5. února 2022 • 04:23

NHL se vrací do Česka. O start příští sezony se podělí s Finskem

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Baník - Karviná: Ewertonova paráda! Brazilec se trefil z vlastní půlky, 1:0
Ať jde Jirka na Błachowicze, byl by favoritem, říká Viktor Pešta o Procházkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příští sezona NHL bude rozehrána v Evropě a zatím neurčené zápasy základní části zámořské hokejové ligy budou na podzim hostit Česko a Finsko. Navíc se předtím odehrají přípravná utkání ve Švýcarsku a Německu. Bez dalších podrobností to na tiskové konferenci před startem víkendu All-Star Games v Las Vegas oznámil komisionář Gary Bettman.NHL se mimo území Severní Ameriky nehrála od 9. listopadu 2019, kdy se ve Stockholmu utkaly Tampa Bay s Buffalem. V roce 2020 byly v plánu přípravné duely Bostonu s Nashvillem v Mannheimu a Bernu a následně měl v Praze jejich zápas zahájit základní část, plány ale zhatila pandemie koronaviru.

Nyní by vedení soutěže chtělo na tradici zahraničních zápasů opět navázat. "Nastolili jsme trend, co se týče větší a pravidelnější frekvence zápasů v Evropě. S doznívající pandemií a doufejme návratem k normálu je jen pochopitelné, že tyto snahy obnovíme a rozšíříme je," prohlásil zástupce komisionáře Bill Daly.

Zatím není jasné, které kluby by se letos měly v Evropě představit. Určena nejsou ani konkrétní hostitelská města a přesné termíny.

Dosud se v rámci projektů NHL Premiere (2007-2011) a NHL Global Series (2017-2019) odehrálo v Evropě 32 přípravných zápasů a 28 duelů základní části. Šest soutěžních zápasů v minulosti hostilo i Japonsko.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud