NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Vancouver - 22. prosince 2023   02:00

Dallas
Dallas
10:51' Seguin (Duchene, Heiskanen) • 27:51' Hintz (J. Robertson, Pavelski) • 56:30' Harley (J. Robertson, Heiskanen) • 64:50' Duchene (Harley, W. Johnston)
4:3
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Vancouver
Vancouver
02:51' Joshua  (Garland, Blueger) • 32:26' Boeser  (J. Miller, Q. Hughes) • 55:04' Garland  (Joshua, Blueger)
Dallas
Dunning, Nicholson – Smith, O´Quinn
American Airlines Center, Dallas
Vancouver

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

3. Dakota Joshua (VAN) 1+1
Dallas Stars tedy nakonec dovedli tento zápas do úspěšného konce, a lehce tak zlomili kletbu proti Vancouveru Canucks a jejich brankáři Demkovi. V prodloužení jsme velmi dlouho čekali na nějaký zajímavější moment a ty nakonec přišly až v poslední minutě.

Vancouver nejprve spálil únik dvou hráčů na brankáře Wedgewooda, který Petterssona vychytal, a tak deset vteřin před koncem o vítězství domácích nakonec rozhodl Duchene.

Dallas Stars tedy proti Vancouveru Canucks berou dva body po vítězství 4:3 v prodloužení.
64:50'
Dallas právě vstřelil branku!
Nedáš dostaneš tedy platí na druhé straně! Harley vyslal pas na útočnou modrou MATTU DUCHENOVI, který tak jel sám na Demka, jehož prostřelil střelou mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Thomas Harley, Wyatt Johnston.
64:23'
Hosté jeli ve dvou proti Wedgewoodovi, když nakonec Joshua nahrál Petterssonovi, jehož střela po ledě byla neúspěšná.
63:59'
Pettersson byl domácí obranou neutralizován a na puk se opět dostávají domácí hráči.
63:14'
Nicméně Canucks hodně zdržují držením kotouče za svou klecí, kam se hned dvakrát vrátili.
62:44'
Až nyní se na puk dostávají i hokejisté z Vancouveru.
62:22'
Duchene se trochu zamotal do svých zasekávaček a hostujícím hráčům se podařilo vypíchnout touš do středního pásma.
61:50'
Heiskanenova střela byla hostující obranou zblokována mimo hrací plochu.
61:37'
Domácí hráči zatím stále nepouští puk ze své kontroly.
61:03'
K zakončení z levého kruhu se nyní dokázal prodrat Robertson, jehož střelu Demko vyráží až do ochranné sítě.
60:20'
Domácí hokejisté začínají s pukem na svých hokejkách.
60:01'
Dlouho to vypadalo, že se ve třetí třetině žádné branky nedočkáme, ale v 56. minutě Vancouver opět překlonil vedení v utkání na svou stranu, když se prosadil Garland.

