San Jose slaví po nájezdech. Pastrňák nahrál, Vaněček u divočiny

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Noční program NHL obsahoval šest zápasů, ve kterých se představilo i několik českých hokejistů. Boston s asistujícím Davidem Pastrňákem doma porazil Winnipeg 4:1, v utkání pálil Jakub Lauko. New Jersey s Vítkem Vaněčkem přehrálo doma divokým výsledkem 6:5 v prodloužení Vegas. Vancouver s Filipem Hronkem vynuloval Chicago 2:0, za hosty chytal Petr Mrázek. San Jose s Tomášem Hertlem vyhrálo na ledě Los Angeles 4:3 po nájezdech. V brance domácích odchytal celý zápas David Rittich.

Boston v souboji prvního týmu Východní konference s druhým celkem ze Západu vedl od třetí minuty, kdy se trefil Jakub Lauko. Český útočník po nahrávce Trenta Frederica zužitkoval tlak Bruins v útočném pásmu a bodoval ve třetím utkání za sebou. Svou sezonní bilanci vylepšil na dvě branky a čtyři nahrávky a k překonání zápisu z minulého ročníku mu chybí tři body.

Winnipeg po dvou minutách zásluhou Vladislava Naměstnikova srovnal, Bruins si ale ještě v první třetině vzali vedení zpět. V 19. minutě jim ho vrátil Charlie Coyle. Ve třetí třetině vítězství domácích přiblížil gólem v oslabení Jake DeBrusk a v závěru po Pastrňákově nahrávce přidal pojistku do prázdné branky Brad Marchand.

Hokejisté New Jersey porazili Vegas 6:5 v prodloužení a vyhráli třetí z posledních osmi duelů. Oba týmy se v zápase přetahovaly o vedení. Jak Devils, tak Golden Knights v průběhu základní hrací doby vedli o dvě branky, o vítězi ale nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V tom zkompletoval hattrick Tyler Toffoli a rozhodl o vítězství New Jersey.

Vítek Vaněček chytal s úspěšností lehce pod 85 procent, i přes to dovedl Devils pošestnácté v sezoně k výhře. Český brankář v počtu vychytaných vítězství uzavírá elitní desítku gólmanů NHL.

Domácí: 02:20. Lauko, 18:26. Coyle, 54:35. DeBrusk, 59:05. Marchand

Hosté: 04:16. Naměstnikov

Domácí: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, Wotherspoon – Marchand (C), Coyle, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Zacha, DeBrusk – Lauko, Geekie, Frederic – Heinen, J. Boqvist, Poitras.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon (A), Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Lowry (C), Iafallo – Perfetti, Naměstnikov, Ehlers – Niederreiter, Toninato, Appleton – M. Barron, Kupari, Jonsson Fjällby.

South, Hebert – Fournier, Tobias

TD Garden, Boston

17850 diváků

Domácí: 15:21. Hischier, 19:38. Lazar, 21:37. Toffoli, 39:44. Toffoli, 49:13. Lazar, 62:36. Toffoli

Hosté: 06:13. Dorofejev, 27:39. Marchessault, 30:00. Marchessault, 30:48. Stephenson, 39:09. N. Roy

Domácí: Vaněček (Daws) – Bahl, Nemec, L. Hughes, Marino, Foote, Hatakka – Meier, Hischier, Bratt – Toffoli, M. McLeod, Mercer – Lazar, Haula, Bastian – Willman, Tierney, Holtz.

Hosté: L. Thompson (Saville) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Dorofejev, Stephenson, Stone – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Cotter, Howden, Brisson – Röndbjerg, Froese, Kolesar.

L'Ecuyer, Pochmara – Murray, Kelly

Prudential Center, Newark

16 514 diváků

Domácí: 32:16. Lauzon

Hosté: 31:19. Reinhart, 41:11. Verhaeghe, 58:21. Montour, 59:41. M. Tkachuk

Domácí: Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Sherwood – Gurjanov, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.

Hosté: Stolarz (Bobrovskij) – Ekblad, Ekman-Larsson, Montour, Mikkola, Kulikov, Mahura – Reinhart (A), Lundell, Luostarinen – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Samoskevich, Stenlund, Rodrigues – Lomberg, Lorentz, Gadjovich.

D. O´Rourke, M. Dunning – D. Berg, J. Johnson

Bridgestone Arena, Nashville

17 159 diváků

Domácí: 02:23. Zucker, 31:04. Välimäki, 38:01. Kerfoot, 44:10. Crouse, 47:04. Bjugstad

Hosté: 24:50. Eller, 36:30. Crosby

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Dermott, Dumba, Välimäki, Kesselring, J. Brown – Maccelli, Bjugstad, Keller – Zucker, Kerfoot, Crouse – Carcone, McBain, O'Brien – L. Cooley, Guenther.

Hosté: Jarry (Nedeljkovic) – M. Pettersson, Letang, Graves, E. Karlsson, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – D. O'Connor, Malkin, Rust – White, Eller, Puustinen – Harkins, Acciari, Carter.

MacDougall, Markovic – Cormier, McNamara

Mullet Arena, Tempe

Domácí: 01:47. P. Suter, 06:40. Q. Hughes

Hosté:

Domácí: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), T. Myers, Zadorov, Hronek, Cole, Juulsen – E. Pettersson (A), J. Miller (A), Boeser – Michejev, P. Suter, Kuzmenko – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, Lafferty.

Hosté: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, I. Phillips, Crevier – N. Foligno (A), Kurashev, T. Raddysh – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – R. Pitlick, Entwistle, Donato – Katchouk, Sanford, Re. Johnson.

Charron, Syvret – Murchison, O'Quinn

Rogers Arena, Vancouver

18714 diváků

Domácí: 37:06. Moore, 41:33. Byfield, 58:02. Doughty

Hosté: 27:46. Zetterlund, 29:06. Eklund, 46:17. Bailey, . Couture

Domácí: Rittich (Talbot) – Doughty (A), M. Anderson, B. Clarke, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Dubois – Fiala, Danault (A), Moore – Anderson-Dolan, Byfield, Laferriere – Fagemo, Lewis, Grundström.

Hosté: Kähkönen (Blackwood) – Ferraro (A), M. Vlasic, Rutta, Thrun, Burroughs, Ochoťuk – Zetterlund, Hertl (A), Hoffman – Duclair, Couture (C), Barabanov – Kunin, Sturm, Eklund – Bailey, Carpenter, Zadina.