Adam Sušovský
15. května 2016 • 10:00

Faksa už bruslil s týmem! Hned jsem měl jasno, že přijedu, říká

TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Jeho cesta se kvůli problémům s vízy protáhla na šestadvacet hodin. V noci se moc nevyspal. Radek Faksa se k českému týmu připojil až v sedm hodin ráno a hned šel na rozbruslení. Do dnešního zápasu s Dánskem (15:15) nastoupí. "Potřeboval jsem se probudit a rozjet nohy. Je super, že jsem to před zápasem stihl," říká poslední posila z NHL.Vaše cesta se nakonec protáhla na 26 hodin. Jak náročné to bylo?
"Bylo to náročné. Měl jsem problémy s vízy, zmeškal jsem první dva lety. V deset večer z Dallasu jsem nakonec odletěl, takže jsem nestihl ani let z Londýna. Musel jsem čekat deset hodin. Bylo to náročné. Ale jsem tu, je to super!"

Na letišti v Moskvě už žádný problém nenastal?
"Dvě dvě a půl hodiny jsem čekal, až mi vyřídí víza, takže jsem se dostal až v půl sedmé ráno na hotel. Jen jsem si odhodil věci a šel na zimák."

Než jít spát, rozhodl jste se jít rovnou na led?
"Trošku se probudit a rozjet ty nohy. Od doby, co jsme vypadli, jsem nebyl na ledě. Musím si trochu ošahat větší kluziště. Je super, že jsem si mohl před zápasem zabruslit."

ZÁPAS ČESKO - DÁNSKO SLEDUJTE ONLINE OD 15:15 ZDE>>>

Radek Faksa na prvním tréninku reprezentace
Radek Faksa na prvním tréninku reprezentace

Jak jste se cítil fyzicky?
"První dvě cvičení trvalo, než se rozjely nohy. Jinak jsem se cítil v pohodě."

A co psychicky? Byl jste si hned po vyřazení Dallasu jistý, že chcete přijet?
"Měl jsem hned jasno! Pan Lener mi volal ve čtvrtek. Říkal jsem, že rád pojedu, jestli je o mě zájem. V pátek jsem odletěl."

Pan Vůjtek naznačil, že možná bude naštvaný váš spoluhráč Aleš Hemský za to, že nominovám nebyl. Byl naštvaný?
"Bavili jsme s o tom, bydlel jsem u něj. Rád by přijel, počítal s tím. Měl nějaké problémy s kyčlemi, ale pořád chtěl přijet a chtěl reprezentovat."

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze