23. května 2016 • 15:00

Radovat se z bronzu? Máme tu teď samé Coubertiny, štve ruskou legendu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka
5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci 5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mít moskevské ulice boxy na tříděný sběr s nepoužitelnými kovy, vsaďte se, že by tam v neděli večer navezli bronzovou medailovou sadu, kterou ruská hokejová reprezentace brala po výhře útěchy s USA (7:2). Zatímco jinde (třeba u nás) by si ji náležitě považovali, pro Rusy má pořádnou pachuť neúspěchu.I když ne pro všechny, jak je znát z vyjádření dvojnásobného olympijského vítěze Vjačeslava Fetisova.

V jeho éře v 80. letech platilo, že kdo narazil na neporazitelnou sbornou, mohl rovnou položit hlavu na špalek. Až na výjimečné výjimky… A to právě dnes Fetisovovi vadí. Že jsou podle něj Rusové v dnešní době spokojeni s málem.

Takže když v neděli tribuny aplaudovaly hokejistům za vítězný boj s USA o třetí místo, Fetisovem cloumal vztek. „Výhra nad Spojenými státy může někomu vylepšit dojem z našeho účinkování na turnaji, ale mně přijde zvláštní radovat se z vítězství nad demotivovanými Američany, stejně tak se těšit bronzovými medailemi. V naší zemi máme nyní mnohou Coubertinů, kteří jsou spokojeni snad se vším,“ posteskl si sedminásobný mistr světa, člen někdejší obávané ruské pětky z CSKA Moskva.

Chris Chelios se po exhibičním zápase na MS v Moskvě zdraví s Igorem Larionovem
Chris Chelios se po exhibičním zápase na MS v Moskvě zdraví s Igorem Larionovem

Nikoho nepřekvapí, že Fetisov považuje bronzovou příčku za neúspěch. „Vzhledem k tradici je to málo,“ pravil.

Vadil mu zejména způsob, jakým sborná nezvládla semifinále se špičkově hrajícími mladými Finy. „Nestačili jsme na ně. Jsou mladí, hrají bez ostychu a jde jim to. Vůbec Finové pracují velmi systematicky, a to ve všech směrech. Naše profesionální vedení musí učinit patřičné závěry,“ vybídl Fetisov k razantním řešením ruskou hokejovou federaci.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze