30. dubna 2018 • 11:21

Bakošova nádhera před MS. Slováci si na pikantní start s Čechy věří

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria
TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenští hokejisté rozjedou mistrovství světa v Dánsku (4. - 20. května) pikantní bitvou s českým výběrem. Na svůj zahajovací sobotní duel skupiny A (20.15) si věří, příprava jim vyšla solidně. V generálce proti Francii sice Slováci v Piešťanech padli 2:3, ale v dodatečných nájezdech se liberecký útočník Martin Bakoš blýsknul parádní ekvilibristikou. Zkušeného brankáře Floriana Hardyho si povodil suverénně.Bakoš se v sezoně inspiroval technickými kousky spoluhráče Marka Kvapila. Nájezdovou fintu si na trénincích zkoušel, piloval. V přípravě proti Francii, po které trenér Craig Ramsay oznámil definitivní podobu slovenského výběru pro mistrovství světa, s ní zabodoval. Pokud by ji chtěl ovšem Bakoš použít i na mezinárodní scéně, musel by si dát pozor, aby šel puk stále dopředu.

„Nic krásnějšího už neuvidíme!“ rozplývali se slovenští komentátoři nad Bakošovou fintou. Naznačil, že bude střílet zpoza nohy podobně jako v minulosti Robert Kysela, Marek Malík nebo Tomáš Hertl. Jenže si puk kolem pravé nohy vrátil zpátky před sebe a zakončil akci bekhendovou střelou. Hardy neměl šanci reagovat.

Bakoš by měl být oporou slovenského výběru i na mistrovství světa. Trenér Ramsay má v nominaci tři posily ze zámoří: obránce Andreje Sekeru (Edmonton) a Christiána Jaroše (Bellevile/Ottawa) a útočníka Tomáše Jurča (Chicago). Dvanáct hráčů je z české extraligy, včetně čerstvých šampionů Marka Čiliaka a Marcela Haščáka z Komety Brno. Sedm hráčů vzal Ramsay ze slovenské soutěže.

„Během dne jsme ještě kontaktovali i Cehlárika a Záborského, ale oba nejsou v takovém zdravotním stavu, ale nás mohli posílit,“ doplnil generální manažer Miroslav Šatan. V přípravě sehráli Slováci devět zápasů, šest jich vyhráli. Postupně prohráli se Švédskem (3:6 a 1:7), porazili Německo (2:1 sn a 4:1), Lotyšsko (4:1 a 4:1), Koreu (2:1) a s Francií měli vyrovnanou bilanci (4:0 a 2:3).

Na mistrovství světa bude hrát Slovensko stejně jako Česko ve skupině A. Hned na úvod turnaje se v sobotu střetnou ve vzájemné bitvě.

NOMINACE SLOVENSKA

Brankáři: Denis Godla (KalPa Kuopio), Marek Čiliak (Kometa Brno), Patrik Rybár (Mountfield HK)

Obránci: Adam Jánošík (Bílí Tygři Liberec), Michal Čajkovský (Jekatěrinburg), Marek Ďaloga (Sparta Praha), Martin Fehérváry (Oskarshamn), Dominik Graňák (Mountfield HK), Mário Grman (Chomutov), Christián Jaroš (Belleville/Ottawa), Andrej Sekera (Edmonton)

Útočníci: Pavol Skalický (Banská Bystrica), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Cingel (Mountfield HK), Dávid Bondra, Dávid Buc a Patrik Svitana (všichni Poprad), Michal Krištof (Nitra), Juraj Mikúš (Litvínov), Marcel Haščák (Kometa Brno), Tomáš Marcinko (Oceláři Třinec), Andrej Kudrna (Sparta Praha), Ladislav Nagy a Marek Hovorka (oba Košice), Tomáš Jurčo (Chicago).

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze