9. září 2014 • 11:49

Maskoti pro MS 2015? Jsou to Bob a Bobek, králíci z klobouku

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Česká jízda v Evropě! Liga je silná jako nikdy, ‘S’ i Plzeň kupují dobré cizince, říká Podaný
Haraslín zničil Betis: Nad ním se nevyhrává každý den. Priske chválil Zeleného
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Maskoty hokejového mistrovství světa, které se příští rok uskuteční v Praze a Ostravě, budou králíci z klobouku Bob a Bobek. Postavy z populárního Večerníčku v červeném dresu dnes oficiálně představili zástupci organizačního výboru a Českého svazu ledního hokeje (ČSLH)."Maskot je pro vyznění akce jednou ze stěžejních záležitostí, které jsme se v rámci organizačního výboru intenzivně věnovali. Chtěli jsme, aby něco vypovídal o České republice a aby zároveň něco říkal našim lidem," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. "Věříme, že Bob a Bobek tyto požadavky splňují ideálně a že fanoušci přijmou náš výběr pozitivně," doplnil.

Maskoti z klobouku! Šampionát v Praze budou provázet Bob a Bobek
Video se připravuje ...

Jedním z hlavních kritérií podle Krále bylo, aby maskoti byli příjemní a milí. "Svět kolem nás totiž příjemný a milý není," podotkl Král, jenž si pochvaloval i fakt, že poprvé v historii budou maskoti MS dva. "Získali jsme tím nové možnosti například při simulaci faulů v televizních spotech," vysvětlil.

Představitelé hokejového svazu původně koketovali s myšlenkou, že by se maskotem domácího MS stal stejně jako v minulých případech lev. "Je to postava, která k českému hokeji patří. Nakonec jsme se ale rozhodli jinak," řekl Král.

Další variantou byl krteček, ale s ohledem na složitá jednání o autorských právech od svého záměru nakonec ustoupili. Práva na použití Boba a Bobka vlastní Česká televize, s jejímiž zástupci se bez větších problémů domluvili.

Bob a Bobek jsou hlavními postavami oblíbeného českého kresleného Večerníčku o dvou králících, kteří žijí v kouzelnickém klobouku. Seriál se na obrazovkách Československé televize objevil poprvé v roce 1979. Jeho autorem je známý výtvarník, ilustrátor, kreslíř a režisér Vladimír Jiránek. O hokejový vzhled Boba a Bobka se postaral výtvarník a scénograf Alex Dowis.

Hokejové MS se na území České republiky konalo v minulosti již devětkrát, naposledy v roce 2004, kdy byl maskotem lev Tomík. Lva jako hlavní znak šampionátu si zvolili českoslovenští pořadatelé i v letech 1985 a 1992.

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Hokejová Liga mistrů * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud