Neuvirth a Salák nominováni na Utkání hvězd AHL | iSport.cz
31. prosince 2009 • 16:14

Neuvirth a Salák nominováni na Utkání hvězd AHL

Alexander Salák
TOP VIDEA
10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy! 10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy!
Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští brankáři Michal Neuvirth z Hershey a Alexander Salák z Rochesteru byli nominování do týmu Planet/USA na Utkání hvězd nižší zámořské AHL.Jednadvacetiletý Neuvirth, který byl v minulé sezoně při cestě Bears za Calderovým pohárem vyhlášen nejužitečnějším hráčem play off, se dokonce vešel do zahajovací šestice hráčů. Exhibiční duel, v němž se výběr hráčů ze Spojených států amerických a Evropy utká s týmem kanadských hráčů, se hraje v úterý 19. ledna v Portlandu.

Neuvirth je čtvrtý mezi brankáři AHL s průměrem 1,99 obdržené branky na zápas i úspěšností zákroků 92,9 procenta. V současné době je v prvním týmu Washingtonu v NHL a zůstal v něm i po uzdravení ruského gólmana Semjona Varlamova, který byl na rozchytání po zranění poslán do Hershey.

Na Utkání hvězd AHL se chystá Neuvirth poprvé, Salák se při své první sezoně v zámoří může také těšit na premiéru. V Rochesteru má gólman, který okusil v dresu Floridy i NHL, průměr 2,33 branky na utkání a úspěšnost 92,7 procenta.

Témata:  sport, hokej, neuvirth, salák
 
Články odjinud


Články odjinud