Boston zabral: Pastrňák hrdina, ale nedal nájezd. Nečas přispěl k výhře

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

David Pastrňák pomohl svým 35. gólem v sezoně NHL ukončit po čtyřech zápasech sérii porážek hokejistů Bostonu. Bruins v dnešním odpoledním utkání zdolali Dallas 4:3 po samostatných nájezdech. Martin Nečas gólem a asistencí pomohl Carolině k výhře 6:3 nad Chicagem. Gólman Blackhawks Petr Mrázek kryl 36 střeleckých pokusů.

Pastrňák se podílel na obratu Bostonu, který končil sedmizápasovou sérii na domácím ledě, během níž dosud vyhrál jediný duel. Ještě na začátku 59. minuty Bruins prohrávali 2:3, ale při hře bez brankáře Charlie McAvoy nahrál do levého kruhu Pastrňákovi, jenž střelou z úhlu bez přípravy v čase 58:15 vyrovnal na 3:3.

Český útočník se stal čtvrtým hokejistou v této sezoně, jenž dosáhl na metu 80 bodů. Dokázal to v 56. utkání ročníku jako nejrychlejší hráč Bostonu od Adama Oatese v sezoně 1993/94. Na Pastrňákově trefě se asistencí podílel i kapitán Brad Marchand, jenž hrál jubilejní 1000. utkání v NHL.

Pastrňák pak byl jedním z neúspěšných střelců v dlouhých nájezdech, které rozhodl až v deváté sérii obránce McAvoy. Hokejistům Dallasu nebylo nic platné, že domácí tým přestříleli 46:28.

Druhý gól Bostonu vstřelil Justin Brazeau, jenž krátce před zápasem podepsal s Bruins dvouletou dvoucestnou smlouvu a ve 26 letech absolvoval debut v elitní soutěži.

Stars před zápasem povolali z farmy Matěje Blümela, do sestavy na utkání se ale třiadvacetiletý český útočník nedostal a na první start v této sezoně NHL tak stále čeká.

Sedmnáct gólů viděli diváci v St. Paul, kde Minnesota v divokém utkání přestřílela 10:7 Vancouver. Domácí Wild v závěru druhé třetiny prohrávali 2:5, ale pěti góly v úvodních pěti minutách třetí části skóre otočili a celkově třetí třetinu vyhráli 7:2. Hned tři hráči si v utkání připsali hattrick: na straně vítězů Joel Eriksson Ek a Kirill Kaprizov, kteří navíc přidali tři asistence, v dresu Canucks J.T. Miller. Na posledním gólu Vancouveru, kterým kanadský tým snížil v 58. minutě na 7:8, se asistencí podílel český obránce Filip Hronek. Wild poté potvrdili výhru dvěma trefami do prázdné branky.

Nečas se podílel na prvních dvou brankách Caroliny a jako třetí Čech v aktuální sezoně dosáhl na hranici čtyřiceti bodů. Ve 12. minutě rodák z Nového Města na Moravě vyzval ke skórování Michaela Buntinga a v úvodu druhého dějství překonal Mrázka sám.

Český útočník mezi kruhy pro vhazování vystihl špatnou rozehrávku Blackhawks, proháčkoval se mezi dvěma obránci a z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0 pro Hurricanes.

Domácí během druhé třetiny zvýšili na 4:0, poté pustili do hry také Chicago. Deset minut před koncem se Blackhawks přiblížili na rozdíl dvou branek, víc jim ale domácí nepovolili. Jordan Martinook navíc v závěru trefil odkrytou branku Chicaga a uzavřeli skóre na konečných 6:3.

Chicago padlo podeváté z posledních deseti zápasů a zůstává nejhorším týmem NHL. Mrázek zlikvidoval 36 ze 41 střeleckých pokusů a chytal s úspěšností 87,8 procenta. Pod všechny branky Blackhawks se podepsal Connor Bedard, jenž bodoval i ve třetím zápase po zranění čelisti.

Domácí: 04:01. J. Boqvist, 21:32. Brazeau, 58:15. Pastrňák, . McAvoy

Hosté: 11:14. W. Johnston, 21:04. R. Suter, 50:44. Lindell

Domácí: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Forbort – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Heinen, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – J. Boqvist, Richard, Brazeau.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Lindell, Harley, Hanley, R. Suter, Petrovic, Pouliot – Pavelski (A), Hintz (A), J. Robertson – Seguin, Steel, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Faksa.

Sandlak, Charron – Nansen, Brisebois

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 09:07. Greenway, 28:10. T. Thompson, 35:20. Benson

Hosté: 10:10. Henrique, 31:59. Vatrano, 34:34. Vatrano, 38:56. Terry

Domácí: Luukkonen (Tokarski) – Dahlin (A), Jokiharju, Bryson, Clifton, Ry. Johnson, E. Johnson – J. Skinner, T. Thompson, Tuch – Mittelstadt, Cozens, Greenway – Benson, Krebs, Peterka – Robinson, Girgensons (A), Okposo (C).

Hosté: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Lindström, LaCombe, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin – Killorn, Carlsson, R. Strome – Vatrano, McTavish (A), Terry (A) – Lundeström, Henrique (A), Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Max Jones.

Pollock, Blandina – Smith, Kelly

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 37:14. Saad, 58:52. Krug

Hosté: 20:22. Knies, 40:44. Matthews, 47:29. W. Nylander, 59:22. McMann

Domácí: Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko (A), Krug, Kessel, Scandella, C. Rosén – Bučněvič, Thomas (A), Kyrou – Neighbours, B. Schenn (C), Kapanen – Saad, Hayes, Blais – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.

Hosté: Samsonov (Mar. Jones) – Brodie, Liljegren, Benoit, McCabe, Lajoie, Rifai – Knies, Matthews (A), Marner (A) – McMann, Tavares (C), W. Nylander – Bertuzzi, Domi, N. Robertson – Holmberg, Kämpf, Reaves.

L'Ecuyer, Luxmore – Tobias, Murchison

Enterprise Center, St. Louis

18096 diváků

Domácí: 19:10. Eriksson Ek, 31:00. Boldy, 39:27. Zuccarello, 40:29. Eriksson Ek, 41:23. Kaprizov, 41:44. Eriksson Ek, 44:48. Rossi, 45:12. Kaprizov, 58:53. Brodin, 59:58. Kaprizov

Hosté: 02:51. Cole, 13:21. J. Miller, 25:37. E. Pettersson, 29:24. J. Miller, 34:30. J. Miller, 48:26. Zadorov, 57:52. Boeser

Domácí: Gustavsson (41. M. Fleury) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin (A), Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Dewar, Duhaime – Lettieri, Hartman, Lucchini.

Hosté: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes, T. Myers, Cole, Juulsen, Zadorov – E. Pettersson, E. Lindholm, Höglander – Boeser, J. Miller, P. Suter – Garland, Blueger, Michejev – Lafferty, Aman, Di Giuseppe.

Mclsaac, Lambert – Baker, Murray

Xcel Energy Center, St. Paul

19 024 diváků

Domácí: 18:32. McCann, 30:51. McCann, 47:25. Schwartz

Hosté: 13:30. Seider, 27:18. Raymond, 35:58. Sprong, 61:07. Chiarot

Domácí: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, McCann – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Yamamoto, Tatar.

Hosté: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Larkin (C), Rasmussen – Raymond, Compher, DeBrincat – Perron (A), Copp, Veleno – Sprong, Fischer, Fabbri.

Pochmara, Kozari – Knorr, Murray

Climate Pledge Arena, Seattle

17 151 diváků

Domácí:

Hosté: 02:26. Amadio, 04:25. W. Karlsson, 19:12. Morelli, 38:44. Kolesar

Domácí: Blackwood (Kähkönen) – Ferraro (A), Emberson, Rutta, Thrun, M. Vlasic, Addison – Duclair, Granlund, Zetterlund – Hoffman, Eklund, Kunin – Zadina, Sturm, Labanc – MacDonald, Carpenter, Bailey.

Hosté: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Miromanov, Hague, Whitecloud – Howden, Stephenson, Stone (C) – Barbašev, N. Roy, Marchessault (A) – Cotter, W. Karlsson (A), Amadio – Froese, Kolesar, Morelli.

Schrader, Hanson – Fournier, Hunt

SAP Center, San Jose

13 673 diváků

Domácí: 04:15. Bjugstad, 22:53. Keller, 30:52. Bjugstad

Hosté: 02:12. Draisaitl, 06:07. Janmark, 44:27. E. Kane, 44:54. Hyman, 46:31. E. Kane, 58:51. Foegele

Domácí: Villalta (Vejmelka) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, J. Brown – Kerfoot, Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Keller (A), L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, Zucker.

Hosté: S. Skinner (Pickard) – Ekholm, Bouchard, Nurse (A), Ceci, Kulak, Desharnais – Draisaitl (A), McDavid (C), Perry – E. Kane, Nugent-Hopkins, Hyman – Janmark, R. McLeod, Foegele – Gagner, Holloway, Ryan.

Rehman, South – Marquis, Shewchyk

Mullet Arena, Tempe

4600 diváků

Domácí: 04:19. Kylington, 14:09. Coleman, 24:58. Kadri, 36:05. Huberdeau, 53:18. Mangiapane, 58:03. Kadri

Hosté: 06:07. Monahan, 06:49. Monahan, 11:24. Monahan

Domácí: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson (A), Hanifin, C. Tanev (A), Kylington, Pachal – Huberdeau (A), Šarangovič, Zary – Kuzmenko, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund (C), Coleman – Dr. Hunt, Rooney, Duehr.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Perfetti, Monahan, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Naměstnikov, Iafallo.

Skilliter, Furlatt – Galloway, Pancich

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí: 11:45. Bunting, 21:59. Nečas, 28:22. Kotkaniemi, 30:52. S. Aho II, 42:34. Burns, 58:11. Martinook

Hosté: 35:23. N. Foligno, 47:00. Bedard, 49:07. T. Johnson

Domácí: S. Martin (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Orlov, Pesce, Skjei, DeAngelo – Svečnikov, S. Aho II (A), Fast – Bunting, Drury, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, Noesen.

Hosté: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Tinordi, Crevier – N. Foligno (A), Bedard, Kurashev – Beauvillier, Dickinson (A), Joe. Anderson – Katchouk, T. Johnson, T. Raddysh – Blackwell, Entwistle, Donato.

Rooney, St. Laurent – Barton, Deschamps

PNC Arena, Raleigh

18909 diváků

Domácí: 36:55. Chaffee, 44:36. Point

Hosté: 10:45. Stützle, 13:35. M. Joseph, 35:49. M. Joseph, 44:01. Tarasenko

Domácí: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, de Haan, Perbix, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Paul, Cirelli, Hagel – Sheary, Motte, Eyssimont – Chaffee, Glendening, Barré-Boulet.

Hosté: A. Forsberg (Korpisalo) – Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Chabot (A), Brännström, Chychrun – Giroux (A), Stützle, M. Joseph – Tarasenko, Pinto, B. Tkachuk (C) – Batherson, Norris, Greig – Kelly, Kastelic, Kubalík.