Hit MS v hokeji Bob a Bobek: Češi z nich neměli ani korunu! | iSport.cz
21. května 2015 • 10:15

Hit MS v hokeji Bob a Bobek: Češi z nich neměli ani korunu!

Autor: mir
TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

Snad každý návštěvník hokejového MS v Praze a Ostravě zatoužil pořídit si maskoty turnaje, králíky Boba a Bobka. Nápad českého svazu vybrat v tuzemsku oblíbené večerníčkové figurky byl ternem. O to větší radost musí mít švédská společnost NeH, k níž výnos jednoho z hitů šampionátu putuje. K ní a k firmě Infront, český hokej z hitu turnaje nemá ani korunu.Česká strana vymyslela strategii, zajistila práva na sněhobílé králíky, ale z výtěžku prodeje nemá nic. Jeden maskot přitom přišel na šest stovek korun. „Všechno jsme vymysleli, zařídili, ale nemáme z toho ani desetník,“ líčí Tomáš Král, předseda ČSLH.

Bob a Bobek baví diváky na MS. Nejsou to Češi a mají zakázáno mluvit

Taková jsou ovšem pravidla Faselovy IIHF. Kdo s nimi nesouhlasí, turnaj nepořádá. „Musíte vydělat na vstupném, jinak končíte v těžkém minusu. Švédové před třemi roky prodělali kolem osmi milionů eur, to by pro nás byla smrtelná rána,“ připomíná nevydařený švédský podnik z roku 2012.

Ač se to nezdá, hokejový šampionát je velký byznys, zlatý jackpot ovšem končí v okruhu společností, navázaných na lidi z Mezinárodní federace.

Výtržník Bobek. Maskoti MS v hokeji 2015 baví diváky tak, že občas zapomínají sledovat samotný zápas.
Výtržník Bobek. Maskoti MS v hokeji 2015 baví diváky tak, že občas zapomínají sledovat samotný zápas.

Nepřichází rovněž do úvahy, aby pořadatelské země měly v budoucnu větší prostor pro vizibilitu svých partnerů. „Nemyslím si, že se to změní. Roli hraje síla všech těch zemí a politika v prostředí IIHF,“ tuší Král.

Osud Boba a Bobka z hotelu hokejistů? Na pekáči neskončí

Ráj pro hokejové fanoušky: Ve fanshopu si přijdete na své

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud