Bělorusko - Rusko 0:6. Sborná přejela souseda, Dacjuk se rozstřílel

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | Rudá mašina si opět našla střelecký apetit. Své třetí utkání na mistrovství světa znovu s přehledem ovládli hokejisté Ruska, kteří porazili v souboji sousedících zemí Bělorusko 6:0. Vítězství prvního nad posledním týmem skupiny A řídil ostřílený lídr Pavel Dacjuk. Střelecký mág dvakrát skóroval a jednou přihrával. Bělorusové zůstávají po dalším výprasku bez bodu.

Sborná po jednoznačných výhrách 7:0 nad Francií a Rakouskem začala hodně vlažně a trochu nečekaně si nevytvořila v úvodu žádný tlak. Přesto se Rusové dostali v 6. minutě do vedení, když otevřel skóre svou první brankou na turnaji kapitán Dacjuk.

V 18. minutě trefil Kaprizov horní tyč, ale pak přišly šance Běloruska. V závěru první třetiny orazítkoval brankovou konstrukci Šarangovič a stejný hráč se do velké šance dostal i ve 23. minutě. Brankář Šesťorkin ale jeho příležitost zlikvidoval.

Rusové přežili zvýšenou aktivitu soupeře a sami udeřili. Barabanov nejprve připravil gól pro Šalunova a poté jeho akci zakončil třetí brankou Kablukov. O osudu zápasu tak bylo rozhodnuto. Trusa, již třetího gólmana, kterého Bělorusko na turnaji nasadilo, poté překonali ještě podruhé Dacjuk a ve třetí části Mamin a Kaprizov.

Dalším soupeřem ruských hokejistů bude až ve čtvrtek česká reprezentace, která ještě předtím nastoupí v úterý proti Švýcarsku.

FAKTA MS: Mladý český tým na MS baví! Bednář je ze zelenáčů nadšený

Domácí:

Hosté: 05:27. Dacjuk, 25:55. Šalunov, 29:25. Kablukov, 39:27. Dacjuk, 45:16. Mamin, 47:37. Kaprizov

Domácí: Trus (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Korobov, Vorobej, Děnisov, Djukov, Ustiněnko, Falkovskij – Drozd, Kitarov, Matěruchin – Platt, Šarangovič, Linglet – Gavrus, Razvadovskij, Děmkov – Suško, Kovyršin, Pavlovič.

Hosté: Šesťorkin (Košečkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Trjamkin, Chafizullin – Kaprizov, Dacjuk, Dadonov – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov, A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov.