30. července 2014 • 07:39

Za faul na Sobotku dostal Abdelkader dodatečně stop na tři zápasy MS

Faul Abdelkadera na Sobotku. Utkání tehdy nedohrál ani jeden z hráčů.
Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň
Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0! Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0!

Za faul na Vladimíra Sobotku ve čtvrtfinále mistrovství světa v Minsku dostal americký útočník Justin Abdelkader dodatečně trest na tři zápasy. Pokud bude hokejista Detroitu Red Wings nominován, přijde o úvod šampionátu v příštím roce v Praze a Ostravě. Dva měsíce po zápase s českým týmem dnes Abdelkadera potrestala disciplinární komise mezinárodní federace IIHF.

Útočník USA sestřelil Sobotku faulem na hlavu ve 27. minutě. Český centr odešel otřesený do kabiny, hříšník dostal po dlouhé poradě sudích trest na pět minut a do konce utkání. Sobotka se obával otřesu mozku, což se nepotvrdilo, a o medailové boje nepřišel.

Disciplinární komise IIHF se zabývala dnes i dalšími zákroky z květnového MS a udělila i další, stejně dlouhý trest útočníkovi Kazachstánu Nikolaji Antropovovi. Za zásah do hlavy švýcarského hráče Kevina Romyho už si jeden duel odpykal v Minsku, takže na příštím šampionátu v ČR nesmí Antropov hrát ještě dvakrát.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>