Autor: iSport.cz
1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Lukáš Dostál kryl v NHL hokejistům New Jersey 52 střel včetně trestného střílení dvě sekundy před koncem zápasu a dovedl Anaheim k vítězství 4:3. Český gólman byl vyhlášen první hvězdou utkání a jeho spoluhráč Radko Gudas se v patnácté minutě porval. Arizona vyhrála i díky 34 zákrokům Karla Vejmelky na ledě Ottawy 5:3 a zastavila sérii čtrnácti porážek.

Anaheim otevřel skóre ve čtvrté minutě trefou Franka Vatrana. Za stavu 1:0 vystavil Gudas zeď pronikajícímu Jacku Hughesovi a srazil jej k ledu. Za zákrok na lídra New Jersey se na něj okamžitě vrhnul Curtis Lazar. Souboj se obešel bez nějakých větších ran a český obránce povalil po pár sekundách soupeře zápasnickým chvatem na led.

Dostála překonal v 18. minutě z dorážky Timo Meier. Ještě před odchodem do kabin ale vrátil Anaheimu vedení Adam Henrique a v čase 33:47 zvýšil Max Jones na 3:1. O sto sekund později využilo New Jersey přesilovou hru střelou Hughese z levého kruhu. Stále ve druhé třetině odpověděl svou druhou trefou v utkání Vatrano.

Devils zdramatizovali koncovku trefou Tylera Toffoliho, který využil v 58. minutě z dorážky další početní výhodu, a v závěru měli ideální příležitost k vyrovnání. Rozhodčí nařídili trestné střílení za zkrat Vatrana, který úmyslné posunul branku. Dostál ale přečetl Hughesovi forhendovou kličku. Český gólman dosáhl první výhry od 27. ledna, od té doby si připsal čtyři porážky. New Jersey v zápase nezúročilo střeleckou převahu 55:23.

Arizona vedla v šestnácté minutě 3:0 po trefách Michaela Carconeho, J.J. Mosera a Nicka Schmaltze. Ottawa ale vyrovnala. Vejmelku překonali z pravého kruhu Vladimír Tarasenko i Shane Pinto a Drake Batherson se prosadil z dorážky. Zápas rozhodl v přesilové hře Dylan Guenther. Výhru pojistil při risku Ottawy bez gólmana Matias Maccelli, který nasbíral v utkání tři body a stal se první hvězdou zápasu.

Vejmelka vychytal v NHL vítězství po více než dvou měsících, během kterých si připsal osm proher.

Domácí: 18:09. Tarasenko, 33:49. Batherson, 35:52. Pinto

Hosté: 07:31. Carcone, 12:39. Moser, 15:37. Schmaltz, 44:18. Guenther, 58:45. Maccelli

Domácí: A. Forsberg (Korpisalo) – Sanderson, Zub, Chabot (A), Bernard-Docker, Chychrun, Brännström – B. Tkachuk (C), Pinto, Tarasenko – Batherson, Stützle, Giroux (A) – M. Joseph, Greig, Kubalík – Kelly, Kastelic, MacEwen.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, Stecher – Kerfoot (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Zucker, L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.

Dunning, Hebert – Barton, Nansen

Canadian Tire Centre, Ottawa

17734 diváků

Domácí: 24:34. Ovečkin, 29:55. Milano, 37:45. Carlson, 46:04. Mantha, 55:38. D. Strome

Hosté: 01:52. Brink, 18:23. Tippett

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Sandin, Jensen, Edmundson, T. van Riemsdyk, Alexejev – Wilson, Lapierre, Ovečkin (C) – Milano, D. Strome, Pacioretty – Mantha, McMichael, Protas – Aube-Kubel, Sgarbossa, Malenstyn.

Hosté: Ersson (Sandström) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Zamula, M. Staal – Brink, Frost, Tippett – Foerster, Laughton (A), Farabee – Hathaway, Poehling, N. Cates – Lycksell, Couturier (C), Deslauriers.

J. McIsaac, P. Lambert – T. Knorr, M. Shewchyk

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 03:37. Vatrano, 18:15. Henrique, 33:47. Max Jones, 37:08. Vatrano

Hosté: 17:24. Meier, 35:27. J. Hughes, 57:03. Toffoli

Domácí: Dostál (Gibson) – Mintjukov, Gudas, Vaakanainen, Zellweger, LaCombe, Lindström – Max Jones, Henrique, Killorn – Vatrano, McTavish, Terry – Lundeström, R. Strome, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.

Hosté: Daws (41. Schmid) – Bahl, Marino, L. Hughes, B. Smith, Siegenthaler, Nemec, C. Miller – Meier, Hischier, Bratt – Palát, J. Hughes, Lazar – Toffoli, Haula, Mercer – Tierney, Holtz.