Hronek asistoval u výhry. San Jose konečně vyhrálo, Mrázek hvězdou

0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Obránce Vancouveru Filip Hronek se dvěma asistencemi podílel na vítězství Canucks 4:3 v prodloužení na ledě Pittsburghu. Český bek bodoval počtvrté v řadě a výrazně přispěl k úspěšnému tripu Kosatek po východě USA. Tomáš Hertl a Filip Zadina mají po jedné gólové přihrávce u výhry San Jose v Montrealu. Sharks vyhráli po měsíci a dvanácti porážkách v řadě. Brankář Petr Mrázek byl v NHL vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, přestože 26 zákroky neodvrátil prohru hokejistů Chicaga 1:2 na ledě Winnipegu. Boston veze z Vegas bod za porážku 1:2 v prodloužení, David Pastrňák nebodoval.

Vítězství Vancouveru řídil Elias Pettersson dvěma góly a dvěma asistencemi. Obě branky mu připravil Hronek. Pettersson zvyšoval v 18. minutě na 3:1 tečí střely českého obránce. Zápas rozhodl v čase 63:05 ze sólového úniku, do kterého jej vyslal Hronek. Zbývající dvě branky Canucks vstřelil Brock Boeser. Dvakrát skóroval i lídr Pittsburghu Sidney Crosby, který poslal zápas do prodloužení gólem 29 sekund před koncem třetí třetiny.

San Jose zvýšilo v 18. minutě na 2:0 po akci českých útočníků. Zadina přistrčil puk u zadního mantinelu Hertlovi, který chytrou přihrávkou zpoza branky uvolnil v pravém kruhu skórujícího Fabiana Zetterlunda. Klíčem k ukončení série proher byl i výkon brankáře Mackenzieho Blackwooda, který zneškodnil 33 střel.

Chicago vedlo na ledě lídra NHL gólem Connora Murphyho a Mrázek odolával až do 57. minuty. Poté jej zblízka překonal Gabriel Vilardi a 65 sekund před koncem odmítl prodloužení švihem z levého kruhu Nikolal Ehlers. Winnipeg vyhrál poosmé v řadě, čímž vytvořil klubový rekord.

Dalším třem českým brankářům už se tolik nedařilo. Vítek Vaněček pustil čtyři branky z dvaceti střel při prohře New Jersey 3:4 v prodloužení na ledě Tampy Bay. Lukáš Dostál odchytal třetí třetinu v brance Anaheimu, který podlehl Carolině 3:6. Český gólman inkasoval jednou z devíti střel. Karel Vejmelka vydržel jen necelých 14 minut a po čtyřech gólech z 12 střel opustil brankoviště Arizony, která prohrála s Calgary 2:6.

Domácí: 09:14. Peterka, 17:28. T. Thompson, 19:32. T. Thompson, 24:52. Krebs, 59:57. Cozens

Hosté: 15:06. Tarasenko, 40:43. Giroux, 51:15. Giroux

Domácí: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, E. Johnson, Ry. Johnson, Clifton – Mittelstadt, T. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Benson, Greenway, Okposo (C) – Girgensons, Krebs, Robinson.

Hosté: A. Forsberg (17. Korpisalo) – Chabot, Zub, Chychrun, Sanderson, Brännström, Hamonic, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Greig, Giroux (A) – Kelly, Stützle (A), Batherson – Kubalík, M. Joseph, Tarasenko – Kastelic, MacEwen.

Charron, Sutherland – O'Quinn, Hunt

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 16:00. Skjei, 16:15. Svečnikov, 21:57. Martinook, 34:30. Noesen, 36:41. Drury, 49:54. Jarvis

Hosté: 20:25. Lundeström, 30:06. R. Strome, 30:53. Vatrano

Domácí: Kočetkov (34. Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Svečnikov – Noesen, Kotkaniemi, Bunting – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Fast, Drury, Lemieux.

Hosté: Gibson (41. Dostál) – Fowler (A), Vaakanainen, Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Hägg – Vatrano, McTavish, Killorn – Terry, Henrique (A), R. Strome – Leason, Lundeström, McGinn – Silfverberg (A), Carrick, Groulx.

Rank, Beach – Johnson, Deschamps.

PNC Arena, Raleigh

Domácí: 43:34. Copp, 56:03. Määttä

Hosté: 49:12. McDavid, 54:00. Hyman, 61:20. Nurse

Domácí: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot (A), Petry, Määttä, Gostisbehere – Perron, Larkin (C), Raymond – DeBrincat, Compher, P. Kane – Rasmussen, Copp (A), Fischer – Fabbri, Veleno, Sprong.

Hosté: Pickard (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse (A), Ceci, Kulak, Desharnais – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Hyman – R. McLeod, Draisaitl (A), Foegele – E. Kane, Ryan, C. Brown – Erne, Hamblin, Janmark.

Hebert, Kea – McNamara, Pandich

Little Caesars Arena, Detroit

19515 diváků

Domácí: 30:58. Bennett, 57:42. M. Tkachuk, 64:58. Reinhart

Hosté: 06:17. Moore, 39:39. Doughty

Domácí: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Lomberg – Gadjovich, Stenlund, Lockwood.

Hosté: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Kaliyev – Grundström, Lizotte, Lewis.

Pochmara, Lambert – Berg, Brisebois.

Amerant Bank Arena, Sunrise

18 616 diváků

Domácí: 17:46. Gallagher, 56:26. Jos. Anderson

Hosté: 05:19. Kunin, 17:25. Zetterlund, 36:44. Ochoťuk

Domácí: Montembeault (Primeau) – Savard, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Harris, Struble – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher (A) – Ylönen, Monahan, Harvey-Pinard – Armia, Stephens, Pezzetta.

Hosté: Blackwood (Kähkönen) – M. Vlasic, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, Ochoťuk – Zetterlund, Hertl (A), Zadina – Eklund, Granlund, Duclair – Bailey, Kunin, Barabanov – Labanc, Carpenter, Hoffman.

Hebert, Furlatt – Cherrey, Flemington

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 16:20. M. Pettersson, 26:05. Crosby, 59:31. Crosby

Hosté: 05:44. Boeser, 06:31. Boeser, 17:31. E. Pettersson, 63:05. E. Pettersson

Domácí: Nedeljkovic (21. Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, P. Joseph, Ruhwedel, Graves – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), D. O'Connor – Puustinen, Eller, R. Smith – Carter, Acciari, Harkins.

Hosté: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), Cole, Zadorov, T. Myers, Soucy – Boeser, J. Miller (A), E. Pettersson (A) – Kuzmenko, P. Suter, Michejev – Garland, Blueger, Joshua – Lafferty, Aman, Höglander.

F. L´Ecuyer, Ch. Schlenker – J. Fournier, T. Hughes

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 190 diváků

Domácí: 12:38. Glendening, 18:24. Glendening, 30:34. Point, 61:52. D. Raddysh

Hosté: 07:42. Mercer, 36:54. Bratt, 43:53. Bastian

Domácí: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, de Haan, Perbix, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Paul, Cirelli, Hagel – Sheary, Motte, Goncalves – Eyssimont, Glendening, Watson.

Hosté: Vaněček (Daws) – Marino, L. Hughes, Nemec, B. Smith, C. Miller, Bahl – Haula (A), Hischier (C), Mercer – Toffoli, M. McLeod, Bratt (A) – Willman, Lazar, Holtz – Tierney, Bowers, Bastian.

Chmielewski, South – Nansen, Galloway

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 25:47. Pacioretty

Hosté: 08:50. Kartye, 18:12. Wennberg, 38:20. Schultz, 52:02. Larsson

Domácí: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, T. van Riemsdyk, Bear, Edmundson – Pacioretty, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Je. Kuzněcov, Lapierre – Mantha, McMichael, Protas – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.

Hosté: Daccord (Driedger) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, Tatar – B. Tanev, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Burakovsky, Kartye, McCann.

McIsaac, Schrader – MacPherson, Jackson

Capital One Arena, Washington

17 935 diváků

Domácí: 00:40. Palmieri, 24:18. Romanov, 33:51. Horvat, 60:21. Barzal

Hosté: 12:39. McMann, 20:26. Matthews, 22:40. Matthews

Domácí: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, Mayfield, Pelech, S. Aho I, Reilly – Wahlstrom, Horvat, Lee (C) – Fasching, Nelson (A), Engvall – Palmieri, Barzal, Holmström – Clutterbuck (A), Pageau, M. Martin.

Hosté: Mar. Jones (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Knies – W. Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, Holmberg – Gregor, Kämpf, McMann.

Syvret, Brenk – Cormier, Kelly

UBS Arena, New York

17 255 diváků

Domácí: 04:01. Kyrou, 07:30. Kyrou, 29:21. Saad, 47:01. Kyrou, 59:42. Bučněvič

Hosté: 01:51. Fox, 50:58. Trocheck

Domácí: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn, Neighbours – Blais, Hayes, Sundqvist – Toropčenko, N. Walker, Kapanen.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba, E. Gustafsson, Schneider, Z. Jones – Kreider, Zibanejad, Cuylle – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Vesey, Goodrow, Wheeler – Bonino, Brodzinski, Leschyshyn.

Enterprise Center, St. Louis

Domácí: 56:31. Vilardi, 58:55. Ehlers

Hosté: 24:19. Murphy

Domácí: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Ehlers, Scheifele, Vilardi – Perfetti, Naměstnikov, Iafallo – Niederreiter, Lowry, Appleton – M. Barron, Toninato, Jonsson Fjällby.

Hosté: Mrázek (Söderblom) – Tinordi, Murphy, A. Vlasic, Megna, Korchinski, Zajcev – R. Pitlick, Kurashev, T. Raddysh – Blackwell, Dickinson, Joe. Anderson – Reichel, Entwistle, Guttman – Katchouk, Sanford, Donato.

Canada Life Centre, Winnipeg

Domácí: 13:44. Crouse, 21:44. Keller

Hosté: 00:20. Backlund, 06:37. Šarangovič, 07:56. R. Andersson, 13:58. Coleman, 40:58. Šarangovič, 47:06. Šarangovič

Domácí: Vejmelka (14. Ingram) – Moser, Durzi, Dermott, Dumba, Stecher, Kesselring – Keller, McBain, Schmaltz – Maccelli, Bjugstad, Crouse – Zucker, L. Cooley, Guenther – Carcone, Kerfoot, O'Brien.

Hosté: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Oesterle, DeSimone – Huberdeau, E. Lindholm, Šarangovič – Zary, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund, Coleman – Greer, Ružička, Dubé.

Rooney, St. Laurent – Grillo, Murray

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Domácí: 47:01. Eichel, 60:46. Pietrangelo

Hosté: 52:18. Grzelcyk

Domácí: L. Thompson (Saville) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone (C) – Dorofejev, Stephenson, Marchessault (A) – Cotter, N. Roy, Amadio – Röndbjerg, Howden, Kolesar.

Hosté: Swayman (Bussi) – Lohrei, McAvoy (A), H. Lindholm, Wotherspoon, Grzelcyk, Shattenkirk – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – J. Boqvist, Zacha, Pastrňák (A) – Frederic, Geekie, Heinen – J. van Riemsdyk, Beecher, Lauko.