Hertl řídil velký obrat! Hattrickem srazil Islanders. Vladař střídal

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Tomáš Hertl se zasloužil v NHL třemi góly o výhru hokejistů San Jose 5:4 v prodloužení na ledě New Yorku Islanders a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Český útočník zkompletoval svůj šestý hattrick v soutěži v závěru základní hrací doby, když skóroval dvakrát při hře hostů bez brankáře.

Z českých hráčů bodoval v úterý už jen David Jiříček. Po jeho přihrávce vedl Columbus nad Los Angeles 3:0, ale prohrál 3:4 v prodloužení. Gólman Calgary Daniel Vladař inkasoval třikrát ze šestnácti střel Minnesoty a na začátku druhé třetiny za stavu 0:3 střídal. Vítek Vaněček pustil pět branek ze 33 střel, přesto s New Jersey vyhrál ve Vancouveru 6:5. Dominik Kubalík nebodoval, ale poprvé se pobil v NHL.

Hertl se prosadil poprvé ve 13. minutě, střelou z mezikruží vyrovnal na 1:1. Islanders odskočili i díky dvěma využitým přesilovým hrám na 4:1, ale závěr patřil San Jose. Kevin Labanc snížil v 52. minutě tečí a zápas poslal do prodloužení dvěma zásahy Hertl.

V čase 56:49 pohotově sebral u levé tyčky sražený puk a zasunul jej nad beton brankáře Sorokina. Minutu a půl před koncem třetí třetiny zakončil do prázdné branky chytrou přihrávku Williama Eklunda, který v prodloužení završil obrat Sharks.

Jiříček si připsal pátý bod v sezoně (1+4), když po jeho přihrávce zvyšoval Mathieu Oliver na 3:0. Los Angeles ale ve třetí třetině i díky dvěma trefám Phillipa Danaulta vyrovnalo a obrat završil v prodloužení Drew Doughty. Kings tak vyhráli venku i desátý zápas.

Vladař při svém předchozím startu inkasoval od Vegas jen jednu branku a dovedl Calgary k výhře, ale tentokrát vydržel jen do 22. minuty. Už po 86 sekundách hry jej překonal zblízka Marcus Foligno. Zbývající dvě branky obdržel na začátku prostřední části. Nejdříve se z dorážky prosadil Kirill Kaprizov a na střídačku vyhnal Vladaře střelou z levého kruhu Matt Boldy, který v zápase skóroval dvakrát. Minnesota si náskok pohlídala a vyhrála 5:2.

New Jersey vedlo i díky třem bodům Jacka Hughese (1+2) ještě ve 48. minutě ve Vancouveru 5:2. Domácí však třikrát překonali Vaněčka a vyrovnali skóre, ale San Jose nenapodobili. Devils zařídil výhru 34 sekund před koncem svou druhou trefou večera Jesper Bratt.

Sestřih bodových zápisů bratří Hughesových ze vzájemného duelu

Kubalík narazil na mantinel Bradena Schneidera a poslal jej k ledu, za což jej vyzval na pěstní souboj Erik Gustafsson. Oba si rozdali pár ran a skončili na ledě. Z výhry v utkání se ale radoval český útočník, s Ottawou porazil New York Rangers 6:2.

Domácí: 09:07. Marčenko, 25:24. J. Gaudreau, 33:03. Olivier

Hosté: 40:23. Danault, 45:09. Danault, 46:38. Kaliyev, 60:33. Doughty

Domácí: Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Peeke, Bean, Jiříček – J. Gaudreau, Jenner (C), Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – Texier, Fantilli, K. Johnson – Robinson, Kuraly (A), Olivier.

Hosté: Copley (Talbot) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Fiala, Danault (A), Moore – Grundström, Dubois, Laferriere – Anderson-Dolan, Lewis, Kaliyev.

Schrader, Blandina – Johnson, Kovachik

Nationwide Arena, Columbus

15088 diváků

Domácí: 38:57. Dahlin, 48:20. Mittelstadt, 51:37. J. Skinner

Hosté: 03:40. Larkin, 08:25. Fabbri, 25:43. Seider, 33:55. Rasmussen, 59:15. Larkin

Domácí: Comrie (Levi) – Samuelsson, Dahlin (A), Jokiharju, Power, E. Johnson, Clifton – T. Thompson, Mittelstadt, J. Skinner – Peterka, Cozens, Benson – Okposo (C), Krebs, Jost – V. Olofsson, Biro, Rosén.

Hosté: Lyon (Husso) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), Fabbri – Veleno, Compher, DeBrincat – Perron (A), Copp, Rasmussen – Sprong, Fischer, Kostin.

