5. května 2018 • 22:50

Česko - Slovensko 3:2. Senzační obrat dokonal v prodloužení Jaškin

PĚTKA: Hvězdou Trávník. Hašek ustál céres od syna, zklamala Příbram PĚTKA: Hvězdou Trávník. Hašek ustál céres od syna, zklamala Příbram
RENTGEN: Plzeňský venkovní zmar. Co musí Viktoria zlepšit na Real? RENTGEN: Plzeňský venkovní zmar. Co musí Viktoria zlepšit na Real?

Čeští hokejisté porazili v prvním zápase na mistrovství světa v Kodani Slovensko 3:2 v prodloužení. Svěřenci trenéra Josefa Jandače v utkání po gólech v oslabení dvakrát prohrávali, ale Martin Nečas premiérovou brankou v reprezentaci v power play deset sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal. V čase 62:09 rozhodl Dmitrij Jaškin. Druhý zápas na turnaji čeká český tým v neděli, kdy se od 16:15 utká se Švédskem. Vše o MS v hokeji 2018 ZDE >>>.

Royal Areně, zaplněné českými a slovenskými fanoušky, nabídl hned v první minutě Jaškin ostrý zákrok na Mikúše a ve třetí minutě měl po Plekancově přihrávce první velkou šanci Kubalík. Sám před Čiliakem si přehodil puk z forhendu na bekhend, ale minul.

Následovala pasáž, při které se střídaly šance na obou stranách. Na české nevyšla Hykova přihrávka na volného Faksu a gólmana mistrovského Brna pak prověřil ránou Kubalík. Francouz si musel poradit se dvěma pokusy Mikúše i Janošíkovou ránou od modré čáry.

V osmé minutě šel pykat Gudas za zákrok na Buce a hned po čtyřech vteřinách se vracel na led. Sekerovo nahození od modré čáry tečoval do Francouzova protipohybu Krištof. Odpovědět se snažil kapitán Červenka, ale větší šance mělo Slovensko. Francouz si s pokusy Cingela i Haščáka poradil.

V 17. minutě si po Jaškinově průniku poradil Čiliak s Nestrašilovou střelou. Potom Nagy nebezpečně fauloval kolenem Šuláka, ale českou přesilovku zkrátilo Jaškinovo vyloučení.

Češi v úvodu druhé části přečkali krátké oslabení a po 64 vteřinách po pauze se postaral o vyrovnání Kubalík. Vybojoval u mantinelu puk v souboji s Nagym, po spolupráci Jaškina s Nestrašilem se kanonýr Ambri dostal sám před Čiliaka a blafákem do bekhendu mezi nohy ho pokořil.

Vzápětí měli Jandačovi svěřenci štěstí, že Bakoš vyslal nepřesnou přihrávku na volného Haščáka. Na druhé straně se snažil tečovat Řepíkův pokus Šulák. V 25. minutě Jaškin fauloval v útočném pásmu u mantinelu Ďalogu a tým kanadského kouče Ramsayho znovu udeřil. Od modré čáry se trefil obránce Edmontonu Sekera.

Čiliak si vzápětí poradil s ranami Nestrašila a Jaškina a při vyloučení Čajkovského s trochou štěstí i s bekhendovým blafákem Hyky, jehož vyslal do úniku Červenka. Podobně se mu vedlo i před pauzou po Nestrašilově teči Skleničkova pokusu.

Ve třetí části se Češi snažili tlačit za vyrovnáním, ale Nečas minul a Čiliak si poradil se Šulákovým pokusem. V 47. minutě Faksovu přihrávku před odkrytou branku na Hyku stačil odvrátit Ďaloga. Ten šel později pykat, ale Jandačův výběr se v přesilovce neprosadil. Na druhé straně zahrozil Jurčo.

Hynek o zápase se Slováky: Vyrovnání jsme si zasloužili, se Švédy to bude ještě o level výš
1080p 720p 360p

Při českém tlaku nesedla střela v dobré pozici Řepíkovi a z mezikruží nepřekonal Čiliaka Červenka. Dlouhá česká power play nakonec přinesla vyrovnání, deset sekund před koncem normální hrací doby překonal Čiliaka jeho klubový spoluhráč Nečas.

Češi pokračovali v aktivitě i v prodloužení a podařilo se jim dokonat obrat. Duel rozhodl v 63. minutě Jaškin.

Domácí: 21:04. D. Kubalík, 59:50. Nečas, 62:09. Jaškin

Hosté: 07:33. Krištof, 25:29. Sekera

Domácí: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Řepík, Plekanec (A), D. Kubalík – Chytil, Horák, R. Kousal.

Hosté: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, J. Mikúš, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Skalický.

Kaukokari (FIN), Mayer (USA) – Malmqvist (SWE), McCrank (CAN)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)