Nicméně Dallasu se podařilo opět vyrovnat, jelikož se domácí prosadili hned po devadesáti vteřinách zásluhou obránce Harleyho. Dallas mohl ještě vstřelit jednu branku, ale Dadonov ve velké příležitosti selhal.
60:00'
59:52'
Z modré čáry ještě vypálil Hronek a jeho pokus zaletěl do lapačky Wedgewooda.
59:31'
Steele se pokoušel přihrát křižný pas před bránu Vancouveru, ale tuto přihrávku se podařilo zastavit Zadorovovi.
58:56'
Dallasu se podařilo ustát útok Vancouveru a Robertson jen odevzdal touš za bránu Vancouveru.
58:38'
Hughesova střela z modré čáry byla sražena do rohu obranného pásma Dallasu.
57:32'
Tak jak tohle nemohlo skončit brankou. Benn v útočném pásmu přenechal kotouč Dadonovi, který se dostal až před Demka, kterého i objel a následně nedokázal zasunout touš do zcela odkryté klece!
56:41'
Canucks nahodili kotouč do útočného pásma, kde si jej Wedgewood sebral svou lapačkou.
56:30'
Vancouveru se nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma, když Heiskanen kotouč udržel na modré a nahrál jej podél mantinelu Robertsonovi, který ihned přihrál na střed útočného pásma, kam si najel THOMAS HARLEY, jehož střela po ledě prošla Demkovi mezi jeho betony. Asistence: Jason Robertson, Miro Heiskanen.
56:20'
Johnston ve velké rychlosti vletěl do útočného pásma a následně i vyslal svou střelu, kterou však Demko viděl a touš vyrazil do ochranné sítě.
55:04'
Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks se opět dostávají do vedení! Blueger poslal kotouč do pravého kruhu Joshuovi, jenž ihned přihrával před bránu Stars CONNORU GARLANDOVI, který jej pouze usměrnil za záda bezmocného Wedgewooda. Asistence: Dakota Joshua, Teddy Blueger.
54:47'
Smithova střela z pravé strany trefila bránícího Myerse a Vancouver poté poslal kotouč do středního pásma.
54:00'
Pavelskému se podařilo křižným pasem najít volného Hintze, ale tomu přihrávka přiletěla na brusle a následně se touš odrazil do rohu kluziště.
53:19'
Stars chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, ale kotouč se nakonec od plexiskla odrazil mimo hrací plochu.
52:46'
Na druhé straně otestoval Demka Smith, který střílel z pravého kruhu a hostující brankář vykopl touš svým betonem.
52:16'
Hughesova schovaná střela nadělala Wedgewoodovi velké problémy, protože touš byl ještě lehce tečován Piusem Suterem.
51:42'
Pettersson se pokoušel přihrávat zpoza domácí klece, ale ze své otočky pouze poslal puk do zadní části klece.
51:08'
Dallas pouze poslal kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
50:55'
Hronek dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následná střela zlomila bránícímu Steelovi jeho hůl.
50:23'
Harley nahodil kotouč od modré čáry a puk byl nakonec sražen do rohu obranného pásma Vancouveru.
49:56'
Miller posunul kotouč do pravého kruhu Boeserovi, jehož následná střela zaletěla přesně do výstroje domácího brankáře.
49:16'
Dadonov si nabruslil s pukem do středu útočného pásma, odkud však trefil hned prvního bránícího hráče Vancouveru.
48:24'
Hronek vystřelil hned po přejetí modré čáry a po jeho pokusu se Wedgewood natahoval marně, protože touš mířil mimo klec Dallasu.
47:40'
Steel se pokoušel křižně nahrát kotouč Smithovi, ale tento pas poslal do hlediště Lafferty.
47:04'
Robertson se snažil dostat puk do útočného pásma, ale už ve střední části kluziště jej zastavil Aman.
45:59'
Po vhazování pálil z modré čáry Zadorov a jeho pokus Wedgewood vyrazil do ochranné sítě.
45:53'
Až nyní si Wedgewood zapisuje úspěšný zákrok ve třetí třetině, když si domácí brankář poradil s zakončením Bluegera.
45:26'
Benn chtěl poslat kotouč do středního pásma, ale kotouč se nakonec odrazil na domácí střídačku.
44:45'
Pettersson se po levé straně dostal do útočného pásma, kde i vystřelil a kotouč letí těsně mimo tři tyče domácí klece.
44:17'
Duchene chtěl žabkou najít volného Harleyho, ale i tomu nakonec přeletěl puk přes jeho hůl.
43:17'
Joshua pálil z pravého kruhu a do jeho střely vložil svou hůl Heiskanen a kotouč letí až do ochranné sítě.
42:34'
Johnston jen ze středního pásma poslal kotouč směrem na Demka, který jej prodloužil za svou klec.
41:59'
Boeserova střela skončila na bránícím Lindellovi, který vzápětí poslal puk do středního pásma.
Seguin se prodral k zakončení z pravého kruhu, které opět končí u hostujícího brankáře. Vancouver navíc unikl jasnému trestu za vysokou hůl.
40:47'
Duchene vyslal pas na modrou čáru, kde na kotouč čekal Hakanpää a jeho střela zaletěla do výstroje Demka.

Vyhraná vhazování: 19:17
I ve druhé třetině jsme mohli vidět po jedné trefě na obou stranách. Vedení poprvé v utkání ochutnali i domácí hokejisté, které pro ně obstaral Hintz.

Nicméně odpověď Vancouveru přišla hned po pěti minutách, kdy se velmi pěknou střelou prezentoval Boeser, kterému i lehce pomohla teč bránícího hráče.

Ani do závěrečné třetiny tedy nepůjde ani jeden z týmů s vedením.
40:00'
39:54'
A tak se celý scénář opakoval ještě jednou a ani tentokrát Heiskanen Demka se svou střelou nepřekonal.
39:51'
Stars ovládli i další vhazování a kotouč se poté dostal na modrou k Heiskanenovi, jehož rána končí ve výstroji hostujícího brankáře.
39:47'
Další vhazování vyhráli domácí a následně poslali kotouč přes celé kluziště až k Demkovi, který jej musel schovat pod lapačku před dojíždějícím hráčem.
39:39'
Stars vybojovali puk za svou kleci, ale vzápětí poslali touš na zakázané uvolnění.
39:34'
Stars tedy ubránili i své další oslabení a ani tato přesilová hra tedy zůstane nevyužita.
39:22'
Seguin jen obloukem posílá kotouč do středního pásma.
38:57'
A další vyhozený kotouč domácích hráčů.
38:28'
Miller si najel na střed útočného pásma, kde jej však zradily jeho brusle, a tak toho ihned využil Faksa, jenž kotouč vyhodil.
37:53'
Boeserova rána jen proletěla kolem brány Dallasu.
37:31'
Domácí hráči měli nyní trochu smůlu, protože zrovna při jejich střídání se kotouč dostal do prostoru střídačky a v tu chvíli zde bylo o jednoho bruslaře v poli navíc, takže bude Vancouver hrát přesilovou hru.
36:29'
Smith objel hostující klec a poté poslal puk směrem na Demka, kde se snažil dorážet Faksa, ale neúspěšně.
35:52'
Johnston posunul kotouč do levého kruhu Bennovi, který poté ihned zkoušel překonat Demka, jenže i jeho střela skončila u brankáře Vancouveru.
35:25'
A tak ještě jednou došlo na souboj Dadonova s Demkem a opět z něj vyšel vítězně hostující brankář, který tentokrát udržel touš ve své výstroji.
35:11'
Benn velmi chytře nahodil kotouč do útočného pásma, kde se k němu první dostal Dadonov, jehož zakončení však kryje Demko.
34:21'
Hughesova střela letěla nepříjemně lehce nad ledem a Wedgewood měl co dělat, aby kotouč vyrazil.
33:57'
Hostujícím hráčům vyrovnávací branka hodně pomohla a více ze hry mají nyní rozhodně hokejisté z Vancouveru.
33:08'
Z modré čáry vyslal svou ránu Myers, avšak pokus hostujícího obránce jen proletěl kolem brány Dallasu.
32:26'
Canucks srovnávají zápas. Miller zavezl touš do útočného pásma, kde ho poté přihrál na hranici pravého kruhu BROCKOVI BOESEROVI, jehož střelu lehce přizvedl bránící Pavelski a touš poté zaletěl přesně do vzdálenější šibenice. Asistence: J.T. Miller, Quinn Hughes.
32:00'
Hronkovo nahození z modré čáry bylo zablokováno ještě před bránou Dallasu.
31:18'
Zadorov vyvezl puk do útočného pásma Canucks a přesilová hra Dallasu je tedy už u svého konce.
30:41'
Tentokrát se z útočného pásma vyhnali hráči Dallasu sami.
30:24'
Vancouver se znova osvobozuje ze svého obranného pásma.
30:00'
Bluegerovi se na modré čáře podařilo získat puk a následně jej ihned posílá za bránu Stars.
29:43'
Benn zpoza klece nahrál Hintzovi, který svou pohotovou střelu tentokrát poslal mimo bránu.
29:25'
Stars budou hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za podrážení si odpyká Nils Höglander (VAN).
29:11'
Benn z levého kruhu posunul kotouč pod sebe na volného Dadonova, který se vzápětí dostal do slibné pozice, ale Demko jeho střelu vyrazil.
28:41'
Hughes zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Millerovi, jehož následná střela letí přesně do lapačky Wedgewooda.
27:51'
Domácí hokejisté otáčejí stav utkání na svou stranu! Pavelski poslal touš za bránu Vancouveru, odkud jej Robertson poslal před Demka na ROOPEHO HINTZE, jenž hostujícího brankáře překonal zakončením mezi betony. Asistence: Jason Robertson, Joe Pavelski.
27:13'
Canucks nyní jen ze středního pásma nahodili kotouč směrem na Wedgewooda, jenž jej chytá do své lapačky.
26:58'
Myersova střela z modré čáry byl zblokována domácí branou a Dallas se naposledy osvobozuje vyhozením kotouče.
26:39'
Vancouver opět musí pro puk až za svou klec.
26:11'
O kotouč se bojovalo v rohu obranného pásma Dallasu, odkud jej dostali domácí a Steele vyhazuje puk přes celé kluziště.
25:41'
Ani další snaha Vancouveru nevyšla a Lindell tedy posílá kotouč k Demkovi.
25:17'
Johnstonovi se však podařilo vyvézt puk až do útočného pásma, kde ukrojil pár vteřin z oslabení.
25:05'
Miro Heiskanen (DAL) oslabuje svůj tým na dvě minuty, jelikož domácí obránce dostává trest za držení.
24:54'
Pettersson se svými kličkami snažil protáhnout k bráně Dallasu, ale kotouč mu nakonec ujel z hole.
24:02'
Snaha Dallasu nyní skončila na útočné modré, kde je domácím hráčům odpískáno postavení mimo hru.
23:50'
Obě mužstva si nyní spíš jen vyměňují kotouč z jedné strany na druhou a ani jednomu se nedaří usadit v útočném pásmu.
22:57'
Vancouveru však nevyšel přechod přes útočnou modrou, kde se Canucks dostali do ofsajdu.
22:49'
Dadonov místo střely volil přihrávku pod sebe, která však mířila kousek za Faksu, a tak se k puku dostávají hosté.
21:58'
Na druhé straně se k zakončení prodral Hintz, ale ani Demko s tímto pokusem neměl žádný problém.
21:40'
Juulsen dostal nabito na modrou čáru a jeho pokus musel Wedgewood vyrazit mimo svou klec.
20:52'
Hronkova střela z modré čáry jen proletěla kolem brány Dallasu.
20:26'
Stars chtěli jít do útoku, ale kotouč se schoval někde do výstroje Zadorova, a tak je hra přerušena.
20:12'
Hned na začátku druhé třetiny se do zajímavé pozice dostal Garland, který ze slotu přestřelil bránu Dallasu.

Vyhraná vhazování: 7:11
Vancouveru se vydařil vstup do utkání, když se hosté hned ve třetí minutě dostali do vedení, když se z rychlého protiútoku prosadil Joshua. Inkasovaná branka však domácí tým vcelku probudila, protože Dallas byl ve zbytku první třetiny jasně lepším týmem.

Bohužel ze své dobré hry Stars vytěžili pouze vyrovnání. Při hře čtyř proti čtyřem se totiž prosadil Seguin. Domácí dohromady na bránu Vancouveru vyslali 16 střelecký pokusů, ale jejich neoblíbeného brankáře víckrát nepřekonali, a tak do šaten odcházíme za nerozhodného stavu.
20:00'
19:58'
V posledních momentech první třetiny ještě z modré čáry vypálil Boeser a Wedgewood si proti jeho střele velmi dobře povyjel a touš vyrazil.
19:28'
Seguin se hnal do další dobré příležitosti, ale nakonec byl zahnán do velkého úhlu a jeho bekhendové zakončení ani netrefilo bránu Vancouveru.
19:18'
Vancouver tedy doslova přežil své druhé oslabení, protože Stars svou přesilovou hru zahráli velmi dobře a už tomu pouze chyběla branka. Kompletní Canucks nyní pouze poslali touš na zakázané uvolnění.
18:38'
Demko další střelecké pokusy domácích hráčů, když jej postupně otestovali Hintz s Robertsonem.
18:27'
Robertsonova střela z pravého kruhu skončila přesně v nachystané lapačce hostujícího brankáře.
18:07'
Hostujícím hráčům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
17:58'
Seguinova přihrávka na najíždějícího Duchena byla Bluegerem přizvednuta do ochranné sítě.
17:28'
Marchment posílal puk před bránu Vancouveru, kde čekal Seguin, kterému se však tentokrát nepodařilo usměrnit puk do brány.
16:54'
Nabídku Heiskanena jen lehce tečoval Johnston a kotouč poté proletěl těsně vedle hostující klece.
16:43'
Stars si zahrají druhou přesilovou hru v utkání, jelikož dvě minuty za nedovolené bránění dostává Ian Cole (VAN).
16:11'
Lafferty vypálil z pravého kruhu hodně ostrou ránu, která jen proletěla kolem domácí brány.
15:54'
Slibný útok Dallasu nakonec překazila chyba Sutera, kterému na modré čáře přeskočil puk přes jeho hůl.
15:21'
Suterovo nahození bylo schované přes několik hráčů a Demka zřejmě poté kotouč zasáhl.
14:43'
Miller přenechal kotouč Boeserovi, jehož následnou střelu se domácím obráncům podařilo přizvednout nad domácí klec.
14:07'
Heiskanen posunul kotouč na pravou stranu Robertsonovi, jehož následná střela mířila těsně mimo hostující klec.
13:34'
Garland otestoval Wedgewooda se svým nahození od levého mantinelu, které domácí brankář vyrazil za svou klec.
12:37'
Canucks chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, ale ten byl zblokován do spodního prstence American Airlanes Center.
12:24'
Dallasu se podařilo vyhodit kotouč ze svého obranného pásma.
12:04'
Pettersson dostal přihrávku do pravého kruhu, kde chvíli čekal a poté vyslal svou svižnou střelu přímo do tyče domácí klece.
11:40'
Vancouver už je kompletní a hosté si tedy zahrají krátkou přesilovou hru.
10:51'
Stars srovnávají stav utkání! Domácí se rychle dostali do svého útočného pásma, kde nakonec Duchene poslal žabku před Demka, kam si najel TYLER SEGUIN, jenž pouze jednoručně usměrnil touš do protipohybu hostujícího brankáře. Asistence: Matt Duchene, Miro Heiskanen.
10:42'
Hostující hráči nedokázali udržet puk ve svém útočném pásmu, a tak je Vancouveru odpískán ofsajd.
10:35'
Tak přesilová hra domácích končí faulem jejich kapitána, protože dvě minuty za podrážení dostává Jamie Benn (DAL).
10:22'
Robertsonova střela ze slotu jen proletěla kolem brány Vancouveru.
09:45'
Vancouveru se nakonec po následném vhazování podařilo získat puk, který tak vyhazují přes celé kluziště.
09:40'
Stars si zahrají první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici míří Nikita Zadorov (VAN), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
08:59'
Di Giuseppe pouze vyvezl puk co nejdále od svého brankáře a následně jej odevzdal za bránu Dallasu.
08:13'
Dallas je nyní zcela jasně lepším týmem, když domácí tlačí na svého soupeře, ale zatím z toho není nějaká větší branková příležitost.
07:37'
Robertson se pokusil překvapit hostujícího brankáře zakončením zpoza klece, ale Demko byl u své tyče připravený.
06:46'
Čtvrtá formace Dallasu nyní dělá velké problémy hráčům Vancouveru, když je domácí drželi v jejich obranném pásmu, ale žádnému ohrožení Demka nedošlo.
05:56'
Demko si musel poradit s dalším střeleckým zakončením domácích hráčů, když jej nyní otestoval Johnston.
05:39'
Canucks pouze poslali puk po mantinelu na zakázané uvolnění.
05:33'
Demko si musel poradit hned s dvěma střelami domácích obránců, když brankáře Vancouveru postupně vyzkoušeli Suter s Heiskanenem. Zadorov poté poslal kotouč do mediální kostky nad ledem.
05:01'
Seguin vybojoval puk za bránou Vancouveru, odkud ihned přihrál Duchenovi, jenž ještě hledal Marchmenta, ale tento pas už hosté zblokovali.
04:12'
Hronek dostal hodně prostoru, a tak si ještě z modré čáry trochu popojel dopředu a následně vyslal svou střelu nad bránu Dallasu.
03:36'
I další ofenzivní snaha domácích hráčů skončila hvizdem čárového rozhodčího, když se Stars opět dostali do ofsajdu.
02:57'
Dallas se ihned chtěl dostat do svého útočného pásma, ale snaha domácí hráčů skončila ofsajdem.
02:51'
Hostující hokejisté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, kde nakonec Garland nahrál kotouč DAKOTOVI JOSHUOVI, jenž svou střelou překonal přesunujícího se Wedgewooda. Asistence: Connor Garland.
02:30'
Steele ve středním pásmu posunoval kotouč pod sebe, ale následně schytal hodně tvrdý hit od Zadorova, který domácího hráče poslal k ledu.
01:17'
Heiskanen po pravém křídle vjel do útoku, kde nakonec místo střely volil ještě přihrávku, kterou však zastavili hostující obránci.
00:46'
Robertson dostal přihrávku na modrou čáru a jen obloukem poslal touš směrem na Demka, jenž jej chytá svou lapačkou.
00:17'
Blueger se po pravé straně dokázal protáhnout až před bránu Dallasu, kde nakonec musel Wedgewood jeho střelu vyrazit.
00:01'

Dallas Stars: Wedgewood (M. Murray II) – Heiskanen, R. Suter, Lindell, Hakanpää, Hanley, Harley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Seguin, Duchene, Marchment – Benn, W. Johnston, Dadonov – Faksa, Steel, Cr. Smith.
Trenér: Peter DeBoer

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes, Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson, P. Suter – Höglander, J. Miller, Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Lafferty.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Dunning, Nicholson – Smith, O´Quinn.
Vítám vás u velmi atraktivního duelu lídrů Západní konference, protože Dallas Stars na svém ledě přivítají Vancouver Canucks.

Favoritem tohoto utkání jsou však spíš hosté z Kanady, protože Canucks patří dlouhodobě k nejméně oblíbeným soupeřům Stars a navíc jednička Vancouveru Demko proti Dallasu ještě v základní hrací době neregistroval ani jedinou porážku.

Jak tohle zajímavé utkání dopadne se dozvíme lehce po druhé hodině ranní, kdy tato bitva dvou předních týmů Západní konference začíná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.