Pastrňák oslavil jubileum třemi body! Trefil se i Zacha, Kubalík se dočkal

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Další povedený večer! Český útočník David Pastrňák ve svém 600. utkání v NHL vstřelil dva góly, přidal asistenci u branky Pavla Zachy a při výhře Bostonu 4:1 nad Detroitem byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Poprvé po výměně do Ottawy bodoval Dominik Kubalík, jenž gólem přispěl k výhře 5:2 nad Pittsburghem. Toronto i přes asistenci Davida Kämpfa podlehlo Nashvillu 2:3 v prodloužení.

Pastrňák v jubilejním zápase čekal na bod deset a půl minuty. V čase 10:33 v přesilové hře vyzval ke střele Brada Marchanda, jehož pokus dorazil za brankovou čáru Zacha. Český centr otevřel skóre zápasu a střelecky se prosadil podruhé v sezoně.

„V posledních zápasech se snažím být víc před brankou a hledat si dorážky. Máme skvělé střelce, tak se toho snažím využívat. Jsem rád, že se to ke mně dnes odrazilo a dal jsem gól,“ řekl Zacha.

Za další čtyři minuty přidal gól Charlie McAvoy, ale Detroit v úvodu třetího dějství snížil. Poslední desetiminutovka patřila Pastrňákovi. Český kanonýr nejprve proměnil druhé trestné střílení v sezoně a v čase 57:41 pokusem o mantinel trefil prázdnou branku. „Chtěl jsem jen vyhodit puk ven z našeho obranného pásma. Byl to šťastný odraz,“ vysvětlil spokojený střelec.

Havířovský rodák má nyní na kontě v zápasech základní části NHL 630 bodů a na třináctém místě českých historických tabulek se vyrovnal Robertu Reichelovi. V pořadí střelců se Pastrňák s 309 trefami přiblížil na rozdíl jediného gólu k sedmému Petru Nedvědovi.

Boston vyhrál sedmý zápas z úvodních osmi a pojistil si vedení ve Východní konferenci. „Zápasy proti týmům ze stejné divize jsou v podstatě duely o čtyři body. Je důležité je zvládat, protože každý bod v NHL je důležitý,“ řekl Pastrňák, jenž je druhým nejlepším střelcem a čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ligy.

Vancouver i přes prohru bodoval v šestém z osmi dosavadních zápasů v sezoně a v Západní konferenci drží třetí místo. Hronek se poprvé zapsal do statistik ve 36. minutě, kdy jeho nahození od modré čáry v přesilovce tečoval za newyorského gólmana J. T. Miller. Druhou branku český bek připravil necelých pět minut před koncem základní hrací doby. Po jeho přistrčení se do puku opřel Carson Soucy a poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl o bodu navíc pro Rangers K'Andre Miller.

Hronek v úvodních osmi zápasech sezony nasbíral sedm asistencí a je třetím nejproduktivnějším českým hokejistou. V počtu asistencí se mezi obránci řadí k ligové elitě. Více gólů připravil pouze tahoun Tampy Bay Victor Hedman.

Kubalík se v úvodu angažmá v Ottawě herně i bodově trápil. Na první zápis útočník, který dvakrát v kariéře překonal hranici 20 branek za sezonu, čekal až do osmého utkání. Trápení prolomil ve 26. minutě zápasu s Pittsburghem. Po přihrávce Ridlyho Greiga napřáhl v pravém kruhu a zvýšil na 3:0.

Toronto v Nashvillu prohrálo po třech výhrách. Maple Leafs domácí přestříleli 35:24, čtyřikrát trefili brankovou konstrukci, na víc než bod jim ale herní převaha nestačila. Kämpf byl ve 33. minutě odměněn za aktivitu na brankovišti a u trefy čtyřicetiletého beka Marka Giordana zaznamenal druhou asistenci v sezoně.

Dostál pomohl Anaheimu

Třetí vítězství v ročníku vychytal brankář Lukáš Dostál. Anaheim i díky jeho 27 zákrokům porazil Philadelphii 7:4 a v tabulce Západní konference se posunul na osmé místo. Český gólman zakončil zápas s úspěšností 87,1 procenta, poprvé v sezoně se tak nedostal nad 91 procent.

Obránce Radko Gudas v duelu proti klubu, za nějž odehrál čtyři sezony, strávil na ledě přes 21 minut a byl nejvytíženějším hráčem Ducks. Řízný bek byl na ledě u dvou branek svého týmu a duel zakončil s dvěma kladnými body ve statistice plus/minus.

Obhájci titulu z Vegas porazili Los Angeles 4:3 po samostatných nájezdech a bodovali i v devátém zápase. Golden Knights smazali dvoubrankové manko a ještě necelou minutu před koncem vedli 3:2. V čase 58:57 poslal zápas do prodloužení obránce Kings Drew Doughty, v závěrečném rozstřelu ale výhru urvali hosté z Vegas. Vítězný nájezd proměnil Jack Eichel.

Domácí: 31:49. Atkinson, 32:35. Konecny, 49:51. Konecny, 57:00. Farabee

Hosté: 00:58. R. Strome, 15:20. Vatrano, 26:58. Vatrano, 29:30. Henrique, 42:42. Zegras, 43:14. Leason, 51:12. Vatrano

Domácí: Ersson (Hart) – York, Sanheim, Zamula, Se. Walker, Seeler, Belpedio – Tippett, Couturier, Atkinson – Konecny, Laughton (A), Foerster – Farabee, N. Cates, Brink – Deslauriers, Poehling, Hathaway.

