Neuvirth a Salák nominováni na Utkání hvězd AHL | iSport.cz
31. prosince 2009 • 16:14

Neuvirth a Salák nominováni na Utkání hvězd AHL

Autor: ČTK
Alexander Salák
TOP VIDEA
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští brankáři Michal Neuvirth z Hershey a Alexander Salák z Rochesteru byli nominování do týmu Planet/USA na Utkání hvězd nižší zámořské AHL.Jednadvacetiletý Neuvirth, který byl v minulé sezoně při cestě Bears za Calderovým pohárem vyhlášen nejužitečnějším hráčem play off, se dokonce vešel do zahajovací šestice hráčů. Exhibiční duel, v němž se výběr hráčů ze Spojených států amerických a Evropy utká s týmem kanadských hráčů, se hraje v úterý 19. ledna v Portlandu.

Neuvirth je čtvrtý mezi brankáři AHL s průměrem 1,99 obdržené branky na zápas i úspěšností zákroků 92,9 procenta. V současné době je v prvním týmu Washingtonu v NHL a zůstal v něm i po uzdravení ruského gólmana Semjona Varlamova, který byl na rozchytání po zranění poslán do Hershey.

Na Utkání hvězd AHL se chystá Neuvirth poprvé, Salák se při své první sezoně v zámoří může také těšit na premiéru. V Rochesteru má gólman, který okusil v dresu Floridy i NHL, průměr 2,33 branky na utkání a úspěšnost 92,7 procenta.

Témata:  sport, hokej, neuvirth, salák
 
Články odjinud


Články odjinud