27. ledna 2024 • 07:10

Rittich vystřídal parťáka, dostal dva góly. Vysoké výhry Colorada i Vegas

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Z českých hokejistů zasáhl ve čtyřech zápasech pátečního programu NHL do hry jen David Rittich. Jedenatřicetiletý gólman nahradil v brance Los Angeles Cama Talbota po první třetině za stavu 0:3 a pustil dva góly z devatenácti střel při prohře 1:5 v Coloradu. Vegas i díky hattricku Jonathana Marchessaulta zvítězil na ledě New Yorku Rangers 5:2.

Colorado nasměroval k výhře Logan O´Connor, který vstřelil první dva góly zápasu a byl vyhlášen první hvězdou. Třetí branku přidal Nathan MacKinnon, který si připsal i asistenci a vystřídal v čele produktuvity Nikitu Kučerova z Tampy Bay. Lídr Avalanche bodoval i ve 25. domácím utkání, což je druhá nejdelší série v historii soutěže od startu sezony. Rekord drží Wayne Gretzky se čtyřiceti zápasy.

Kevin Fiala snížil ve 27. minutě, ale to bylo ze strany Los Angeles vše. Colorado rychle kontrovalo a Josh Manson překonal Ritticha střelou z pravého kruhu k bližší tyči. Na začátku třetí třetiny využil bleskově přesilovou hru Cale Makar, jehož střelu od modré čáry si srazil do vlastní sítě Drew Doughty.

Vegas sice ztratil v první třetině vedení 1:0, ale na začátku prostřední části odskočil dvěma zásahy během 46 sekund na 3:1. Marchessault přidal ve 43. minutě čtvrtý gól týmu a po snížení Rangers zpečetil výhru i hattrick trefou do prázdné branky. U všech tři gólů mu asistoval Ivan Barbašev. Hostům stačilo k výhře dvacet střel, zatímco jejich brankář Adin Hill zastavil 36 pokusů domácích.

Rangers postrádají v sestavě od začátku listopadu Filipa Chytila, který v pátek trénoval poprvé s týmem po zranění. Nastupoval v bezkontaktním dresu, ale vrátily se mu problémy se zraněním, které ho už téměř čtvrt roku nepustily do hry. Led opustil za asistence spoluhráčů.

Domácí: 06:33. Wheeler, 58:55. Kakko

Hosté: 05:02. Rempal, 23:18. Kolesar, 24:04. Marchessault, 42:11. Marchessault, 59:30. Marchessault

Domácí: Šesťorkin (Quick) – K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Fox (A), R. Lindgren, Schneider – Kreider, Zibanejad, Wheeler – Panarin (A), Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow, T. Pitlick.

Hosté: Hill (L. Thompson) – Martinez (A), Pietrangelo (A), Hague, Whitecloud, McNabb, Korczak – Dorofejev, Stephenson, Stone (C) – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Cotter, Howden, Rempal – Röndbjerg, Froese, Kolesar.

Sutherland, Furlatt – Daisy, Murray

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 01:51. Guentzel, 59:18. Malkin

Hosté: 04:52. Rodrigues, 31:49. Reinhart, . Reinhart

Domácí: Nedeljkovic (Jarry) – M. Pettersson, Letang (A), Graves, E. Karlsson, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – D. O'Connor, Malkin (A), White – Rakell, Eller, Puustinen – Harkins, Acciari, Carter.

Hosté: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Rodrigues, Barkov (C), Samoskevich – Gadjovich, Stenlund, Lomberg.

Rooney, MacPhee – Gawryletz, Murray

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18188 diváků

Domácí: 07:44. L. O'Connor, 14:55. L. O'Connor, 18:30. MacKinnon, 31:44. Manson, 40:31. Makar

Hosté: 26:20. Fiala

Domácí: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Manson, Byram, J. Johnson – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Wood, Colton, L. O'Connor – Lehkonen, R. Johansen, Cogliano – MacDermid, Olausson, Kiviranta – F. Olofsson.

Hosté: Talbot (21. Rittich) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Englund, B. Clarke – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Fiala – Laferriere, Dubois, Anderson-Dolan – Grundström, Lewis, Kaliyev – Fagemo.

Ball Arena, Denver

Domácí: 10:17. Dumoulin, 23:55. Bjorkstrand, 26:42. Tolvanen

Hosté: 07:39. Sundqvist, 35:01. Thomas, 41:27. Bučněvič, 63:30. Bučněvič

Domácí: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, McCann, Tatar – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Beniers, Kartye.

Hosté: Binnington (Hofer) – Parayko, Leddy, Kessel, Krug, Perunovich, Scandella – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Neighbours, B. Schenn, Saad – N. Walker, Hayes, Toropčenko – Blais, Sundqvist, Alexandrov.