Hosté: Dostál (Gibson) – Fowler (A), LaCombe, Vaakanainen, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin – Zegras, Carlsson, Terry (A) – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique (A), Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.

McCauley, MacDougall – Cherrey, Murray

Wells Fargo Center, Philadelphia

18275 diváků

Domácí: 28:53. Forsling, 29:04. M. Tkachuk, 54:08. Cousins

Hosté: 07:58. McCann, 27:34. Tolvanen

Domácí: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Kulikov, Mikkola, Balinskis, Mahura – Reinhart, Barkov, Rodrigues – M. Tkachuk, Luostarinen, Verhaeghe – Cousins, Lundell, Lomberg – Lorentz, Stenlund, Lockwood.

Hosté: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, Kartye – Bjorkstrand, Wennberg, Schwartz – Tolvanen, Gourde, McCann – Yamamoto, Bellemare, Shore.

Lee, South – Suchánek, Nansen

Amerant Bank Arena, Sunrise

16 780 diváků

Domácí: 15:05. O'Reilly, 35:08. O'Reilly, 62:13. Josi

Hosté: 13:32. Nylander, 32:46. Giordano

Domácí: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, McDonagh (A), Barrie, Lauzon – Pärssinen, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons, Trenin – Tomasino, Nyquist.

Hosté: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Klingberg – Marner, Matthews (A), Järnkrok – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Domi, Kämpf, Knies – Reaves, Holmberg, Gregor.

Hebert, Sandlak – Murray, Hughes

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 10:33. Zacha, 14:36. McAvoy, 51:19. Pastrňák, 57:41. Pastrňák

Hosté: 46:40. Veleno

Domácí: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – DeBrusk, Poitras, Geekie – J. van Riemsdyk, Coyle, Frederic – Beecher, P. Brown, Steen.

Hosté: Husso (Lyon) – Walman, Seider, Gostisbehere, Holl, Chiarot (A), Petry – DeBrincat, Larkin (C), Raymond – Perron (A), Compher, Copp – Rasmussen, Veleno, Sprong – Kostin, Czarnik, Fischer.

L'Ecuyer, Brenk – O'Quinn, Kelly

TD Garden, Boston

17850 diváků

Domácí:

Hosté: 15:45. Palmieri, 56:39. M. Martin

Domácí: S. Martin (Merzlikins) – Severson, Werenski (A), Jiříček, Provorov, Gudbranson, Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Bemström, Fantilli, Texier – Danforth, Sillinger, K. Johnson – Kuraly (A), Olivier, Voronkov.

Hosté: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, S. Aho I, Bolduc – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Cizikas, Clutterbuck (A), M. Martin.

Hebert, Nicholson – Mills, Daisy

Nationwide Arena, Columbus

15 424 diváků

Domácí: 05:05. J. Barron, 28:23. Monahan, 41:54. Armia, . Suzuki

Hosté: 04:28. Lowry, 20:15. Lowry, 20:33. Niederreiter

Domácí: Allen (Montembeault) – J. Barron, Matheson, Kovacevic, Guhle, Xhekaj, Harris – Harvey-Pinard, Suzuki, Caufield – Slafkovský, Newhook, J. Anderson – Gallagher, Monahan, Pearson – Armia, Evans, Pezzetta.

Hosté: Brossoit (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Iafallo, Scheifele, Connor – Ehlers, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Lowry, Niederreiter – D. Gustafsson, Kupari, M. Barron.

Schlenker, Sutherland – Flemington, Barton

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 37:36. Crosby, 59:27. Guentzel

Hosté: 04:24. Greig, 14:19. B. Tkachuk, 25:28. Kubalík, 53:13. B. Tkachuk, 53:38. Batherson

Domácí: Jarry (26. Hellberg) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – R. Smith, Malkin, Rakell – Eller, Zohorna, Nieto – Acciari, Carter, D. O'Connor.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Hamonic, Chychrun, Bernard-Docker, Kleven, Matinpalo – B. Tkachuk, Stützle, Giroux – Batherson, Norris, Tarasenko – Kubalík, Greig, M. Joseph – Kelly, Chartier, Kastelic.

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Domácí: 35:57. J. Miller, 49:06. Myers, 55:42. Soucy

Hosté: 09:18. Panarin, 52:21. Fox, 53:24. Zibanejad, 63:48. K. Miller

Domácí: DeSmith (Demko) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, Friedman, Soucy, Myers – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Di Giuseppe, J. Miller (A), Boeser – Joshua, P. Suter, Garland – Beauvillier, Lafferty, Höglander.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Kakko – Panarin (A), Chytil, Lafreniere – Cuylle, Trocheck, Wheeler – Goodrow, Bonino, Vesey.

McIsaac, Markovic – Deschamps, Shewchyk

Rogers Arena, Vancouver

18483 diváků

Domácí: 13:11. Laferriere, 24:54. Lewis, 58:57. Doughty

Hosté: 27:36. Amadio, 32:57. W. Carrier, 46:26. Stone, . Eichel

Domácí: Talbot (Copley) – Gavrikov, M. Roy, Doughty, M. Anderson, Englund, Spence – Byfield, Kopitar, Kempe – Laferriere, Dubois, Fiala – Kaliyev, Danault, Moore – Lewis, Lizotte, Grundström.

Hosté: L. Thompson (Hill) – McNabb, Theodore, Martinez, Pietrangelo, Hague, Pachal – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Stephenson, Stone – Dorofejev, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Howden, Kolesar.