis, Murray

Nationwide Arena, Columbus

18 477 diváků

Domácí: 13:13. Trocheck, 17:21. Jarvis, 23:33. Fast, 34:46. Aho, 39:32. Niederreiter, 57:27. A. DeAngelo

Hosté: 26:35. Zibanejad, 45:09. Kreider, 46:23. McKegg

Domácí: F. Andersen (LaFontaine) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Brendan Smith, Cole – Jarvis, Aho (A), T. Teräväinen – Niederreiter, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Stepan, Kotkaniemi, Leivo.

Hosté: A. Georgijev (Šesťorkin) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Kakko, Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, R. Strome, Panarin (A) – McKegg, Chytil, Goodrow (A) – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt.

South, Pochmara – MacPherson, Fournier

PNC Arena, Raleigh

16 118 diváků

Domácí: 12:26. Fabbri, 27:34. P. Suter, 29:16. Dylan Larkin, 53:46. Bertuzzi

Hosté: 12:03. R. Suter, 25:50. Kiviranta, 38:47. Lindell, 58:57. J. Robertson, 62:51. Hintz

Domácí: Nedeljkovic (Pickard) – Seider, DeKeyser (A), G. Lindström, Leddy, M. Staal (A), Hronek – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Gagner, Veleno, Givani Smith.

Hosté: Holtby (Oettinger) – M. Heiskanen (A), R. Suter, J. Klingberg (A), Lindell, Hakanpää, Hanley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, Jamie Benn (C) – Glendening, Faksa, M. Raffl – Kiviranta, Peterson, A. Radulov.

Rooney, MacDougall – Cormier, Mills.

Little Caesars Arena, Detroit

18522 diváků

Domácí: 13:51. Mayfield, 16:49. Czarnik, 41:22. Nelson, 49:59. Nelson

Hosté:

Domácí: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Salo – Parise, Barzal, A. Lee (C) – Bailey (A), Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Czarnik – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Wedgewood (K. Vejmelka) – Mayo, Gostisbehere, Strälman, J. Moser, Ljubuškin, Chychrun (A) – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Johan Larsson, Crouse – Ch. Fischer, Riley Nash, Ladd (A) – L. Eriksson, Galchenyuk, L. O'Brien.

Kozari, Morton – Daisy, Pancich

UBS Arena, New York

17 255 diváků

Domácí: 54:57. D. Strome

Hosté: 02:58. M. Foligno, 04:07. Hartman, 17:11. Hartman, 32:05. Addison, 36:26. Duhaime

Domácí: M.-A. Fleury (33. Lankinen) – S. Jones, McCabe, C. Murphy, de Haan, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, Hagel – D. Kubalík, J. Toews (C), DeBrincat (A) – Entwistle, Dach, Kurashev – R. Carpenter, Lafferty, Hardman.

Hosté: Kähkönen (A. Hammond) – Dumba (A), Jordie Benn, Goligoski, D. Kulikov, Addison, Merrill – Zuccarello (A), Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, N. Sturm, Dewar.

Mclsaac, Pollock – Barton, McNamara

United Center, Chicago

17 921 diváků

Domácí: 16:18. Chiasson

Hosté: 41:41. S. Reinhart, . Barkov

Domácí: S. Martin (DiPietro) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), Poolman, Q. Hughes, L. Schenn, B. Hunt – Boeser, Elias Pettersson, Höglander – Motte, Lammikko, Highmore – Chiasson, Dickinson, Pearson – Podkolzin, Dowling, Justin Bailey.

Hosté: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Montour, Lucas Carlsson, Kiersted – S. Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – Tippett, A. Lundell, Mamin – Lomberg, Luostarinen, Marchment.

Meier, Syvret – Apperson, Toomey

Rogers Arena, Vancouver

9346 diváků

Domácí: 11:54. D. Grant, 19:54. Shattenkirk, 27:05. D. Grant, 41:27. Lettieri, 52:23. Deslauriers

Hosté: 45:25. Colton

Domácí: J. Gibson (Dostál) – Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Jacob Larsson, Pateryn, B. Guhle – Rakell, Getzlaf, Zegras – Silfverberg, Lundeström, D. Grant – Lettieri, Steel, Comtois – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.

Hosté: Vasilevskij (B. Elliott) – C. Foote, Hedman, Sergačjov, McDonagh, Šustr, Claesson – Kučerov, B. Point, Perry – Stamkos, Cirelli, Killorn – M. Joseph, Bellemare, Maroon – Raddysh, Colton, Katchouk.

E. Furlatt, Ch. Lee – D. Nansen, T. Gawryletz

Honda Center, Anaheim

Domácí:

Hosté: 05:54. Bozak, 10:23. B. Schenn, 40:24. Bučněvič, 47:40. Parayko, 49:31. Kyrou

Domácí: Daccord (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson, Vince Dunn, Borgen, H. Fleury – Jordan Eberle (A), Gourde (A), McCann – Järnkrok, Wennberg, Marcus Johansson – Appleton, Sheahan, Donato – Geekie, Donskoi, Blackwell.

Hosté: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Perron, R. O'Reilly (C), B. Schenn (A) – Tarasenko (A), I. Barbašev, Bučněvič – Kyrou, R. Thomas, Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.