Slováci na úvod rozdrtili Lotyšsko | iSport.cz
28. prosince 2008 • 09:18

Slováci na úvod rozdrtili Lotyšsko

Autor: ČTK
Útočník Dallasu Toby Petersen překonává střelou mezi nohy gólmana Colorada Petera Budaje.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenští hokejisté do dvaceti let vstoupili úspěšně do světového šampionátu v Kanadě, když porazili Lotyšsko 7:2. Skóre utkání otevřel Tybor již po 114 sekundách v přesilové hře, lotyšští hokejisté ale postupně začali hrát aktivněji.Dvěma góly se dostali ještě v první třetině na okamžik do vedení. Rozhodující chvíle zápasu přišla v 34. minutě, kdy se Slovákům podařilo během 38 sekund dostat do dvoubrankového trháku, který pak ještě navýšili.

Lotyši tak zůstávají po dvou zápasech bez bodu, Slováky čeká v dalším utkání Švédsko.Ve skupině A, kde hraje i Česká republika, nedali šanci Kazachstánu mladí hokejisté Německa.

Pod devítibrankový debakl se podepsal nejvíce Fauser, jenž jeden gól dal a na další tři přihrál.

Výsledky:

Skupina A:
Kazachstán - Německo 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Fischhaber (Fauser), 9. Flaake (Weiss, Pohl), 19. Hübscher (Fauser, Fischhaber), 22. Weiss, 23. Rupprich (Ritter, Hübscher), 24. Fauser (Forster, Oblinger), 28. Nowak (Flaake), 52. Flaake (Pohl), 58. Morrison (Fischhaber, Fauser). Rozhodčí: Larking (Švéd.), Sjöberg (Švéd.) - Novák (SR), Takula (Švéd.). Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 18.305.

Skupina B:
Slovensko - Lotyšsko 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Tybor (Kytnár, Bezák), 17. Rusnák (Deyl, Mertel), 34. Hrivík (Vyletelka, Kopecký), 34. Rusnák (Molnár, Štajnoch), 39. Tybor (Tatar, Štajnoch), 43. Tatar (Pánik, Viedenský), 48. Bezák (Kytnár) - 8. Straupe (Jekimovš), 15. Cinks (Bukartš, Uleščenko). Rozhodčí: Muylaert, Pellerin (oba Kan.) - Arm (Švýc.), Gemeinhardt (Něm.). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9370.

Témata:  sport, hokej, slovensko, Lotyšsko, ms
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud