Slováci vydřeli výhru nad Francií a zajistili si postup do čtvrtfinále

Autor: iSport.cz
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Slovenska se stali posledními jistými účastníky čtvrtfinále mistrovství světa, když v závěrečném vystoupení v rámci základní skupiny v Helsinkách přestříleli Francii 5:4. Postupem mezi nejlepší osmičku si navíc zajistili přímou kvalifikaci na olympiádu v Soči 2014.

Vítězný gól vstřelil v 51. minutě z přesilovky Branko Radivojevič, který v předchozím průběhu utkání již jednou skóroval a připsal si i asistenci. Tři body nastřádal také obránce Andrej Sekera, který zaznamenal tři finální nahrávky.

Přímý souboj o postup do čtvrtfinále odstartovali Slováci skvěle, když po necelých sedmi minutách vedli už 2:0. Nejprve propálil gólmana Hueta povedenou ranou Bartovič a poté uspěl z dorážky Kopecký.

Už o 21 vteřin později však vrátil Francii do hry hráč pražské Sparty Yorick Treille a po chybě Slováků vyrovnal ještě do přestávky Stéphane Da Costa.

V úvodu druhé části vychytal Miklíka Huet, ale činit se musel také jeho protějšek Laco, proti němuž se ve slibných šancích objevili postupně Fleury, Hecquefeuille a Meunier.

Právě francouzský kapitán musel však krátce poté na trestnou lavici a po Handzušově teči Chárovy rány Slováci znovu vedli, jenže 39 sekund před druhou sirénou opět srovnal Fleury.

Naprosto stejně dlouho ze třetí třetiny potřeboval na svou první trefu v utkání Radivojevič, Francouzi se ale nevzdávali a ve 46. minutě Roussel vyrovnal na 4:4. Svůj tým ale znovu uklidnil Radivojevič, když prostřelil Hueta přes dobře clonícího Handzuše.

Více než minutu před vypršením základní hrací doby to Francie zkusila s hrou bez brankáře, Radivojevič mohl dokonat hattrick, ale nezamířil přesně.

Skupina A (Helsinky):

Slovensko - Francie 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Bartovič (Bližňák, Sekera), 7. Kopecký (Radivojevič), 36. Handzuš (Chára, Sekera), 41. Radivojevič, 51. Radivojevič (Sekera) - 8. Y. Treille (Rouleau, Desrosiers), 15. T. Da Costa, 40. Fleury (Meunier), 46. Roussel (S. Da Costa). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Reiber (Švýc.) - Schulz (Něm.), Wilmot (Kan.). Vyloučení: 2:5, navíc Meunier (Francie) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7481.

Slovensko: Laco - Sekera, Baranka, Sersen, Chára, Starosta, Vydarený - Radivojevič, Handzuš, Kopecký - L. Hudáček, Surový, Šatan - Tatar, Mikúš, Miklík - Bartovič, Bližňák, Haščák. Trenér: Vladimír Vůjtek.
Francie: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. Da Costa, Bellemare, Lamperier - B. Henderson, Bertrand, Roussel - Fleury, Raux, T. Da Costa. Trenér: David Henderson.

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.