MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Rusko - 7. května 2018   16:15

Ukončeno
Bělorusko
Bělorusko
0:6
(0:1, 0:3, 0:2)
Rusko
Rusko
05:27' Dacjuk  (Dadonov) • 25:55' Šalunov  (Barabanov, Kablukov) • 29:25' Kablukov  (Barabanov, Trjamkin) • 39:27' Dacjuk  (Chafizullin, Šalunov) • 45:16' Mamin  (N. Zajcev) • 47:37' Kaprizov  (Dacjuk, Dadonov)
Bělorusko
Sestavy:
Trus (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Korobov, Vorobej, Děnisov, Djukov, Ustiněnko, Falkovskij – Drozd, Kitarov, Matěruchin – Platt, Šarangovič, Linglet – Gavrus, Razvadovskij, Děmkov – Suško, Kovyršin, Pavlovič.
Rozhodčí
Kaukokari, Sjoqvist – Lhotský, McCrank
Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)
Rusko
Sestavy:
Šesťorkin (Košečkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Trjamkin, Chafizullin – Kaprizov, Dacjuk, Dadonov – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov, A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Rusové vítězí po třetí na tomto šampionátu! Ti z obtížnějších soupeřů je ale teprve čekají. Skóre ruské sborné na šampionátu je také jednoznačné – 20:0. Z dnešního duelu bere sborná vítězství jednoznačně zaslouženě, po celý zápas byla lepším týmem. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Konec zápasu.
59:52'
Už se zřejmě nic nestane, utkání pomalu končí v útočném pásmu Bělorusů.
58:35'
Přečíslení gólem nekončí! Jeden z ruských hráčů zkusil zadovkou oslovit svého spoluhráče, ten ale zařízení netrefuje.
57:50'
Bělorusové měli problémy s vyjetím z vlastního obranného pásma. Nakonec ale přešli až do útoku, v němž se pokusí o čestný zásah.
56:28'
Jevgenij Kovyršin se dostal ke střele po buly v útočném pásmu. Šesťerkin byl ale bez práce. Kovyršinův pokus byl sražen a sotva se doklouzal k brance.
56:01'
Ruskou kombinaci v útočném pásmu ještě zkoušel vyšperkovat Nikita Nestěrov, který už i tak byl v dobré střelecké pozici. Jeho přihrávka ale naštěstí pro soupeře končí mimo nebezpečí.
55:07'
Do šance se pomalu dostával Kiselevič, kterého ale zastavil čárový sudí svým hvizdem pro postavení mimo hru.
54:13'
Nyní už jsou v útoku nastěhováni Bělorusové. Žádná z jejich střel ale neletěla na branku Šesťorkina. Na druhé straně pálil Gavrikov, ani jeho pokus do branky ale nezapadl.
53:12'
Dobrý tah na branku předvedl Barabanov! Nedělal si nic z dotírajícího obránce, přebruslil ho a natlačil se před Truse. Zřejmě zkoušel zasunout puk mezi betony, nicméně běloruský gólman byl pozorný a puk zastavil.
52:49'
První vyloučení v utkání z ruských řad! Dinar Chafizullin inkasuje dvě minuty za držení.
51:50'
Maxim Šalunov neměl moc spoluhráčů, kterým by mohl přihrát, a tak vzal tuto akci na sebe. Objel protihráče a ocitl se před brankou soupeře. V této pozici ovšem minul!
50:41'
Geoff Platt byl obrán o kotouč za brankou soupeře, tudíž se ke kotouči dostali opět Rusové! A v útočné třetině si vytvořili dobrou akci, ale jeden z útočníků minul branku!
49:33'
Bělorusové jen zavezli kotouč do útočné třetiny, kde ho poté jen odevzdali sborné. Povede se ji nyní založení útoku?
48:55'
Rusové zkoušejí založit další z útočných akcí. Tentokrát ale nemohou projít přes útočnou modrou čáru.
47:37'
Rusko právě vstřelilo branku!
Celkové skóre ruské týmu na šampionátu už je 20:0! Pavel Dacjuk vyslal do přečíslení KIRILA KAPRIZOVA, který vzal celou akci na sebe. Ruský útočník zakončil přímo do horního růžku! Asistence: Pavel Dacjuk, Jevgenij Dadonov.
46:43'
Nenápadnou střelu Trus vyráží před sebe. K puku se poté dostávají Bělorusové, kteří se pokusím alespoň o jeden čestný zásah.
45:46'
Rusové jsou zatím naprosto suverénní. Na šampionátu žádnou branku zatím neinkasovali a hned devatenáct jich vstřelili. Celkové je jejich skóre tedy 19:0!
45:16'
Rusko právě vstřelilo branku!
Po vhazování se ke střele od modré dostal Nikita Zajcev. Jeho pokus šikovně tečoval MAXIM MAMIN a je to o pět branek! Asistence: Nikita Zajcev.
44:43'
Na ledové ploše se toho v posledních sekundách příliš neodehrálo. Bělorusové se snažili přejít přes útočnou modrou čáru, ovšem bezúspěšně.
43:23'
Od modré čáry vyletěla velmi svižná rána od jednoho z běloruských zadáků. Puk ale rozezvučel jen zadní mantinel, na kterém tento pokus skončil.
42:04'
Jevgenij Lisovec nejprve nahodil kotouč na brankáře, který ho vyrazil, a poté se dravě sápal po dorážce. K ní se sice dostal, ale z velkého úhlu trefil jen boční síťku.
40:48'
Vladimir Děnisov se prosmýkl až do útočného pásma, kde posílá kotouč do rohu kluziště. Tam o něj následně oba týmy svádějí souboj.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina už byla na góly o něco bohatší. Výsledek už nyní dokresluje obrázek hry. Rusové jsou stále lepším týmem a po zásluze vedou. Bělorusové sice ještě definitivně neprohráli, ovšem čtyřgólové manko proti zatím suverénním Rusům bude opravdu tvrdým oříškem.

Další třetina začne přibližně v 17:54.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:27'
Rusko právě vstřelilo branku!
Přesilová hra proměněna! Čtyřgólové manko budou Bělorusové dohánět už jen velmi těžko. Kombinaci v početní výhodě gólově zakončil zkušený borec PAVEL DACJUK! Asistence: Dinar Chafizullin, Maxim Šalunov.
38:50'
Chytrá akce gólem nekončí. Kiril Kaprizov si najížděl ke vzdálenější tyči, kam také dostal přihrávku. Byl ale tísněn obráncem, a možná i proto neposlal kotouč ideálně.
38:30'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vladimir Děnisov – 2 min., podražení).
38:10'
Po delší době uvidíme opět vyloučení, a to znovu na běloruské straně. Jeden z Bělorusů si půjde odpykat trest za podražení.
36:58'
Bělorusové byli v útočném pásmu bezzubí, o kotouč přišli a na druhou stranu s ním míří Rusové.
35:53'
Kombinace ruských hráčů v útočném pásmu jen nyní poněkud kostrbatá. Puk se ale dostal na modrou čáru k Trjamkinovi, který napřáhl ze všech sil, ale hradbu těl před brankou neprostřelil.
34:52'
Přihrávku zpoza branky měl dostat Jegor Šarangovič. Tak se také stalo, ale kotouč odrazem od některého z hráčů ještě změnil směr, tudíž nemohl Šarangovič zakončit, jak by chtěl. Puk jen lehce poslal na Šesťorkina, pro něhož nebylo schování puku pod lapačku problém.
34:29'
Velkou rychlost musel předvést Geoff Platt, jenž byl rychlejší než ruský bek, a tak se dostal ke kotouči jako první. Velmi svižnou střelou z forhendu ale zamířil jen výrazně nad horní tyčku.
33:48'
Útočník Chicaga Arťom Anisimov si najížděl do dobré střelecké pozice. Zkusil to z forhendu, ale neuspěl. Trefil jen jednoho z clonících hráčů.
32:34'
Kotouč se po jedné z ruských střel odrazila ke Kablukovovi. Ten si u levé tyčky z pohledu brankáře se skákavým kotoučem ale neporadil.
31:10'
Přečíslení tři na jednoho gólem nekončí! Arťom Michejev zkusil přihrát na někoho ze svých volných spoluhráčů, skvělý výborný zákrok ale předvedl obránce Děnisov, jenž se stihl vrátit a přihrávku srazit za branku.
30:14'
Zákrok na zahřátí pro Šesťorkina. Vorobejův pokus z pravého křídla nenadělal ruskému strážci svatyně větší problémy.
29:25'
Rusko právě vstřelilo branku!
Je to o tři branky! Alexandr Barabanov držel kotouč velmi dlouhou dobu, objel s ním branku a snažil se zakončit. Kotouč mu ale utekl. Naštěstí pro Rusy přímo na hůl ILJI KABLUKOVA, jenž zblízka branky prostřelil. Asistence: Alexandr Barabanov, Nikita Trjamkin .
28:47'
Těžko říct, co chtěl Kristian Chenkel s kotoučem udělat. Nakonec ho vystřelil přesně na ruskou střídačku a hráči sborné tak procvičili své reflexy, když se na poslední chvíli stačili uhnout.
27:52'
Před Šesťorkinem ale Bělorusové nic nevymysleli. Dokonce se v pásmu ani neusadili. Pokus o následné vyhození z obranné třetiny končí na střídačce, a tak se opět bude vhazovat před běloruským gólmanem.
26:58'
Ihned po buly se ke střele z vrcholu kruhu dostal Arťom Michejev, který však poslal kotouč jen mimo tři tyče. Bělorusko poté obrací hru na druhou stranu.
25:55'
Rusko právě vstřelilo branku!
Druhá branka Rusů je na světě! Za brankou měl kotouč Barabanov, který ho následně předložil před branku. Tam už stál pohotový MAXIM ŠALUNOV, jenž neměl problém zakončit. Asistence: Alexandr Barabanov, Ilja Kablukov .
25:40'
Na opačné straně kluziště se o totéž pokusil Anisimov. Jeho pokus, který měl letět zblízka branky, byl ale zblokován.
24:30'
Kousek za modrou čárou se ke kotouči dostal Charles Linglet. Stál proti němu jeden ruský obránce, Linglet však nic nevymýšlel. Napřáhl ke střele a zamířil na vzdálenější tyč. Šesťorkin bez obtíží vykopl jeho pokus betonem.
23:46'
Rychlá rozehrávka Rusů končí na zakázaném uvolnění. Bude se vhazovat po levici Šesťorkina.
23:14'
Jevgenij Dadonov už se řítil se svým zakončením, jenže z něho ho vytrhl hvizd čárového sudího. Dadonov totiž přebral kotouč až za modrou čárou.
22:41'
Bělorusové vstoupili do druhé třetině o něco aktivněji než soupeř. Zatím jsou stále na puku a budou se snažit něco vymyslet. Mezitím Šesťorkin musel vytasit další zákrok.
21:39'
Alexandr Matěruchin a Jegor Šarangovič měli solidní šance ke srovnání! Matěruchinův pokus byl možná o něco méně nebezpečnější. Šarangič ale výhodně odraženého puku na brankovišti nevyužil.
20:32'
Mamin poslal přihrávku do gólové situace na svého spoluhráče, který však trestuhodně nenacpal kotouč mezi tři tyče!
20:01'
Začala druhá třetina.
Máme za sebou úvodní dějství! Rusové jasně po většinu třetiny dominovali, to jim však vyneslo jen jedinou branku. Bělorusové v útoku zatím příliš nehrozí, snad jen se dvěma střelami na konci třetiny. Uvidíme, zda Rusové svůj náskok navýší, nebo se Bělorusové pokusí o velké překvapení.

Další třetina začne přibližně v 17:00.
20:00'
První třetina skončila.
19:39'
Z ničeho nic mohlo být srovnáno! Dvě nebezpečné střely Bělorusů! Nicméně jedna skončila nad horní tyčkou, druhou Šesťorkin stačil vyrazit mimo tři tyče pomocí vyrážečky.
18:32'
Nikita Zajcev zkusil zavést puk do útočného pásma, na přesilu Bělorusů ale neměl. O chvíli později se málem díky své rychlosti dostal Gavrikov do nájezdu, ale díky vracejícímu se obránci se tak nestalo.
17:50'
Rusové v dobré šanci! Po střel jednoho z hráčů sborné zazvonila tyčka, od níž se puk odrazil přes celé brankoviště k druhé tyčce. Tam už stihl na poslední chvíli vyrazit puk mimo nebezpečí běloruský gólman.
16:38'
Vladislav Gavrikov zkusil fotbalově přikopnout puk od modré až do rohu kluziště, kde stál jeho spoluhráč, to se mu však nevyvedlo. Puk je ve středním pásmu.
15:40'
Snad poprvé v utkání se ozývají fanoušci. A to ti ruští. Na toto utkání si nenašlo cestu velké množství diváku a hala je pravděpodobně více než z poloviny prázdná.
14:36'
Jenže tam nevydržela vůbec dlouhou dobu. Bělorusové sotva přešli přes útočnou modrou čáru a už se opět musí bránit ve vlastní třetině.
13:59'
Hra se po dlouhé době přesouvá na druhou stranu kluziště.
12:49'
Falkovskij je zpět na ledě, Rusové nesehráli svou přesilovku vůbec špatně, obrana soupeře byla v této herní situaci ale úspěšnější.
12:10'
Celou akci měl zakončit Jevgenij Dadonov, který dostal ideální přihrávku přímo do prostoru mezi oběma kruhy. Bohužel pro něj ale jen promáchl.
11:25'
Střelu Šalunova schytal jeden z běloruských beků. Jeho tým se však musí stále bránit, Rusko je v pásmu a kombinuje.
10:49'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Štěpán Falkovskij – 2 min., držení).
10:49'
Až nyní je u puku soupeř a hra může být přerušena. Gavrikov táhlou střelou od modré našel jen prostředek branky, kde stál připravený Trus.
09:58'
Uvidíme první přesilovou hru, pokud tedy sborná nevyužije výhodu. Šesťorkin už je na střídačce svého týmu!
09:20'
Dlouho se drželi Rusové v útočném pásmu. K pořádné střele se ale dostal až obránce Dinar Chafizullin. Jeho pokus Vitalij Trus napodruhé schovává pod lapačku.
08:18'
Už to vypadalo, že by z toho mohla být krásná hokejová akce. Rusové to ale nakonec s kombinací přehnali, puk ovšem neztrácí a stále se drží v útoku.
07:44'
Prozatím ne. Jedna z jejich střel byla sražena vysoko do ochranné sítě. Hra bude pokračovat po krátké údržbě ledu.
07:23'
Michail Grigorenko nepřihrál příliš přesně, a tak jsou u kotouči a zároveň v útoku běloruští hokejisté. Dočkáme se z jejich strany prvního výraznějšího ohrožení branky?
06:37'
Nejprve Bělorusové ztratili kotouč při přechodu přes útočnou modrou čáru. Toho Rusové zkusili využít rychlou rozehrávkou, píská se ale jen zakázané uvolnění a hra se vrátí před Šesťorkina.
05:27'
Rusko právě vstřelilo branku!
Tato akce už ale gólová je! Dadonov vypálil od modré. S jeho pokusem si Trus poradil, vyrazil jej ale jen před sebe. Puku se ujal PAVEL DACJUK, který objel branky a zasunul puk za brankovou čáru u pravé tyče z pohledu běloruského gólmana – 1:0. Asistence: Jevgenij Dadonov.
05:12'
Rusové vzápětí otáčejí a rozjíždějí svou kombinaci. Vladislav Gavrikov nyní ale od modré nezamířil mezi tři tyče.
04:11'
Arťom Anisimov přišel o kotouč dovoleným způsobem, čehož zkusili využít Bělorusové rychlou útočnou akcí. Jede z nich se nacpal před branku, ale na pozorného Šesťorkina si nepřišel.
03:16'
Nikita Zajcev dostal nabito na modrou. Našel si střeleckou pozici a zamířil na vzdálenější tyč. Trus podržel svůj tým, vyrazil vyrážečkou.
02:07'
A snaha o útočnou akci také na druhé straně. Matěruchin zkoušel pálit z pravého křídla, jenže jeho pokus byl sražen za branku Šesťorkina.
01:29'
Další závar před brankářem Vitalijem Trusem. Ten už nyní musel zasahovat a obstál na jedničku. Před dojíždějícími protihráči přikrývá puk pod rukavici.
00:58'
Michail Grigorenko vymyslel krásnou přihrávku na Anisimova. Druhý jmenovaný se objevil zcela sám před brankou soupeře, ale své gólové situace nevyužil. Jeho rána rozezvučela jen mantinel za brankou.
00:11'
Úvodní buly sice vyhráli Bělorusové, ti ale o pár sekund později o kotouč přicházejí, a tak se poprvé v útoku může ukázat ruská sborná.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bělorusko: Trus (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Korobov, Vorobej, Děnisov, Djukov, Ustiněnko, Falkovskij – Drozd, Kitarov, Matěruchin – Platt, Šarangovič, Linglet – Gavrus, Razvadovskij, Děmkov – Suško, Kovyršin, Pavlovič.

Rusko: Šesťorkin (Košečkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Trjamkin, Chafizullin – Kaprizov, Dacjuk, Dadonov – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov, A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov.

Rozhodčí: Kaukokari, Sjoqvist – Lhotský, McCrank.
Skupina A:

1. Rusko – 6 bodů
2. Švédsko – 6 bodů
3. Švýcarsko – 5 bodů
4. Francie – 3 body
5. Češi – 2 body
6. Slovensko – 1 bod
7. Rakousko – 1 bod
8. Bělorusko – 0 bodů

V kodaňské skupině se zatím na jejím vrcholu nachází dva hlavní adepti na tyto příčky. Zatím však tabulkovému postavení nelze přičítat velkou váhu, všechny týmy totiž mají odehrány pouhé dva zápasy.


Rusko

Rusko? To je přesný opak jeho dnešního soupeře! Ačkoliv Rusové neměli zatím papírově silnějšího protivníka, je potřeba si na jejich výkony dát veliký pozor! V prvním utkání jasně přehráli Francii, které nadělili sedmibrankový příděl a naopak ani jednou neinkasovali. Svěřenci trenéra Vorobjeva opakovali stejný výsledek i v druhém zápase, ve kterém změřili síly s Rakouskem. To však nekladlo větší odpor a taktéž odešlo se sedmi inkasovanými brankami. Skóre 14:0 po dvou zápasech tak hovoří za vše. Tento duel má jasného favorita.


Bělorusko

Tomuto týmu se na mistrovství světa zatím nedaří. V prvním zápase Bělorusové sehráli duel proti Švédsku. V něm mohli na body pomýšlet jen těžko. A od nabité sestavy Tre kronor nakonec schytali "bůra". Nevyvedl se jim ani druhý zápas, ve kterém se čekalo, že už by možná mohli sehrát o něco vyrovnanější partii. Že se jim ale nedařilo ani proti Francii, to podtrhuje výsledek 2:6. Bělorusové se tedy bez zisku jediného bodu nacházejí po dvou odehraných zápasech až na chvostu tabulky skupiny A.
Krásné pondělní odpoledne! První zápas nového týdne v kodaňské skupině nabídnou hokejisté Ruska a Běloruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
Play off
Články odjinud