Německo - Norsko 4:5sn. Seveřané si spravili chuť, soupeř opět jen s bodem

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Stříbrní olympionici si cestu do play off pěkně zkomplikovali. Hokejisté Německa i v druhém utkání nezvládli vyzrát na svého soupeře a po úvodní prohře s domácím Dánskem prohráli 4:5 po samostatných nájezdech. V utkání byli Seveřané pokaždé o o krok napřed, Němci však pokaždé dokázali skóre dorovnat. Nicméně na nájezdy se jim ale opět nedařilo. Gól v norském dresu zaznamenal obránce Daniel Sørvik z Litvínova.

Seveřanům vyšel v Herningu mnohem lépe nástup do zápasu. A to paradoxně přesto, že po pouhých 40 vteřinách putoval za hákování na trestnou lavici Mathis Olimb a Plachta v úvodu početní výhody napálil parádní ranou bez přípravy tyč za bezmocným Pielmeierem.

Mathisův mladší bratr Ken André se totiž vzápětí pustil nebojácně do souboje s přesilou, když nejprve u hrazení za německou brankou obral o puk kapitána Dennise Seidenberga, zkusil nahrát, ale puk se k němu po zásahu gólmana Pielmeiera vrátil a dorážka norského forvarda skončila v síti.

V sedmé minutě Němci navíc špatně vystřídali, což potrestal dorážející Valkvae Olsen. Brankář Haukeland se pak vyznamenal skvělým zákrokem proti Eisenschmidovi, ale blok tří oslabení v řadě se Norům přece jen vymstil, když Thoresen nešťastně při obranném zákroku uklidil puk za Haukelanda. Michaelis pak v 19. minutě vyrovnal, když jeho pokus tečoval norský bek Ström.

Už po 96 vteřinách ze druhé části Norsko opět vedlo zásluhou Bastiansena, jenže i tento náskok Němci smazali. Poté co se Seveřané provinili technickým přestupkem při vhazování a museli do čtyř, trefil se podruhé v utkání Hager.

Ani Sørvikův gól z 51. minuty nebyl ještě tím vítězným. Na zásah litvínovského beka totiž odpověděl už po pouhých 25 sekundách Yannic Seidenberg. A protože sudí v končící 56. minutě neuznali Norům gól, který padl z dorážky po zásahu do Pielmeierovy masky, oba týmy musely - stejně jako v prvním vystoupení - i do prodloužení.

V něm Norové i přes oddechový čas nevyužili přesilovku, ale nájezdy zcela ovládli. Proměnili tři ze čtyř, zatímco Němci ani jeden ze tří. Rozhodl Trettenes, jenž v předchozím průběhu odehrál jen devět střídání.

FAKTA MS: Mladý český tým na MS baví! Bednář je ze zelenáčů nadšený

FAKTA MS: jde se na Švédy! Jágr chválí mladé, ale věří i Červenkovi s Plekancem

Hynek o zápase se Slováky: Vyrovnání jsme si zasloužili, se Švédy to bude ještě o level výš

Domácí: 14:30. Hager, 18:41. Michaelis, 27:31. Hager, 50:38. Y. Seidenberg

Hosté: 01:41. K. A. Olimb, 07:31. Valkvae Olsen, 21:36. Bastiansen, 50:13. Sörvik, 65:00. Trettenes

Domácí: Pielmeier (Treutle) – Holzer, D. Seidenberg (C), Y. Seidenberg (A), M. Müller, Krupp, J. Müller, Mebus (A) – Hager, Kahun, Eisenschmid – Krämmer, Pietta, Uvira – Noebels, Tiffels, Michaelis – Ehliz, Draisaitl, Plachta – Wiederer.

Hosté: Haukeland (Haugen) – Holös (C), Bonsaksen, Johannesen, Sörvik, Espeland, Ström, Bull – K. A. Olimb, M. Olimb (A), Lindström – Valkvae Olsen, Bastiansen (A), Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Trettenes, Roest, Röymark.