Vancouver otočil duel ve Washingtonu, vede celou NHL. Jasná výhra St. Louis

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté Vancouveru otočili zápas NHL ve Washingtonu a výhrou 3:2 v prodloužení si pojistil pozici nejlepšího týmu ligy. Rozhodující branku Canucks dal pět vteřin před koncem nastavení J. T. Miller. Ve druhém zápasu dnešního programu St. Louis porazilo Montreal vysoko 7:2. Vysoké vítězství řídil pěti nahrávkami obránce Torey Krug.

Vancouver na ledě Washingtonu dvakrát prohrával, v obou případech ale dokázal rychle srovnat a v závěru prodloužení rozhodl o svém prvním vítězství po dvou prohrách. V sobotu Canucks podlehli Detroitu 3:4 v prodloužení i přes to, že po 40 minutách vedli 3:1.

„Vždycky je náročné hrát dva zápasy ve dvou dnech, zvlášť na výjezdě. Dneska jsme ukázali velkou morální sílu. Dokázali jsme se vzpamatovat ze včerejší prohry a i přes to, že jsme během duelu ani jednou nevedli, jsme se nakonec radovali z vítězství. Myslím si, že to byl skvělý týmový výkon,“ líčil obránce Vancouveru Ian Cole.

Na úvodní branku Nica Dowda odpověděl po deseti minutách Conor Garland. Ztrátu po gólu probuzeného kanonýra Alexandra Ovečkina smazali Canucks ještě rychleji. Vyrovnání na 2:2 obstaral po minutě a 11 vteřinách Nils Höglander.

Třetí třetina branku nepřinesla. Když se zdálo, že se střelci neprosadí ani v prodloužení, zachytil chybnou rozehrávku domácích Miller a přesnou ranou rozhodl o výhře kanadského celku. „Skvělé zakončení. J. T. dokázal, proč je jedním z nejlepších hráčů ligy. Málokdo si umí puk na střelu srovnat tak rychle,“ chválil šestého nejproduktivnějšího hráče NHL Garland.

Capitals prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce Východní konference jsou až jedenáctí. „Vzhledem k průběhu zápasu je to trochu frustrující. Řekl bych, že jsme odehráli dobrý zápas, na výhru to ale nestačilo,“ litoval útočník Washingtonu T. J. Oshie, jenž si připsal asistenci u Ovečkinovy trefy. Ruský střelec se prosadil v pátém zápase za sebou a vylepšil svou sezonní bilanci na 13 zásahů.

St. Louis položilo základy k vysoké výhře v prvních pěti minutách, během kterých odskočilo do dvoubrankového vedení. Nick Suzuki sice snížil na 1:2, ještě v první třetině ale vrátil Blues bezpečnější náskok Jordan Kyrou. I zbytek zápasu patřil hostům, kteří nasázeli ještě čtyři branky a došli si pro pohodlnou výhru 7:2.

Krug režíroval vysoké vítězství pěti nahrávkami a stanovil nový bodový rekord obránce v jednom zápase. „Nechávali nám hodně prostoru ke střelbě z dálky a Torey (Krug) toho dokázal využít. Střílel z nadějných pozic a my se proto dostali ke spoustě zajímavých dorážek,“ uvedl Kyrou, střelec dvou branek Blues..

Jednou se prosadil také Robert Thomas, jenž zápas zakončil s bilancí 1+3 a potvrdil své postavení nejproduktivnějšího hráče týmu. „Hráli jsme dobře jako celek. Když držíme při sobě, pokaždé bodově někdo vyletí. Přesně takový výkon je potřeba i v dalších zápasech,“ líčil čtyřiadvacetiletý forvard.

St. Louis se po vysoké výhře posunulo na osmé místo Západní konference. Montreal prohrál potřetí za sebou a na Východě je třináctý.

Domácí: 10:23. Suzuki, 43:06. Savard

Hosté: 00:35. Toropčenko, 05:05. B. Schenn, 15:20. Kyrou, 37:49. N. Walker, 40:31. Thomas, 47:14. Neighbours, 55:33. Kyrou

Domácí: Allen (Montembeault) – Matheson, Guhle, Savard, Struble, Harris, Kovacevic – Caufield, Suzuki, Slafkovský – Pearson, J. Evans, Jos. Anderson – J. Roy, Newhook, Armia – Pezzetta, Gignac, Ylönen.

Hosté: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Scandella, Rosén – Bučněvič, Kyrou, Thomas – Neighbours, B. Schenn, Kapanen – Saad, Hayes, Blais – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.

Rehman, Rank – Gawryletz, Baker

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 01:08. Dowd, 27:37. Ovečkin

Hosté: 11:09. Garland, 28:48. Höglander, 64:55. J. Miller

Domácí: Kuemper (C. Lindgren) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, Jensen, Edmundson, Bear – Ovečkin (C), D. Strome, Oshie – Pacioretty, Sgarbossa, Wilson (A) – Protas, McMichael, Mantha – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Hosté: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, T. Myers, Friedman, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), P. Suter – J. Miller (A), E. Lindholm, Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Michejev.