Dánsko - Česko 3:2pp. Mladíci padli s outsiderem, s postupem pomohli Švédi

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Čeští hokejisté si na mistrovství světa hráčů do 20 let připsali v základní skupině A v Montrealu druhou těsnou porážku, když podlehli Dánsku 2:3 v prodloužení, přestože v utkání dvakrát vedli. Na kontě mají svěřenci kouče Jakuba Petra pět bodů, což jim díky prohře Finska se Švédy 1:3 dalo jistotu postupu do čtvrtfinále a zároveň i setrvání mezi elitou.

Dánové, kteří si po úvodní vysoké prohře se Švédy 1:6 spravili chuť s obhájci titulu Finy (3:2), byli blízko vedení v šesté minutě, kdy gólmana Vladaře při jeho premiéře na turnaji zachránila horní tyč. Na konci osmé minuty šli Češi do vedení, jež jim přihrála přezkoumaná situace na videu, při níž si sudí ověřili, že Nečas dotlačil kotouč za brankovou čáru.

Ve 13. minutě mohl po velké chybě v útočném pásmu vyrovnat Blichfeld, jenž uháněl sám přes celé kluziště na Vladaře, úspěšnou koncovku ale vymyslet nedokázal. Chvilku poté dostal puk do branky Jašek, jenže v rozporu s pravidly ho za čáru kopl bruslí.

Seveřané ve druhé třetině o něco zvýšili tempo, české mladíky dokonce přestříleli a začali je dostávat do problémů. Blichfeld zařídil ve 29. minutě vyrovnání přesnou ranou z kruhu pro vhazování. Na to odpověděl již po necelých dvou minutách Hronek, když se neunáhlil se střelou a parádně zacílil. Ale na Dánech bylo patrné, že cítí velkou šanci na body.

A těch se nakonec i dočkali. Kurovský na startu třetího dějství nedokázal trefit odkrytou branku, Dánové pak přežili bez úhony i závar ve svém brankovišti, a když pak česká obrana zapomněla na Kraga, ten v polovině 54. minuty pohodlně vyrovnal.

Skrumáže před oběma brankáři rozhodnutí nepřinesly, stejně jako v předchozím duelu českého výběru se Švýcarskem se tak rozhodovalo až v prodloužení. Trvalo jen o něco déle než to předešlé a mělo stejně hořký konec: From našlápl, dlouhou kličkou se dostal v situaci jeden na jednoho přes kapitána Hronka a bekhendem prostřelil Vladaře.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let:

Skupina A (Montreal):

Dánsko - ČR 3:2 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Blichfeld (Boysen, Larsen), 54. Krag (Blichfeld), 61. From (Krag) - 8. Nečas (A. Musil), 31. Hronek (Suchý). Rozhodčí: Sheva (USA), Linde - Dahmen (oba Švéd.), Palej (Rus.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4536.
Sestava ČR: Vladař - Hrdinka, Hronek, Kalina, Zbořil, D. Krenželok, Vála - D. Kaše, M. Špaček, Kurovský - Jašek, F. Chlapík, Koblížek - A. Musil, Nečas, Š. Stránský - Suchý, Šoustal, K. Reichel. Trenéři: Jakub Petr, Jiří Dopita a Petr Svoboda.

Finsko - Švédsko 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Räsänen (Tolvanen, Juolevi) - 33. Andersson (A. Nylander), 42. A. Nylander (Grundström, Eriksson Ek), 59. A. Nylander. Rozhodčí: Hribik (ČR), Kubuš (SR) - Davis (USA), Haurum (Dán.). Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 9062.

Rusko - USA 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Urakov (Trenin, Zborovskij), 38. Kaprizov (Rykov, Vorobjov) - 5. Keller (Anderson, Fitzgerald), 25. White (McAvoy, Keller), 32. Terry (Foley, Laczynski). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Salonen - Suominen (oba Fin.), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 13.759.

Lotyšsko - Kanada 2:10 (0:3, 1:5, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Krastenbergs (Tralmaks, E. H. Jansons), 48. Dzierkals - 11. Barzal (Myers), 12. Roy (Myers, Clague), 20. Raddysh (Chabot, Strome), 30. Raddysh (Strome, Dubois), 33. Raddysh (Joseph, Clague), 33. Barzal (Raddysh, Clague), 34. Cirelli (Dubé, Speers), 35. McLeod (Strome, Fabbro), 43. Raddysh (Juulsen, Joseph), 59. Gauthier (Dubois, Strome). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Lemelin (USA) - Fluri (Švýc.), Goljak (Běl.). Vyloučení: 7:10. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 13.796.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.