Začít diskusi (0)

Čtvrtfinále mistrovství světa si hokejisté Slovenska nezahrají. Úterní zápas s Dánskem už budou hrát pouze o konečné umístění, postup si vybojovala Francie. Po senzačním stříbru z Helsinek 2012 a osmé příčce ze Stockholmu 2013 je vyřazení v základní skupině pro tým Vladimíra Vůjtka neúspěch. Na Slovensku mu končí smlouva. Dostane (a přijme) novou? To je otázka, kterou budou šéfové slovenského svazu řešit.

„Samozřejmě je to pro nás zklamání,“ říkal Vůjtek slovenským novinářům po francouzském triumfu. „Víme ale, s jakým týmem jsme do Minsku jeli. Mužstvo až na jedenáct minut zápasu s Francií podalo výkony na hranici svých možností. S Českem nebo Kanadou jsme odehráli dobré zápasy. Nedá se říct, že by kluci nebojovali.“

Slováci v základní skupině prohráli s Českem 2:3 v prodloužení, s Kanadou 1:4, s Francií 3:5 a se Švédskem 1:3. Porazili Norsko 5:2 a Itálii 4:1. Zítřejší zápas s Dánskem už vyřeší pouze konečné umístění, protože Francie má lepší vzájemný zápas.

Slovákům zlomila vaz právě prohra s Francií, nad kterou vedli 2:0 a 3:1. I proto museli spoléhat na dánskou pomoc. Naděje se jich takřka 50 minut držela, Dánové hráli s Francií nerozhodně 2:2. Jenže pak přišel drtivý závěr Francouzů a tím i konec Slováků.

Vůjtkovi končí na Slovensku smlouva, ale budoucnost řešit nechtěl. „Mám už dost roků na to, abych se zabýval tím, co teprve bude,“ hlásil sedmašedesátiletý kouč už před šampionátem. A to samé zopakoval i teď.

„Turnaj ještě pokračuje, proto o budoucnosti mluvit nebudu. Končí mi smlouva a nejsem z těch, kteří by na sílu seděli na své židli. Všechno je otázka budoucnosti, jednání a shrnutí všech pro a proti,“ řekl.

Vůjtek nezastírá, že poslední dvě akce – olympiáda a šampionát, skončily pro Slovensko neúspěchem. „Dva turnaje se nepodařily. Možná půjdu dál, možná skončím s hokejem. To se teprve uvidí.“

Příští mistrovství světa hostí Praha a Ostrava. Vůjtek by hrál se Slovenskem prakticky doma. „Zní to dobře, ale k tomu, abych tam mohl být, jsou potřebné i výsledky,“ dodal pro slovenské novináře.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů