22. prosince 2023 • 07:00

Smejkal má první bod v NHL. Zadina překonal Vejmelku, Dostál u prohry

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Karel Vejmelka chytil v NHL na ledě San Jose 29 střel a dovedl hokejisty Arizony k výhře 5:2. Jednou jej překonal Filip Zadina, který v předchozích čtrnácti zápasech neskóroval. Lukáš Dostál kryl 41 ze 43 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, ale nezabránil porážce Anaheimu 0:3 s Calgary. Jiří Patera neodvrátil 31 zákroky prohru Vegas 4:5 na ledě Tampy Bay. Vítek Vaněček naskočil do branky New Jersey v šesté minutě a inkasoval čtyřikrát z 32 střel při porážce 3:6 s Edmontonem.

Dominik Kubalík přihrál na jeden gól Ottawy, která podlehla v Coloradu 4:6 a v utkání si první bod v NHL připsal Jiří Smejkal. Vítězství Avalanche řídil Nathan MacKinnon, jenž skóroval čtyřikrát a na jednu branku ještě přihrál. Martin Nečas neuspěl v penaltovém rozstřelu s bekhendovým zakončením a prohrál s Carolinou v Pittsburghu 1:2 po nájezdech.

Vejmelka při minulých dvou startech vychytal nulu proti Buffalu a neinkasoval ani v zápase s Ottawou, do něhož nastoupil v první třetině za stavu 0:3 a pomohl týmu k obratu na 4:3. Jeho neprůstřelnost se zastavila na 156 minutách, když na něj vyzrál v úniku Anthony Duclair a vyrovnal na 1:1. Poté už jej překonal pouze Zadina. Snížil po 26 sekundách třetí třetiny zblízka bekhendem na 2:3 a připsal si čtvrtý gól sezony. Hlavními strůjci výhry Arizony byli Alexander Kerfoot a Claytor Keller, připsali si shodně gól a dvě přihrávky.

Dostál kapituloval poprvé už ve třetí minutě, poté co jej překonal Nick DeSimone střelou od modré čáry. Zhruba v polovině zápasu zvýšil v přesilové hře z mezikruží Elias Lindholm. Výhru pojistil A.J. Greer při hře Anaheimu bez gólmana. Na český brankářský duel nedošlo, Daniel Vladař plnil roli náhradníka.

Patera nastoupil od úvodní minuty podruhé v sezoně a těžké chvíle prožil v prostřední části, v níž Tampa Bay otočila z 0:2 na 4:2. Na hranici brankoviště jej překonal Alex Barre-Boulet, v přesilové hře vyrovnal střelou bez přípravy Nikita Kučerov a dvěma dorážkami se prosadil Brayden Point. Obhájce Stanleyova poháru ztrátu ve třetí třetině smazal i díky Jonathanu Marchessaultovi, který se trefil dvakrát. Zápas rozhodl Nicholas Paul v čase 58:47 z dorážky z ostrého úhlu.

Vaněček naskočil do hry za stavu 0:2 a New Jersey otočilo na 3:2. Edmonton ale v úvodu třetí třetiny vstřelil během 69 sekund tři branky. Při gólu na 3:3 upadl Vaněček po kontaktu se spoluhráčem na led a Connor McDavid trefil bez problémů odkrytou branku. Vzápětí potrestal ztrátu puku Devils ve vlastním pásmu Leon Draisaitl a úspěšnou pasáž korunoval z rychlého protiútoku Adam Erne. Výhru zpečetil v 50. minutě Derek Ryan.

Domácí: 02:27. Greenway, 13:44. Power, 15:51. J. Skinner, 24:44. Dahlin, 28:22. T. Thompson, 31:04. Okposo, 51:08. Quinn, 52:23. J. Skinner, 55:02. Okposo

Hosté: 07:28. Matthews, 12:39. Domi, 25:42. Järnkrok

Domácí: Levi (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, Ry. Johnson, E. Johnson, Clifton – J. Skinner, T. Thompson, Tuch – Quinn, Cozens, Peterka – Greenway, Mittelstadt, Benson – V. Olofsson, Krebs, Okposo (C).

Hosté: Samsonov (29. Mar. Jones) – Rielly (A), Liljegren, Brodie, McCabe, Benoit, Timmins – Knies, Matthews, W. Nylander – Bertuzzi, Tavares (C), Marner (A) – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Gregor.

McIsaac, Sandlak – Hughes, Kovachik

KeyBank Center, Buffalo

19070 diváků

Domácí: 35:18. Sillinger, 52:47. Činachov

Hosté: 18:22. Mantha, 37:24. Mantha, 64:06. Ovečkin

Domácí: Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), Gudbranson (A), Provorov, Peeke, Bean, Jiříček – J. Gaudreau, Fantilli, Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Gaunce, Kuraly (A), Texier.

Hosté: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson, Jensen – Ovečkin (C), D. Strome, Wilson (A) – Mantha, Lapierre, Protas – Mirošničenko, Kuzněcov, M. Phillips – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Pollock, Kea – Berg, Brisebois

Nationwide Arena, Columbus

18 172 diváků

Domácí: 33:44. Luostarinen

Hosté: 24:50. Kyrou, 27:44. Bučněvič, 36:43. Toropčenko, 56:51. Bučněvič

Domácí: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, Stenlund, Cousins – Lomberg, Lorentz, Lockwood.

Hosté: Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Tucker – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Neighbours, B. Schenn, Kapanen – Saad, Hayes, Toropčenko – MacEachern, Sundqvist, Blais.

Luxmore, MacPhee – MacPherson, Barton

Amerant Bank Arena, Sunrise

18 753 diváků

Domácí: 13:14. Mercer, 21:39. Siegenthaler, 36:26. Meier

Hosté: 00:24. R. McLeod, 05:24. Nugent-Hopkins, 41:40. McDavid, 42:22. Draisaitl, 42:49. Erne, 49:04. Ryan

Domácí: Schmid (6. Vaněček) – Siegenthaler, Nemec, Bahl, Marino, B. Smith, L. Hughes – Haula, J. Hughes (A), Toffoli – Palát (A), Hischier (C), Bratt – Meier, Mercer, Holtz – Lazar, M. McLeod, Bastian.

Hosté: Pickard (S. Skinner) – Ceci, Ekholm, Bouchard, Kulak, Desharnais, Nurse – McDavid (C), Hyman, E. Kane – Draisaitl (A), Foegele, Janmark – R. McLeod, Gagner, Erne – Hamblin, Ryan, Nugent-Hopkins (A).

Francois St-Laurent, Pierre Lambert – Shandor Alphonso, Jonathan Deschamps

Prudential Center, Newark

16 514 diváků

Domácí: 01:31. Frost, 24:44. Couturier

Hosté: 21:10. Co. Smith, 25:24. Tomasino, 55:59. Tomasino, 59:59. Nyquist

Domácí: Ersson (Hart) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Ristolainen, M. Staal – Konecny, Couturier, Farabee – Brink, Frost, Tippett – Atkinson, Poehling, Foerster – Hathaway, Laughton, Deslauriers.

Hosté: Saros (Lankinen) – Josi, McDonagh, A. Carrier, Lauzon, Barrie, L. Schenn – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Evangelista, Novak, Pärssinen – Tomasino, Sissons, Trenin – Co. Smith, Glass, Sherwood.

Beach, Pochmara – Shewchyk, Murray

Wells Fargo Center, Philadelphia

Domácí: 08:51. Crosby, . Crosby

Hosté: 34:52. Teräväinen

Domácí: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel, Ludvig – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Puustinen, Malkin (A), R. Smith – D. O'Connor, Eller, Zohorna – Carter, Acciari, Harkins.

Hosté: Kočetkov (Perets) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II, Noesen – Nečas, Kotkaniemi, Bunting – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Teräväinen, Drury, Svečnikov.

Charron, MacDougall – Apperson, McNamara

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 267 diváků

Domácí: 28:25. Barré-Boulet, 35:55. Kučerov, 36:26. Point, 38:49. Point, 58:47. Paul

Hosté: 11:40. Marchessault, 16:57. Barbašev, 45:30. Marchessault, 49:43. Cotter

Domácí: Vasilevskij (J. Johansson) – Hedman, Černák, de Haan, D. Raddysh, H. Fleury, Perbix – Paul, Point, Kučerov – Hagel, Cirelli, Stamkos – Glendening, Eyssimont, Sheary – Motte, Barré-Boulet, Jeannot.

Hosté: Patera (Saville) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, B. Hutton, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone – Dorofejev, Stephenson, Marchessault – Cotter, W. Karlsson, N. Roy – W. Carrier, Howden, Amadio.

McCauley, Hebert – Jackson, Murray

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 10:51. Seguin, 27:51. Hintz, 56:30. Harley, 64:50. Duchene

Hosté: 02:51. Joshua, 32:26. Boeser, 55:04. Garland

Domácí: Wedgewood (M. Murray II) – Heiskanen, R. Suter, Lindell, Hakanpää, Hanley, Harley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Seguin, Duchene, Marchment – Benn, W. Johnston, Dadonov – Faksa, Steel, Cr. Smith.

Hosté: Demko (DeSmith) – Q. Hughes, Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson, P. Suter – Höglander, J. Miller, Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Lafferty.

Dunning, Nicholson – Smith, O´Quinn

American Airlines Center, Dallas

Domácí: 13:18. Boldy, 14:53. Rossi, 48:57. Faber, 64:55. Kaprizov

Hosté: 28:17. Savard, 41:07. Suzuki, 56:57. Slafkovský

Domácí: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Bogosian, Goligoski, Da. Hunt, Merrill, Mermis – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Hartman, Rossi, M. Foligno (A) – Maroon, F. Gaudreau, M. Johansson – Lettieri, Dewar, Duhaime.

Hosté: Montembeault (Allen) – Savard, Matheson, J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Slafkovský, Suzuki, Caufield – Jos. Anderson, J. Evans, Monahan – Gallagher, Dvorak, Armia – Ylönen, Stephens, Heineman.

Schlenker, South – Mills, Hunt

Xcel Energy Center, St. Paul

Domácí: 02:45. MacKinnon, 18:28. MacKinnon, 39:44. Rantanen, 46:14. MacKinnon, 47:10. Rantanen, 59:37. MacKinnon

Hosté: 15:13. Norris, 15:29. Greig, 21:34. Bernard-Docker, 34:47. Batherson

Domácí: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Manson, Byram, C. Jones, J. Johnson, Malinski – Ničuškin, MacKinnon, Rantanen – Wood, Colton, Drouin – Cogliano, R. Johansen, L. O'Connor – MacDermid, Meyers, Kiviranta.

Hosté: A. Forsberg (Korpisalo) – Sanderson, Zub, Chychrun, Hamonic, Brännström, Bernard-Docker – B. Tkachuk, Stützle, Batherson – Tarasenko, Norris, Giroux – Kubalík, Greig, Crookshank – Smejkal, Kastelic, Kelly.

Ball Arena, Denver

Domácí:

Hosté: 02:24. DeSimone, 27:49. E. Lindholm, 58:00. Greer

Domácí: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Drysdale, Mintjukov, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, Henrique (A), R. Strome – Max Jones, McTavish, Leason – McGinn, Carrick, Silfverberg (A).

Hosté: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson (A), Hanifin, C. Tanev, Gilbert, DeSimone – Mangiapane, E. Lindholm, Šarangovič – Zary, Kadri, Pospíšil – Huberdeau (A), Backlund (C), Coleman – Greer, Ružička, Dubé.

Syvret, Schrader – Gawryletz, Toomey

Honda Center, Anaheim

16102 diváků

Domácí: 26:20. Duclair, 40:26. Zadina

Hosté: 24:58. Kesselring, 28:30. Keller, 32:56. Kerfoot, 47:45. Schmaltz, 52:50. Crouse

Domácí: Blackwood (Kähkönen) – Burroughs, Ferraro (A), MacDonald, Ochoťuk, Rutta, Thrun – Zadina, Hertl (A), Eklund – Zetterlund, Granlund, Duclair – Labanc, Kunin, Hoffman – Bailey, Studnicka, G. Smith.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Dumba, Moser, Stecher, Durzi, Kesselring, Dermott – Schmaltz (A), Kerfoot, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Sanford, McBain, Carcone – O'Brien, L. Cooley, Zucker.