Hvězdné války pro Pastu, chybí mu bod na metu 700. Co vzájemné bitvy?

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Proti sobě stály dvě těžké váhy, které se mezi sebou perou o třetí flek v produktivitě NHL. David Pastrňák versus Connor McDavid. I tak se dal charakterizovat střet Bruins s Oilers. Úspěšnější byl Boston, který zvládl divokou přestřelku 6:5 v prodloužení. Český útočník se na úspěchu podílel gólem a asistencí. „Víme, jak je každý bod v téhle fázi sezony cenný. Je skvělé vidět, že se jako tým dokážeme semknout, bez ohledu na to, co se děje,“ těšilo brankáře vítězů Jeremyho Swaymana.

Díky parádnímu výkonu se Pastrňák vyšvihl v tabulce produktivity na 82 bodů (36+46). Přesto se nedostal na třetí flek před konkurenta McDavida. Kapitán Oilers dokázal vyprodukovat rovněž dva příspěvky za asistence a drží si dvoubodový náskok. Důležitější je ale týmové vítězství.

Lídr Bostonu se blíží další významné metě. V posledních pěti duelech zaznamenal sedm bodů (3+4) a chybí mu už pouze jeden, aby se stal desátým hráčem Bruins v historii, který dosáhne na metu 700!

V Edmontonu odehrál Pastrňák již 199. utkání v kariéře, v němž získal minimálně dva body. A má na dosah další zápis do historie jako devátý člen organizace Bruins, jenž se dostane na metu dvou set vícebodových duelů.

Ještě větší individuální formou aktuálně oplývá kanadská superstar. McDavid asistoval v posledních pěti zápasech na 14 gólů! Celkově jich má v sezoně na kontě už 64, což z něj dělá nejlepšího nahrávače soutěže.

10. William Nylander 40 57 97 80 6 24 311

K tomu se mu podařilo rozšířit bodovou šňůru v domácích utkáních na 20 zápasů (12+36) a stal se šestým hráčem historie, kterému se to povedlo.

V Edmontonu byla k vidění exkluzivní show. Zápas zkrátka bavil. Aby ne, když se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a přineslo gólovou divočinu. Hosté vedli ve druhé třetině už 4:1, Oilers se ovšem dokázali zvednout a utkání vyrovnat.

„Jste spokojení, když se vám podaří dvakrát vyrovnat. Navíc jednou ze stavu 1:4. Ukazuje to sílu našeho týmu, že se umí poprat a čelit nepříznivému vývoji,“ líbilo se útočníkovi Zachu Hymanovi. „Zároveň se ale do takové situace vůbec nechcete dostat,“ dodal.

Boston se ale ztrátou náskoku nenechal položit. „Líbilo se mi, jak jsme se stále drali dopředu. Netrápili jsme se tím, co se stalo, ať už pozitivně nebo negativně, a pokračovali jsme v naší hře,“ chválil svěřence trenér Bruins Jim Montgomery.

Na rozhodujícím okamžiku v prodloužení měl podíl Pavel Zacha, který si připsal druhou asistenci na klíčovou trefu Charlieho McAvoye. Ofenzivní zadák předvedl akci à la Pastrňák, puk si stáhl před padajícím Evanderem Kanem, bekhendovou kličkou překonal brankáře Stuarta Skinnera a připsal si 40. bod v sezoně. „Každý večer ukazuje, že je vůdce našeho týmu. Je super, že dokázal rozhodnout,“ radoval se gólman Swayman.

Vzájemný duel Bostonu s Edmontonem opět potvrdil, že při přímé konfrontaci Pastrňáka s McDavidem až na jedinou výjimku vždy vítězí hostující celek.