Nicholson, MacDougall – Gawryletz, Kelly

KeyBank Center, Buffalo

14 800 diváků

Domácí: 11:00. B. Tkachuk, 18:34. Giroux, 25:13. Tarasenko, 27:16. Batherson, 37:43. B. Tkachuk, 57:10. Tarasenko

Hosté: 20:39. Panarin, 25:35. K. Miller

Domácí: A. Forsberg (Korpisalo) – Sanderson, Bernard-Docker, Chychrun, Hamonic, Brännström, Zub – B. Tkachuk (C), Norris, Giroux (A) – Tarasenko, Stützle (A), Batherson – Kubalík, Greig, M. Joseph – Kelly, Chartier, MacEwen.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Brodzinski – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Bonino, Wheeler – Vesey, Goodrow, Pitlick.

Schlenker, Hanson – Suchánek, Deschamps

Canadian Tire Centre, Ottawa

17 362 diváků

Domácí: 09:28. Gauthier, 25:27. Nelson, 45:17. Reilly, 48:27. Pulock

Hosté: 12:19. Hertl, 51:55. Labanc, 56:49. Hertl, 58:30. Hertl, 64:55. Eklund

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Bolduc, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.

Hosté: Kähkönen (Blackwood) – Burroughs, Ferraro (A), M. Vlasic, Addison, Rutta, Ochoťuk – Duclair, Granlund, Zetterlund – Barabanov, Hertl (A), Eklund – Labanc, Sturm, Bailey – Hoffman, Zadina, MacDonald.

K. Sutherland, J. Brenk – J. Tobias, D. Nansen

UBS Arena, New York

14 244 diváků

Domácí: 05:57. N. Foligno, 23:09. Dickinson, 25:21. N. Foligno

Hosté: 22:11. Evangelista, 22:37. Jankowski, 32:59. O'Reilly, . O'Reilly

Domácí: Söderblom (Mrázek) – A. Vlasic, S. Jones, Korchinski, Murphy, Tinordi, Zajcev – Beauvillier, Bedard, Kurashev – T. Johnson, Guttman, T. Raddysh – N. Foligno, Dickinson, Joe. Anderson – Reichel, Donato, Entwistle.

Hosté: Saros (Lankinen) – Josi, McDonagh, Lauzon, Fabbro, Stastney, Barrie, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Sherwood, Pärssinen, Evangelista – Trenin, Sissons, Jankowski – McCarron, Tomasino.

McIsaac, South – Cherrey, O´Quinn

United Center, Chicago

16 521 diváků

Domácí: 26:51. Backlund, 41:37. Zary

Hosté: 01:26. M. Foligno, 20:45. Kaprizov, 21:30. Boldy, 33:58. Boldy, 46:49. Eriksson Ek

Domácí: Vladař (22. Wolf) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Hanifin, Oesterle, Solovjov – Šarangovič, E. Lindholm (A), Mangiapane – Dubé, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Huberdeau – Duehr, Ružička, Greer.

Hosté: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Brodin, Spurgeon (C), Middleton, Merrill, Goligoski – Zuccarello, Rossi, Kaprizov (A) – Boldy, Eriksson Ek, M. Johansson – Maroon, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Hartman, Dewar, Duhaime.

Dunning, Skilliter – Mills, Apperson

Scotiabank Saddledome, Calgary

16 661 diváků

Domácí: 01:40. MacDermid, 37:43. MacKinnon, 46:21. L. O'Connor

Hosté: 50:43. Carrick, 54:11. Carlsson

Domácí: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Manson, Byram, Malinski, J. Johnson, C. Jones, MacDermid – Drouin, MacKinnon, L. O'Connor – F. Olofsson, Colton, Rantanen – Wood, R. Johansen, Kiviranta – Tatar, Olausson.

Hosté: Gibson (Dostál) – Fowler, Luneau, Mintjukov, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, R. Strome, Silfverberg – Max Jones, Henrique, Groulx – McGinn, Carrick, Leason.

Rehman, Syvret – Toomey, Baker

Ball Arena, Denver

18 021 diváků

Domácí: 08:24. J. Miller, 19:44. Joshua, 47:02. Boeser, 53:58. Lafferty, 56:34. Höglander

Hosté: 03:39. Bratt, 09:51. Haula, 17:06. J. Hughes, 18:42. M. McLeod, 39:26. L. Hughes, 59:26. Bratt

Domácí: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson (A), Lafferty – Kuzmenko, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, L. Karlsson.

Hosté: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Nemec, Bahl, Marino, L. Hughes, C. Miller – Haula, J. Hughes (A), Toffoli – Palát (A), Hischier (C), Bratt – Meier, Mercer, Holtz – Lazar, M. McLeod, Bastian.