28. prosince 2008 • 09:18

Slováci na úvod rozdrtili Lotyšsko

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Slovenští hokejisté do dvaceti let vstoupili úspěšně do světového šampionátu v Kanadě, když porazili Lotyšsko 7:2. Skóre utkání otevřel Tybor již po 114 sekundách v přesilové hře, lotyšští hokejisté ale postupně začali hrát aktivněji.

Dvěma góly se dostali ještě v první třetině na okamžik do vedení. Rozhodující chvíle zápasu přišla v 34. minutě, kdy se Slovákům podařilo během 38 sekund dostat do dvoubrankového trháku, který pak ještě navýšili.

Lotyši tak zůstávají po dvou zápasech bez bodu, Slováky čeká v dalším utkání Švédsko.Ve skupině A, kde hraje i Česká republika, nedali šanci Kazachstánu mladí hokejisté Německa.

Pod devítibrankový debakl se podepsal nejvíce Fauser, jenž jeden gól dal a na další tři přihrál.

Výsledky:

Skupina A:
Kazachstán - Německo 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Fischhaber (Fauser), 9. Flaake (Weiss, Pohl), 19. Hübscher (Fauser, Fischhaber), 22. Weiss, 23. Rupprich (Ritter, Hübscher), 24. Fauser (Forster, Oblinger), 28. Nowak (Flaake), 52. Flaake (Pohl), 58. Morrison (Fischhaber, Fauser). Rozhodčí: Larking (Švéd.), Sjöberg (Švéd.) - Novák (SR), Takula (Švéd.). Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 18.305.

Skupina B:
Slovensko - Lotyšsko 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Tybor (Kytnár, Bezák), 17. Rusnák (Deyl, Mertel), 34. Hrivík (Vyletelka, Kopecký), 34. Rusnák (Molnár, Štajnoch), 39. Tybor (Tatar, Štajnoch), 43. Tatar (Pánik, Viedenský), 48. Bezák (Kytnár) - 8. Straupe (Jekimovš), 15. Cinks (Bukartš, Uleščenko). Rozhodčí: Muylaert, Pellerin (oba Kan.) - Arm (Švýc.), Gemeinhardt (Něm.). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9370.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.