SESTŘIHY: Kubalík bodoval, Chicago ale padlo. Vejmelka u prohry Arizony

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český hokejový útočník Dominik Kubalík asistoval u první branky Chicaga v nedělním souboji s Winnipegem a ukončil své šestizápasové čekání na kanadský bod v NHL. Příspěvek plzeňského rodáka ovšem na vítězství nestačil, Blackhawks podlehli Jets 4:6. Brankář Karel Vejmelka kryl 25 střel hokejistů San Jose, jeho výkon ale prohru Arizony 2:4 neodvrátil. Z výhry se neradoval ani Vítek Vaněček, jehož Washington podlehl 2:3 Dallasu.

Kubalík se v divokém úvodu druhé třetiny podílel na brance Jonathana Toewse a připsal si svůj dvaadvacátý bod v ročníku. Kapitán Blackhawks ve 22. minutě po Kubalíkově nahrávce srovnal na 1:1 a hned o třiadvacet sekund později otočil vývoj zápasu ve prospěch domácích Dylan Strome. Blackhawks se však z vedení radovali pouze chvilku, protože hektickou dvouminutovku zakončil gólem na 2:2 Jansen Harkins.

Hokejisté Winnipegu ve zbytku druhého dějství přidali další tři branky a odskočili na 5:2. Blackhawks dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale při závěrečném risku bez brankáře inkasovali a prohráli potřetí za sebou.

„Byl to zápas plný zvratů. Dobře jsme začali, pak jsme ale povolili a soupeře pustili do hry. Nakonec jsme jsme si dokázali pohlídat závěr a zvítězili jsme,“ hodnotil zápas trenér Winnipegu Dave Lowry.

Arizoně proti Sharks nevyšel začátek a konec zápasu. Vejmelka na ledě San Jose inkasoval ve dvacáté sekundě z první střely na branku, kdy za něj zapadl puk odražený od Nicka Bonina. Poté ale více než 55 minut dokázal střelce Sharks eliminovat.

Coyotes v čase 55:09 zásluhou Lawsona Crouseho otočili na 2:1, vedení si však udrželi pouhých dvaadvacet sekund. Vyrovnání Sharks zařídil Timo Meier a po necelé minutě dokonal obrat Noah Gregor, jenž nachytal Vejmelku a po rychlém vytočení zpoza branky vstřelil vítězný gól San Jose. Sharks svou první výhru po třech ztracených zápasech pojistili v závěru trefou do prázdné branky, Coyotes prohráli podruhé za sebou.

„Je to kruté. Soupeř měl ve třetí třetině dvě šance a dal nám dva góly. Nebylo to o tom, že bychom přestali hrát. Jistě, vyrovnání přišlo po pěkné kombinaci, ale třetí gól Sharks byl prakticky z ničeho. Mrzí nás to o to víc, že jsme se po nevydařené první třetině dokázali zvednout a odehráli jsme dobrý zápas,“ řekl trenér Coyotes André Tourigny.

Stejně jako Vejmelka inkasoval třikrát také Vaněček. Washington přes jeho 20 zákroků podlehl Dallasu 2:3 a prohrál poprvé po čtyřech výhrách. Čtyřicátou branku v ročníku vstřelil Alexandr Ovečkin, jenž vyrovnal Waynea Gretzkého v počtu sezon se čtyřiceti góly. Ruský kanonýr i legendární Kanaďan překonali čtyřicetibrankovou metu ve dvanácti ročnících a společně vládnou historickým tabulkám. „Moc hezký úspěch. Ovie hraje konzistentně celou sezonu, proto se mu opět podařilo vstřelit tolik branek,“ řekl trenér Peter Laviolette.

Vaněček, který Capitals nedovedl k bodům poprvé po sedmi zápasech, se zaskvěl v 50. minutě, kdy se před ním objevil Joe Pavelski. Americký útočník zkusil rychlou kličku do forhendu, ale český brankář se skvěle přesunul a za stavu 2:3 udržel Capitals ve hře.

Dallas v Západní konferenci zůstal devátý, ale díky výhře se udržel v těsném závěsu za pozicemi zaručujícími play off. Capitals i přes prohru drží na Východě osmé místo s třináctibodovým náskokem na Columbus.

