Škoula: V Praze jsme USA podcenili, teď už ne | iSport.cz
11. května 2011 • 11:08

Škoula: V Praze jsme USA podcenili, teď už ne

Autor: ČTK
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
SESTŘIH: Neapol - Barcelona 1:1. Divoký závěr, Vidal po dvou slepených žlutých nedohrál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový obránce Martin Škoula před dnešním zápasem čtvrtfinále mistrovství světa Česko - USA věří, že se nebude opakovat situace z roku 2004, kdy se národní tým v téže fázi turnaje utkal se stejným soupeřem a prohrál. Důvodem tehdejší nečekané porážky byla podle něj i skutečnost, že Češi zámořského soupeře trochu podcenili.Mužstvo vedené koučem Slavomírem Lenerem totiž na domácím šampionátu v Praze předtím vyhrálo všech šest zápasů v základní a osmifinálové skupině a nikdo si nepřipouštěl, že by Američané mohli národní tým vyřadit.

"Tehdy mi to připadalo tak, že si všichni mysleli, že to bude jednoduché stejně jako těch šest zápasů předtím. A toho se musíme vyvarovat. Jednoduché to nebude. Nemyslím, že bychom vyhráli 6:0. Musíme hrát zodpovědně a pospolu," řekl Škoula.

Obránce ruského Omsku je jedním ze čtveřice českých pamětníků nevydařeného zápasu, který rozhodly až samostatné nájezdy. Vedle Škouly do utkání zasáhli Jaromír Jágr, Martin Havlát a Petr Průcha.

"Tady v Bratislavě jsme se o tom ale nebavili. Je to pro nás ponaučení, ale na druhou stranu už je to dlouho a tady je i jiná situace," uvedl jedenatřicetiletý bek.

I na Slovensku přitom český tým kraluje podobně jako v Praze. Vyhrál šestkrát za sebou a jako jediný ještě neztratil ani bod. "Máme dost zkušený tým na to, aby každý věděl, že nás čeká důležitý zápas, čtvrtfinále. Samozřejmě se může stát, že prohrajeme. To se může stát s kýmkoliv," podotkl Škoula.

Martin Havlát před německým brankářem Endrasem
Martin Havlát před německým brankářem Endrasem

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud