Varování před MS dvacítek. Češi v první přípravě padli se Švédskem 1:5 | iSport.cz
20. prosince 2019 • 20:29

Varování před MS dvacítek. Češi v první přípravě padli se Švédskem 1:5

KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál

Čeští hokejisté do 20 let v prvním přípravném utkání před mistrovstvím světa v Ostravě a Třinci podlehli ve Frýdku-Místku jednoznačně 1:5 Švédsku. Jediný gól domácího výběru před dvoutisícovou návštěvou v hale Polárka vstřelil ve 31. minutě Matěj Pekař.

Čeští junioři nastoupili v brance s Lukášem Paříkem, jenž inkasoval jako první ve 14. minutě, kdy ho překonal Samuel Fagemo. Krátce po polovině zápasu vyrovnal tečí střely Šimona Kubíčka od modré Pekař, pak už ale skórovali jen Švédové.

V české sestavě chyběla očekávaná brankářská jednička Lukáš Dostál i tahoun ofenzivy Jakub Lauko, jenž se k týmu připojil ve středu.

Generálku na šampionát absolvují svěřenci trenéra Václava Varadi v neděli proti Slovensku v Třinci. Turnaj začne 26. prosince, čeští hokejisté se v základní skupině utkají s Ruskem, Německem, USA a Kanadou.

ČR - Švédsko 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 31. Pekař - 14. a 44. Fagemo, 32. a 51. Hoglander, 40. Berggren.

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.