SESTŘIHY: Vrána už zase pálí. Dal dva góly, St. Louis ale padlo při divočině

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Očekávání na nové adrese naplňuje velice rychle. Český hokejista Jakub Vrána zazářil dvěma góly v nočním utkání NHL mezi St. Louis a Minnesotou. Blues díky příspěvku reprezentačního útočníka vedli 3:1, hráčům Wild se ale ve druhé třetině povedl obrat a v divoké přestřelce nakonec zvítězili 8:5. Toronto s Davidem Kämpfem v sestavě prohrálo 1:2 po nájezdech v duelu s úřadujícím šampionem z Colorada.

Obě své branky český útočník vměstnal do první třetiny a obě obstaral v početní výhodě. Poprvé se prosadil v 15. minutě, kdy se parádní individuální akcí prosmýkl mezi bránící čtveřicí a zakončil střelou nad rameno gólmana Marca-Andrého Fleuryho. Druhý gól přidal o tři minuty později. Po buly v útočném pásmu dostal prostor na ose hřiště a tvrdou ranou zvýšil na 3:1 pro Blues.

St. Louis nadějně rozehraný zápas k vítězství nedovedlo. O svůj náskok přišlo během necelých dvou minut druhé třetiny, kdy Minnesota třemi trefami otočila skóre. Na 4:4 ještě dokázal srovnat Pavel Bučněvič, na jeho gól ale Wild odpověděli čtyřmi góly v řadě a odskočili na 8:4. Konečnou podobu dal výsledku Bučněvič, jenž vstřelil svůj druhý hattrick v NHL.

Toronto podlehlo Coloradu 1:2 po samostatných nájezdech a prohrálo druhý domácí zápas během třech dnů. Vítězství obhájců Stanleyova poháru v rozstřelu zařídil Nathan MacKinnon. Hokejisté Avalanche vyhráli potřetí za sebou a posunuli se na páté místo Západní konference.

Washington porazil Buffalo 5:4 po nájezdech a zaznamenal důležité dva body v boji o postup do play off. Capitals se posunuli před Sabres na 10. místo Východní konference a na osmé Islanders, držící druhou divokou kartu pro postup do vyřazovacích bojů, ztrácí pět bodů. Buffalo je o bod zpět.

Islanders svůj náskok udrželi díky výhře 6:3 na ledě Anaheimu. Výhru newyorského celku řídil gólem a třemi nahrávkami Kyle Palmieri. Dvě branky vstřelil Brock Nelson.

Domácí: 03:41. Rielly

Hosté: 14:08. Rantanen, . MacKinnon

Domácí: Samsonov (M. Murray I) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Holl, Giordano, Liljegren, E. Gustafsson – Marner, Matthews (A), Järnkrok – W. Nylander, Bunting, Tavares (C) – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Kerfoot, Lafferty.

Hosté: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, Byram, Girard, J. Johnson, B. Hunt – MacKinnon (A), Rantanen (A), Rodrigues – Ničuškin, Compher, Malgin – Cogliano, Eller, L. O'Connor – Newhook, Nieto, Galchenyuk.

Skilliter, MacDougall – Alphonso, Cherrey

Scotiabank Arena, Toronto

19102 diváků

Domácí: 10:03. Oshie, 41:32. Kuzněcov, 50:30. Ovečkin, 58:52. Wilson, . Kuzněcov

Hosté: 04:43. Ljubuškin, 08:50. Peterka, 18:06. Jost, 45:22. Girgensons

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – Sandin, T. van Riemsdyk, Fehérváry, Jensen, Alexejev, Irwin – Ovečkin (C), Kuzněcov, Wilson – Mantha, Bäckström (A), Cr. Smith – Sheary, D. Strome, Oshie (A) – Protas, Dowd, Aube-Kubel.

Hosté: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin (A), Bryson, Power, Jokiharju, Stillman, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Krebs, Greenway – Girgensons (A), Okposo (C), Jost.

Brenk, Pochmara – Mills, Nansen

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 04:43. Bučněvič, 14:10. Vrána, 17:53. Vrána, 31:24. Bučněvič, 54:14. Bučněvič

Hosté: 12:10. J. Eriksson Ek, 24:54. Klingberg, 26:05. Sundqvist, 26:52. Shaw, 32:25. Hartman, 33:58. Goligoski, 42:24. Reaves, 48:31. Hartman

Domácí: Binnington (33. Greiss) – Leddy, Parayko (A), Scandella, Faulk, Krug, Tucker – Toropčenko, Thomas (A), Kyrou – Vrána, Bučněvič, Kapanen – Saad, B. Schenn (A), Blais – N. Walker, T. Pitlick, Alexandrov.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Klingberg, Dumba (A), Goligoski, Merrill, Addison – Sa. Walker, Hartman, Zuccarello – M. Johansson, J. Eriksson Ek, Boldy – Steel, F. Gaudreau, Sundqvist – Shaw, Dewar, Reaves.

Sutherland, Dwyer – Brisebois, Galloway

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 00:25. Max Jones, 17:47. Shattenkirk, 55:05. Shattenkirk

Hosté: 12:24. Palmieri, 29:46. Fasching, 39:37. Nelson, 42:58. Engvall, 49:02. Nelson, 52:45. Parise

Domácí: Gibson (Dostál) – Harrington, Fowler (A), Shattenkirk, Benoit, Beaulieu, Colt. White – R. Strome, Zegras, McGinn – Terry (A), McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Lundeström, Vatrano – Jays. Megna, Grant, Comtois.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I – Fasching, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Holmström, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.