V souboji týmů z čela Východní konference NY Rangers porazili Carolinu 2:0 a posunuli se na třetí pozici právě za Hurricanes. Ve zbylých zápasech NY Islanders podlehli 1:2 Philadelphii a Buffalo zdolalo Vancouver 3:2 v prodloužení.

Domácí: 24:25. K. Hayes, 34:55. K. Hayes

Hosté: 12:50. Cizikas

Domácí: Hart (M. Jones) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Brassard, J. van Riemsdyk – Konecny, Frost, Farabee – Tippett, K. Hayes, Lindblom – MacEwen, P. Brown, Willman.

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, Mayfield, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey – Bellows, Cizikas, M. Martin.

Walsch, Halkidis – Tobias, Kovachik

Wells Fargo Center, Philadelphia

Domácí: 24:53. Ovečkin, 48:56. D. Orlov

Hosté: 02:17. A. Radulov, 17:55. Hintz, 30:38. Hintz

Domácí: Vaněček (Samsonov) – Carlson, Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Kempný – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin – Vecchione, Bäckström, Mantha – T. Wilson, McMichael, Sprong – Hathaway, N. Dowd, Jonsson Fjällby.

Hosté: Oettinger (A. Scheel) – Lindell, R. Suter, J. Klingberg, Harley, Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Glendening, Seguin, Peterson – Gurjanov, Jamie Benn, Studenič – A. Radulov, Faksa, M. Raffl.

Joannette, Pollock – Nansen, Murray

Capital One Arena, Washington

Domácí:

Hosté: 35:39. Kreider, 59:18. Vatrano

Domácí: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole, Brendan Smith – T. Teräväinen, Aho (A), Jarvis – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Stepan, Kotkaniemi.

Hosté: A. Georgijev (Šesťorkin) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Lafreniere, Zibanejad (A), Kreider – Vatrano, R. Strome (A), Panarin – Dryden Hunt, Chytil, Goodrow – Reaves, Brodzinski, McKegg.

Schlenker, Rooney – Gibbons, Smith.

PNC Arena, Raleigh

18 630. diváků

Domácí: 21:13. J. Toews, 21:36. D. Strome, 43:25. T. Raddysh, 53:00. Kurashev

Hosté: 09:14. Ehlers, 22:15. Harkins, 31:13. Harkins, 37:36. Connor, 39:36. Morrissey, 58:51. Wheeler

Domácí: M.-A. Fleury (Lankinen) – de Haan, S. Jones, McCabe, C. Jones, A. Vlasic, R. Stillman – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – D. Kubalík, J. Toews, T. Raddysh – Katchouk, Dach, Lafferty – Kurashev, R. Carpenter, Entwistle.

Hosté: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, N. Schmidt – P. Stastny, Scheifele, Wheeler – Connor, Dubois, Ehlers – Harkins, Copp, J. Svečnikov – Toninato, A. Brooks, Malott.

StLaurent, Luxmore – MacPherson, Barton

United Center, Chicago

19 251 diváků

Domácí: 00:20. Bonino, 55:31. T. Meier, 56:15. Gregor, 59:10. Balcers

Hosté: 38:00. Kessel, 55:09. Crouse

Domácí: J. Reimer (Sawchenko) – B. Burns (A), Jaycob Megna, E. Karlsson (A), J. Middleton, Meloche, M.-É. Vlasic – Dahlén, Couture (C), Balcers – T. Meier, Hertl, Barabanov – Gregor, Bonino, Cogliano – Viel, Reedy, Gadjovich.

Hosté: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), Capobianco, Koljačonok, Dineen – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Riley Nash, Galchenyuk – L. Eriksson, Hayton, N. Ritchie – Crouse, Ch. Fischer, Maccelli.

McCauley, Chmielewski – Knorr, Johnson

SAP Center, San Jose

13 349 diváků

Domácí: 22:31. J. T. Miller, 33:32. Horvat

Hosté: 01:50. Mittelstadt, 23:55. J. Skinner, 60:48. Dahlin

Domácí: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Juulsen, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Horvat (C), Elias Pettersson – Highmore, Lammikko, Motte – Chiasson, N. Petan, Podkolzin.

Hosté: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, Bryson, M. Samuelsson, C. Miller, Butcher – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Hinostroza, Cozens, Krebs – Okposo, Eakin, Girgensons (A).