MS v hokeji 2018 | Francie - Bělorusko 6:2. Da Costa za hvězdu, vstřelil gól a měl dvě asistence | iSport.cz
5. května 2018 • 15:50

Francie - Bělorusko 6:2. Da Costa za hvězdu, vstřelil gól a měl dvě asistence

ANKETA o Serii A: Kdo z favoritů získá titul a bude hrát Schick? ANKETA o Serii A: Kdo z favoritů získá titul a bude hrát Schick?
LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí

Hokejisté Francie porazili ve svém druhém zápase na mistrovství světa v Kodani Bělorusko 6:2 a získali první tři body do tabulky skupiny A. Gólem a dvěma asistencemi se na tom podílel kapitán Stéphane Da Costa.

Oba týmy si v pátečních úvodních duelech na MS připsaly jednoznačné porážky a navíc nedokázaly vstřelit ani gól. Francie utrpěla debakl 0:7 s Ruskem, Bělorusové dostali pět branek od Švédska.

Dnes začala lépe Francie a již ve 4. minutě otevřel skóre se štěstím Fleury poté, co brankář Kulbakov nedokázal lapačkou zkrotit střelu Stéphana Da Costy. O druhý gól se poté kapitán Francouzů postaral samostatnou akcí sám a poslal Kulbanova na střídačku.

Bělorusko poté přečkalo oslabení a v závěru první třetiny v přesilovce snížilo. O první branku týmu na turnaji se postaral již po šesti sekundách početní výhody kapitán Pavlovič.

Více zdramatizovat duel se však Bělorusům nepodařilo. V závěru druhé třetiny zvýšil na 3:1 Lamperier a ve třetí dvacetiminutovce Francie přidala ještě tři branky. O jednu z nich se postaral pardubický útočník Perret. Bělorusko už porážku jen zkorigovalo gólem v přesilovce.

Domácí: 03:19. Fleury, 13:33. S. Da Costa, 38:42. Lamperier, 42:17. Manavian, 47:57. Guttig, 57:56. Perret

Hosté: 19:37. Pavlovič, 54:46. Vorobej

Domácí: Hardy (Quemener) – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeuille (A), Janil, Gallet, Raux – Fleury (A), S. Da Costa (C), Rech – Guttig, Treille, T. Da Costa – Claireaux, Lamperier, Texier – Ritz, Douay, Perret – Leclerc.

Hosté: Kulbakov (14. M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Falkovskij, Korobov (A), Děnisov, Vorobej, Djukov – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Kovyršin, Gavrus, Drozd – Děmkov, Kitarov (A), Razvadovskij – Levša, Kislyj, Suško – Platt.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)