Francouz vychytal San Jose, Gudas se porval. Pastrňák v 500. zápase bez bodu

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejový brankář Pavel Francouz zastavil v NHL 25 střel při výhře Colorada 5:3 na ledě San Jose. Za domácí si připsal Tomáš Hertl jednu přihrávku. V pátečním programu se z českých hráčů podílel ještě Tomáš Nosek asistencí na vítězství Bostonu 4:2 ve Winnipegu. Jeho spoluhráč David Pastrňák ve svém pětistém utkání v soutěži nebodoval. Radko Gudas si připsal při výhře Floridy 3:0 v Anaheimu devět srážek a porval se.

Francouz chytal po jedenácti dnech a odolával do čtyřicáté minuty, v níž ho překonal tečí Jeffrey Viel a snížil na 1:4. San Jose ožilo a ve třetí třetině se dostalo na rozdíl jediné branky. Nejdříve po asistenci Hertla našel Rudolfs Balcers střelou z pravého kruhu mezeru mezi betony Francouze a při hře bez gólmana se prosadil Erik Karlsson. V pokračujícím risku zpečetil Valerij Ničuškin výhru Colorada svou druhou trefou v zápase.

Boston se ujal ve druhé třetině brankami Brada Marchanda a Trenta Frederica vedení 2:0, ale na začátku posledního dějství o náskok přišel. Během 85 sekund se prosadili Adam Lowry a Nikolaj Ehlers. Zápas rozhodl v 56. minutě dorážkou v přesilové hře Taylor Hall. Výhru mohl při hře Winnipegu bez gólmana zpečetit Nosek, ale puk posunul na Charlieho McAvoye a daroval mu branku. Pastrňák hýřil ve svém jubilejním startu aktivitou, ale žádná z jeho sedmi střel se neujala.

Gudas vede suverénně statistiku NHL v počtu srážek a poté, kdy poslal v osmé minutě k ledu Simona Benoita, se na něj vrhnul Nicolas Deslauriers. Útočník Anaheimu využil momentu překvapeni, Gudasovi rozdal pár rán a povalil jej na led.

Ještě ve zbytku úvodní třetiny nasměroval Floridu k výhře dvěma góly Jonathan Huberdeau, druhý nejproduktivnější hráč sezony. Vedení pojistil ve 24. minutě Joe Thornton a gólman Spencer Knight potřeboval na svou první nulu v NHL sedmnáct zásahů.

Domácí: 05:17. Jarvis, 27:06. Trocheck, 39:48. Jarvis

Hosté: 07:32. Kuzněcov, 10:45. Carlson, 54:56. Ovečkin, . Ovečkin

Domácí: Raanta (F. Andersen) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho (A), A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Jarvis – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Stepan, Kotkaniemi, Lorentz.

Hosté: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Bäckström (A), Mantha, T. Wilson – McMichael, Sprong, Hathaway – N. Dowd, Jonsson Fjällby, Vecchione.

Walsh, Halkidis – Pancich, Apperson.

PNC Arena, Raleigh

18 680 diváků

Domácí: 10:45. Stützle, 49:16. Norris, 57:22. Formenton

Hosté: 26:10. Atkinson

Domácí: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden (A), J. Brown, Mete – C. Brown (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Ennis, Stützle, Formenton – Sanford, Colin White, Gambrell – Watson, Tierney, Gaudette.

Hosté: M. Jones (Hart) – York, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Braun, Yandle – Atkinson (A), Brassard, J. van Riemsdyk – Konecny, Frost, Mayhew – Farabee, K. Hayes, Lindblom – MacEwen, P. Brown, Willman.

St. Laurent, South – McNamara, Barton

Canadian Tire Centre, Ottawa

11 431 diváků

Domácí: 42:29. J. Svečnikov, 43:54. Ehlers

Hosté: 24:42. B. Marchand, 27:12. Frederic, 55:13. T. Hall, 59:30. McAvoy

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, N. Schmidt, Stanley – Wheeler, Scheifele, P. Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – J. Svečnikov, Lowry, Copp – Vesalainen, Toninato, Harkins.

Hosté: Ullmark (Swayman) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Studnicka, B. Marchand – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

Canada Life Centre, Winnipeg

Domácí:

Hosté: 63:07. Tage Thompson

Domácí: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Lewis, Backlund (A), Coleman – Toffoli, Järnkrok, Mangiapane – D. Dubé, Monahan (A), Lucic.

Hosté: Tokarski (C. Anderson) – Jokiharju, Dahlin, Bryson, M. Samuelsson, Pysyk (A), Hägg – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Hinostroza, Cozens, Krebs – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A).

Reid Anderson, Eric Furlatt. Čároví: Michel Cormier, Kiel Murchison

Scotiabank Saddledome, Calgary

16685 diváků

Domácí:

Hosté: 13:54. Huberdeau, 19:53. Huberdeau, 23:45. J. Thornton

Domácí: J. Gibson – Drysdale, Fowler (A), Šustr, Shattenkirk, Benoit, Mahura (A) – Milano, Zegras, Lettieri – Comtois, Henrique (A), T. Terry – D. Grant, Lundeström, Deslauriers – S. Carrick, B. Robinson, Steel.

Hosté: S. Knight – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lindbohm, Lucas Carlsson – Mamin, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Acciari, J. Thornton.

Schrader, McCauley – Toobey, Gibbons

Honda Center, Anaheim

Domácí: 39:20. Viel, 53:02. Balcers, 58:35. E. Karlsson

Hosté: 10:18. Kadri, 14:14. Helm, 20:34. Makar, 35:29. Ničuškin, 59:46. Ničuškin

Domácí: Sawchenko (J. Reimer) – B. Burns (A), Jaycob Megna, E. Karlsson (A), J. Middleton, Meloche, M.-É. Vlasic – Balcers, Hertl, Barabanov – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Nieto, Bonino, Cogliano – Viel, Reedy, Gadjovich.

Hosté: Francouz (Kuemper) – Makar (A), D. Toews, Manson, R. Murray, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – L. O'Connor, Kadri, Burakovsky – Compher, N. Sturm, Newhook – Aube-Kubel, Helm, MacDermid.