Ondřej Kuchař
Premium
6. ledna 2023 • 12:00

České hity z MS pro NHL: Jiříček za půl roku, flek v Buffalu i draft

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Juniorské mistrovství světa skončilo heroickým vzepětím českého týmu, který nakonec zůstal těsně pod vrcholem. Hráči právě nasedají do letadel, aby se rozjeli do svých klubů. Jakou budoucnost před sebou mají medailisté z českého týmu? Kdo zazáří v NHL a řekne si o pozornost skautů nedraftovaný gólman Tomáš Suchánek?Pořád jsou teprve teenageři. Je jim mezi 18 a 19 lety. Kariéry mají čeští mladíci, kteří českou vlajku dostali poprvé po 22 letech do finále juniorského šampionátu, ještě před sebou.

Ani skvělý úspěch na MS jim ale roky na výsluní sám o sobě nezařídí. Výborný odrazový můstek? Určitě! Jsou ale pouze na startu dlouhého ultramaratonu, v němž už poběží každý sám za sebe.

Turnaj v Halifaxu naznačil, kdo by kam mohl směřovat. Největší pozornost hokejového světa na sebe strhli David Jiříček a Jiří Kulich. „Rozdílového hráče skaut nemusí hledat. Ten vyskočí sám. Zaujme tak, že od něj nemůžete odlepit zrak,“ říká uznávaný český skaut NHL Jan Vopat. Právě Jiříček s Kulichem ho v Halifaxu upoutali nejvíc.

„Jiříček byl

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Play off
Články odjinud


Články odjinud