23. května 2016 • 15:00

Radovat se z bronzu? Máme tu teď samé Coubertiny, štve ruskou legendu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
PROFIL: Deník Sport favorizuje Slavii na titul. Klub by se ale měl soustředit na sebe PROFIL: Deník Sport favorizuje Slavii na titul. Klub by se ale měl soustředit na sebe
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mít moskevské ulice boxy na tříděný sběr s nepoužitelnými kovy, vsaďte se, že by tam v neděli večer navezli bronzovou medailovou sadu, kterou ruská hokejová reprezentace brala po výhře útěchy s USA (7:2). Zatímco jinde (třeba u nás) by si ji náležitě považovali, pro Rusy má pořádnou pachuť neúspěchu.I když ne pro všechny, jak je znát z vyjádření dvojnásobného olympijského vítěze Vjačeslava Fetisova.

V jeho éře v 80. letech platilo, že kdo narazil na neporazitelnou sbornou, mohl rovnou položit hlavu na špalek. Až na výjimečné výjimky… A to právě dnes Fetisovovi vadí. Že jsou podle něj Rusové v dnešní době spokojeni s málem.

Takže když v neděli tribuny aplaudovaly hokejistům za vítězný boj s USA o třetí místo, Fetisovem cloumal vztek. „Výhra nad Spojenými státy může někomu vylepšit dojem z našeho účinkování na turnaji, ale mně přijde zvláštní radovat se z vítězství nad demotivovanými Američany, stejně tak se těšit bronzovými medailemi. V naší zemi máme nyní mnohou Coubertinů, kteří jsou spokojeni snad se vším,“ posteskl si sedminásobný mistr světa, člen někdejší obávané ruské pětky z CSKA Moskva.

Chris Chelios se po exhibičním zápase na MS v Moskvě zdraví s Igorem Larionovem
Chris Chelios se po exhibičním zápase na MS v Moskvě zdraví s Igorem Larionovem

Nikoho nepřekvapí, že Fetisov považuje bronzovou příčku za neúspěch. „Vzhledem k tradici je to málo,“ pravil.

Vadil mu zejména způsob, jakým sborná nezvládla semifinále se špičkově hrajícími mladými Finy. „Nestačili jsme na ně. Jsou mladí, hrají bez ostychu a jde jim to. Vůbec Finové pracují velmi systematicky, a to ve všech směrech. Naše profesionální vedení musí učinit patřičné závěry,“ vybídl Fetisov k razantním řešením ruskou hokejovou federaci.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze