19. listopadu 2015 • 13:57

Osud? Brankář usekl exřezníkovi Viťazu Čechov kus tváře

Autor:
Bitkaře Joshe Grattona připravil ve finské lize brankář málem o oko
TOP VIDEA
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak dlouho chodil se džbánem, až se na něj někdo utrhl. Proslulý bitkař Josh Gratton, toho času působící ve finské nejvyšší soutěži v dresu Ässätu, v zápase s TPS zakusil, jaké to je, když schytáte brankářskou holí do obličeje.Vlastníkem kompozitového kyje byl finský reprezentační brankář Teemu Lassila, který v první třetině rozehrál za brankou puk a projíždějícího Grattona následně ťal do tváře. Rozhodčí neměli slitování, Lassila dostal za zkrat trest na 5+20 minut a v utkání skončil.

VIDEO: Podívejte se, jak Lassila rozpáral Grattona


Grattonovu tvář museli pár štychy zalátat týmoví doktoři, jizva byla skutečně hluboká. Vyhlášený řízek, který dvě sezony působil v KHL v obávaném týmu bitkařů Viťazu Čechov, ale utkání dohrál a nad pátým týmem tabulky slavil výhru 3:1.

Na svůj twitterový účet 33letý Kanaďan po utkání umístil reakci na drsný zákrok. "Těžký den v práci. Díky za novou jizvu," bral situaci s nadhledem. Jakoby věděl, že sám takových i horších šrámů způsobil nepočítaně.

 

V březnu 2007 byl Gratton prvním soupeřem českého tvrďáka Davida Kočího v pěstním souboji v NHL. A o hlavu většímu Kočímu na úvod zámořské kariéry uštědřil solidní výprask.

Celkem Gratton v nejlepší lize světa odehrál 86 zápasů a inkasoval 294 trestných minut. V KHL se účet jeho trestů zastavil na 385 trestných minutách za 81 duelů. Boží mlýny zřejmě melou.

VIDEO: Podívejte se na bitku Grattona s Kočím


Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze