MS v hokeji 2016 | Radovat se z bronzu? Máme tu teď samé Coubertiny, štve ruskou legendu | iSport.cz
23. května 2016 • 15:00

Radovat se z bronzu? Máme tu teď samé Coubertiny, štve ruskou legendu

Autor: mir
TOP VIDEA
Nejlepší fotbalista v lize: Koho zvolili redaktoři Sportu?
Magazín COACH: Eben, sport ve spárech státu i fotbalový kouč v Anglii
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mít moskevské ulice boxy na tříděný sběr s nepoužitelnými kovy, vsaďte se, že by tam v neděli večer navezli bronzovou medailovou sadu, kterou ruská hokejová reprezentace brala po výhře útěchy s USA (7:2). Zatímco jinde (třeba u nás) by si ji náležitě považovali, pro Rusy má pořádnou pachuť neúspěchu.I když ne pro všechny, jak je znát z vyjádření dvojnásobného olympijského vítěze Vjačeslava Fetisova.

V jeho éře v 80. letech platilo, že kdo narazil na neporazitelnou sbornou, mohl rovnou položit hlavu na špalek. Až na výjimečné výjimky… A to právě dnes Fetisovovi vadí. Že jsou podle něj Rusové v dnešní době spokojeni s málem.

Takže když v neděli tribuny aplaudovaly hokejistům za vítězný boj s USA o třetí místo, Fetisovem cloumal vztek. „Výhra nad Spojenými státy může někomu vylepšit dojem z našeho účinkování na turnaji, ale mně přijde zvláštní radovat se z vítězství nad demotivovanými Američany, stejně tak se těšit bronzovými medailemi. V naší zemi máme nyní mnohou Coubertinů, kteří jsou spokojeni snad se vším,“ posteskl si sedminásobný mistr světa, člen někdejší obávané ruské pětky z CSKA Moskva.

Chris Chelios se po exhibičním zápase na MS v Moskvě zdraví s Igorem Larionovem
Chris Chelios se po exhibičním zápase na MS v Moskvě zdraví s Igorem Larionovem

Nikoho nepřekvapí, že Fetisov považuje bronzovou příčku za neúspěch. „Vzhledem k tradici je to málo,“ pravil.

Vadil mu zejména způsob, jakým sborná nezvládla semifinále se špičkově hrajícími mladými Finy. „Nestačili jsme na ně. Jsou mladí, hrají bez ostychu a jde jim to. Vůbec Finové pracují velmi systematicky, a to ve všech směrech. Naše profesionální vedení musí učinit patřičné závěry,“ vybídl Fetisov k razantním řešením ruskou hokejovou federaci.

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud