SESTŘIHY: Chytil se blýskl proti Floridě, Vladař vychytal další výhru

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Madison Square Garden se podařilo před Panthers uhájit. Hokejisté New York Rangers porazili v domácím utkání Floridu 6:2 i díky českému útočníkovi Filipu Chytilovi, který si připsal gól a asistenci. Druhé vítězství v řadě vychytal gólman Daniel Vladař v brance Calgary. Flames zvítězili 4:3 v prodloužení proti Columbusu, v jehož dresu se proti bývalému klubu poprvé představil útočník Johnny Gaudreau (v utkání 0+2).

Chytil si v souboji s Floridou schoval oba body do třetí třetiny. Ve 48. minutě našel Kaapa Kakka, jenž nadvakrát neuspěl. K puku se ale prodral Lafreniere a z dorážky vstřelil svůj šestý gól v sezoně. Podruhé se Chytil zapsal do statistik tři minuty před koncem zápasu, kdy trefil odkrytou branku Panthers a uzavřel skóre na 6:2.

Třiadvacetiletý český útočník v posledních devíti zápasech získal stejný počet bodů a vylepšil si sezonní bilanci na 13 gólů a 13 asistencí. Chytil je osmým nejproduktivnějším Čechem v lize a v polovině soutěže útočí na své osobní maximum z minulé sezony, k jehož vyrovnání mu zbývá pouhých pět bodů.

Rangers i díky příspěvku českého útočníka vyhráli třetí z posledních pěti zápasů a ve Východní konferenci drží šestou pozici. Florida je jedenáctá.

Vladař vychytal čtvrtou výhru z posledních čtyř startů a pomohl Calgary k posunu na sedmé místo tabulky Západní konference. Český brankář sbírá výhry i přes to, že jeho statistiky působí průměrně. Proti Columbusu inkasoval tři branky z 23 střel a potřetí za sebou nedostal úspěšnost zákroků nad 90 procent.

Domácí: 03:03. Fox, 17:21. Zibanejad, 35:03. Vesey, 47:56. Lafreniere, 48:10. Zibanejad, 56:49. Chytil

Hosté: 05:56. Verhaeghe, 51:02. Barkov

Domácí: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Kreider, Zibanejad (A), Panarin – Goodrow (A), Trocheck, Vesey – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Leschyshyn, Kravcov.

Hosté: Lyon (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Luostarinen, Děnisenko – G. Smith, Tierney, Lomberg.

McCauley, Dunning – Brisebois, Marquis

Madison Square Garden, New York

17 121 diváků

Domácí: 25:09. Nylander, 27:53. Tavares, 29:33. Järnkrok, 36:32. Nylander, 47:44. Matthews

Hosté: 19:38. Lee, 26:18. Lee

Domácí: Samsonov (M. Murray I) – Rielly (A), Liljegren, Giordano, Holl, Sandin, Timmins – Bunting, Matthews, Nylander – Järnkrok, Tavares (C), Marner (A) – Kerfoot, Kämpf, Engvall – Aston-Reese, Holmberg, McMann.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Mayfield, Pulock, Pelech, S. Aho I, Bolduc – Cizikas, Barzal, Beauvillier – Palmieri, Nelson (A), Lee (C) – Bailey (A), Pageau, Parise – Holmström, Räty, M. Martin.

Schlenker, Rehman – Galloway, Apperson

Scotiabank Arena, Toronto

18 514 diváků

Domácí: 01:48. Ja. Benn, 45:58. J. Robertson

Hosté: 11:29. Dahlin, 41:44. V. Olofsson, 60:56. Power

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – C. Miller, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), R. Suter, Hanley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Seguin (A), Marchment – Glendening, Faksa, Kiviranta.

Hosté: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).

Luxmore, South – Nansen, Baker

American Airlines Center, Dallas

18 134 diváků

Domácí: 16:21. Duehr, 21:32. Kadri, 36:17. Mangiapane, 62:25. Dubé

Hosté: 29:04. Marčenko, 29:53. Laine, 44:34. Jenner

Domácí: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, Dubé – Huberdeau (A), Kadri, Lucic – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Duehr, Lewis, Pelletier.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, A. Boqvist, Gavrikov, Peeke, Blankenburg – Laine, Roslovic, J. Gaudreau – K. Johnson, Jenner (C), Nyquist (A) – Bemström, Sillinger, Marčenko – Olivier, Kuraly, E. Robinson.