Expert Antoš: Američané mají v obraně chaos | iSport.cz
11. května 2011 • 14:41

Expert Antoš: Američané mají v obraně chaos

Autor: jon, spo
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Fotbalista Švancara v pořadu TIKI TAKA: žádost o ruku přímo před kamerami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dosavadní výkony Američanů pozorně sledoval přímo v Košicích. Bývalý hokejový útočník Milan Antoš, dnes spolukomentátor České televize, našel v jejich hře několik chyb, které by český celek mohl v dnešním čtvrtfinálovém utkání využít. "S jejich důrazem se vyrovnáme," věří.Američané se podle něj snaží hrát agresivní hokej, v sestavě mají jeden obstojný útok. "Jenže zároveň strašně chybují, mají obrovský chaos v obraně. Tam opravdu nezvládají a dělají až školácké kiksy, což mě osobně hodně překvapilo," všiml si Antoš.Češi do klíčového čtvrtfinále vstupují jako jasný favorit, vždyť na turnaji zatím neprohráli jediný zápas. "Naší reprezentaci by Američané neměli dělat problémy. Proti silnějším soupeřům se vždycky sami dostávali do potíží a nestíhali. Celkově to nejsou žádní borci," hodnotí Antoš českého soupeře.

Čtvrtý tým osmifinálové skupiny z Košic hraje typický zámořský hokej, nahazuje puky před branku, kde se snaží dorážet a bojovat o něj.

Stále neporažení! Češi vyhráli nad Německem 5:2Stále neporažení! Češi vyhráli nad Německem 5:2Foto Pavel Mazáč – Sport

"Jejich hráči ale nemají na to, aby to proti kvalitním obráncům mohli praktikovat. A my máme defenzivu zatím velmi dobrou. Vyrovnáme se i s jejich důrazem, to podle mě nebude problém. Vždyť naši kluci jsou na to ze zámoří také zvyklí," myslí si Antoš.

Bývalý útočník Plzně či Slavie též věří v kvality české jedničky v bráně Ondřeje Pavelce.

"Ty Conklin nás vychytal v Praze v roce 2004. Teď nechytá úplně mizerně, ale zároveň se pokouší i rozehrávat a v tom velmi chybuje. Al Montoya je na tom podobně. Ondra Pavelec jednoznačně předvedl lepší formu než oni," tvrdí.

Podle něj je tým, který projde do semifinále, téměř jasný. "Kdybych měl tipovat, tak teď řeknu 99 % procent na postup Česka. Ve všem jsme lepší," uzavírá.Zklamaní američtí hráči po prohře se Švýcarskem
Zklamaní američtí hráči po prohře se Švýcarskem

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud