Irgl zná tvrdost Arťuchina: Dostal jsem jak Rachůnek | iSport.cz
8. května 2011 • 20:04

Irgl zná tvrdost Arťuchina: Dostal jsem jak Rachůnek

Autor: jon
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blázen, šílenec, likvidátor. Ruský obr Jevgenij Arťuchin stihl během jednoho zápasu tvrdě skolit hned dva české hráče. Milan Michálek ani Karel Rachůnek utkání nedohráli, ze soubojů s téměř dvoumetrovým bijcem jsou pořádně pomlácení. "Taky jsem od něj dostal," vzpomíná na souboje s Arťuchinem Zbyněk Irgl, který utkání komentoval pro iSport.cz.Agresivita proti českým suverénům nebyla Rusům nic platná. Hadamczikova parta udržela vítězství 3:2, světovým šampionátem stále prochází bez ztráty jediného bodu. Není divu, že se z českého týmu rázem vyklubal největší kandidát na zlato.

"Naše hra se mi moc líbí. Tým je výborně složený. Jsou tam hráči, co umí dát gól i ti, co bojujou a zastanou černou práci," chválí národní mužstvo po výhře s Ruskem 2:1 Zbyněk Irgl, útočník Atlantu Mytišči a majitel stříbrné medaile z mistrovství světa v Rize.Ani jemu se likvidační zákroky od Arťuchina nelíbily. "On takhle hraje vždycky, jeho postava ho k tomu předurčuje," připomněl obří proporce bezmála dvoumetrového a 116 kilogramů vážícího bijce.

Zakrvácený Karel Rachůnek po ošklivém zákroku Jevgenije ArťuchinaZakrvácený Karel Rachůnek po ošklivém zákroku Jevgenije ArťuchinaFoto Pavel Mazáč (Sport)

Karel Rachůnek po střetu s ním zůstal ležet v krvi, srážka s Arťuchinem znamenala konečnou i pro Milana Michálka.

Hlavní rozhodčí mu za tyto zákroky nepochopitelně udělil jen jeden dvouminutový trest, ač si Arťuchin výrazně koledoval o trest do konce utkání.

"Na Karla to asi bylo čistý, Arťuchin měl ruce dole. Zato na Michálka šlo o jasný faul. Každopádně to byly zákroky na hlavu, to by se mělo pískat," má jasno Irgl.

Sám Arťuchina dobře zná, potkává se s ním v utkáních KHL.  A moc dobře ví, jak "chutná" střet s ruským obrem.

"Taky jsem od něj dostal. Rozjel se na mě podobně jako na Rachůnka, skoro přes celou třetinu. Naštěstí jsem stihnul uhnout tělem, nechal tam jen nohu. Ale pořádně to bolelo, měl jsem koňara. Naštěstí to nebylo nic vážného, další zápas jsem nornálně hrál," vzpomíná finalista letošního ročníku KHL.

Ataky od Arťuchina by neměly zanechat větší následky ani na Michálkovi s Rachůnkem, čtvrtfinále by podle doktorů měli oba stihnout. Češi tak můžou být spokojení, ani tvrdá, místami až zákeřná hra Rusů nevyřadí žádného z českých borců."Pro český tým by to byla velká ztráta, oba jsou platní hráči. Ale i kdyby měli vynechat pondělní zápas s Německem, na čtvrtfinále už budou v pořádku," myslí si i Irgl.

Češi s nebezpečnými Rusy pohlídali i Ovečkina, asi nejzvučnější jméno na šampionátu. "Je obrovsky silný na puku, sám dokáže rozhodnout utkání. Ale kluci ho k ničemu nepustili, nedali mu prostor," ocenil fungující defenzivu, na které se obětavým výkonem podíleli i vracející útočníci.

Irgl souhlasí s názorem, že Češi mají na turnaji nejlepší mužstvo. "Věřím, že to dotáhneme daleko. Ale Švédové i Kanada tady hráli ještě lepší zápasy než Rusové.  Bude to hodně těžké," upozorňuje Irgl.

Výkony českého týmu jsou zatím skvělé, pastvou pro oči. Jako každý rok však o celkovém výsledku rozhodne jediné utkání, klíčové čtvrtfinále. To určí, zda Češi pojedou z turnaje jako úspěšné mužstvo, nebo jako zklamaní favorité.

Jaromír Jágr se sklání nad Karlem Rachůnkem, který krvácí po zásahu Jevgenije Arťuchina
Jaromír Jágr se sklání nad Karlem Rachůnkem, který krvácí po zásahu Jevgenije Arťuchina

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud