13. listopadu 2023 • 06:40

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Obránce Filip Hronek šestnáctou asistencí v sezoně pomohl Vancouveru k výhře 5:2 nad Montrealem a bodoval v desátém zápase v řadě. V nedělním programu NHL se prosadili také útočník Dallasu Radek Faksa, jenž svým prvním gólem v sezoně přispěl k demolici Minnesoty 8:3 a obránce Radko Gudas, který zcela kuriózním způsobem pečetil vítězství Anaheimu 4:1 nad San Jose. Trefa ho rozesmála. Jedinou branku Sharks připravil Tomáš Hertl.

Hronek svou nejdelší bodovou sérii v kariéře protáhl ve 38. minutě zápasu, kdy se podepsal pod gól na 3:0. Český bek zachytil puk u mantinelu a posunul ho za branku Canadiens. Tam ho sebral Conor Garland jenž v zakončení nadvakrát neuspěl, jeho práci ale bekhendovou dorážkou dokončil Dakota Joshua.

Hronek je teprve sedmým obráncem za posledních 30 let, který v NHL asistoval alespoň v deseti po sobě jdoucích zápasech. Jeden duel ho dělí od vyrovnání nejdelší bodové série mezi českými obránci. Rekord zatím drží Jiří Bubla, který se v sezoně 1983/1984 rovněž v dresu Vancouveru zapsal do statistik 11krát v řadě.

Na šesté výhře Canucks z posledních sedmi zápasů se gólem a asistencí podíleli, Garland, Joshua a Brock Boeser. Jednu asistenci zaznamenal také nejproduktivnější bek ligy Quinn Hughes. Hronek v bodování obránců drží čtvrté místo. Mezi parťáky z prvního obranného páru Canucks se vklínili Victor Hedman z Tampy Bay a coloradský Cale Makar.

Faksa svou první branku v sezoně vstřelil v desáté minutě zápasu proti Minnesotě. Český centr v oslabení využil zaváhání Wild v rozehrávce, získal puk v útočném pásmu a střelou mezi nohy brankáře Marca-Andrého Fleuryho zvýšil na 2:0 pro Dallas.

Stars nakonec v Minnesotě vyhráli vysoko 8:3. Výrazný podíl na jednoznačném vítězství měly speciální týmy hostů. Pět branek Dallas vstřelil v přesilovkách a dvakrát se prosadil v oslabení. Jedinou branku při hře pět na pět dal v 11. minutě Matt Duchene.

Anaheim porazil San Jose a bodoval po dvou prohrách. Gudas k výhře Ducks přispěl ve 43. minutě velmi kuriózním gólem na konečných 4:1. Hertl v první třetině připravil vyrovnávací branku Sharks a s deseti body je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Pražský rodák má podíl na více než polovině branek San Jose v ročníku.

Domácí: 00:39. Ekman-Larsson, 11:53. Reinhart, 27:00. Reinhart, 42:44. Verhaeghe

Hosté: 07:04. Dickinson, 19:03. Bedard, 28:18. Bedard

Domácí: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart (A) – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lomberg, Stenlund, Lorentz.

Hosté: Söderblom (Mrázek) – Korchinski, S. Jones (A), A. Vlasic, Murphy (A), Zajcev, Kaiser – N. Foligno (A), Bedard, Kurashev – Reichel, Dickinson, T. Raddysh – T. Johnson, Donato, Perry – Katchouk, Entwistle, Re. Johnson.

Rank, Hebert – Smith, Toomey

Amerant Bank Arena, Sunrise

19359 diváků

Domácí: 10:38. Duhaime, 19:09. Lettieri, 35:59. Zuccarello

Hosté: 00:57. Pavelski, 09:49. Faksa, 10:52. Duchene, 22:34. W. Johnston, 32:11. Dadonov, 41:02. J. Robertson, 43:09. J. Robertson, 57:57. W. Johnston

Domácí: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Faber, Mermis, Bogosian – Kaprizov (A), Hartman, Zuccarello – M. Johansson, Rossi, Boldy – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, Heiskanen (A), Lindell, Hakanpää, Harley, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Benn (C), W. Johnston, Dadonov – Marchment, Duchene, Seguin – Steel, Faksa, Cr. Smith.

St. Laurent, Schlenker – Gibbons, Flemington

Xcel Energy Center, St. Paul

18 509 diváků

Domácí: 46:46. Matheson, 59:11. Xhekaj

Hosté: 26:15. Garland, 29:17. Michejev, 37:57. Joshua, 58:30. Boeser, 59:42. Di Giuseppe

Domácí: Allen (Primeau) – J. Barron, Matheson (A), Kovacevic, Guhle, Harris, Xhekaj – J. Anderson, Suzuki (C), Newhook – Caufield, Dvorak, Slafkovský – Gallagher (A), Monahan, Pearson – Harvey-Pinard, Evans, Pezzetta.

Hosté: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), Cole, Juulsen, Myers, Soucy – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Garland, P. Suter, Joshua – Beauvillier, Blugers, Lafferty.

Syvret, Brenk – Gawryletz, Suchánek

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 18:46. Kreider, 31:17. Lafreniere, 59:49. Lafreniere, . Lafreniere

Hosté: 16:26. Danforth, 32:35. Fantilli, 32:54. Kuraly

Domácí: Quick (Domingue) – Trouba (C), K. Miller, E. Gustafsson, R. Lindgren, Schneider, Z. Jones – Wheeler, Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Trocheck, Panarin – Kakko, Bonino, Cuylle – Pitlick, Goodrow (A), Vesey.

Hosté: Merzlikins (S. Martin) – Gudbranson (A), Werenski (A), Severson, Provorov, A. Boqvist, Bean – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Fantilli, Voronkov – Činachov, Sillinger, Roslovic – Danforth, Kuraly, Texier.

Pollock, Blandina – Gawryletz, MacPherson

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 04:49. Vatrano, 18:22. Vatrano, 41:52. McTavish, 42:41. Gudas

Hosté: 13:05. Kunin

Domácí: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – Terry (A), Carlsson, Killorn – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Henrique (A), Max Jones – Leason, Carrick, Groulx.

Hosté: Blackwood (Kähkönen) – Addison, Ferraro (A), Burroughs, M. Vlasic, Ochoťuk, Rutta, Knyžov – Zetterlund, Hertl (A), Eklund – Kunin, Granlund, Zadina – Labanc, Sturm, Hoffman – Carpenter, G. Smith.