Kanada - Dánsko 7:1. Domácí bez šance. McDavid třikrát asistoval

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

ONLINE | Ani s druhým soupeřem ze zámoří nesvedli vyrovnaný boj. Dánští hokejisté na domácím mistrovství světa nestačili na výběr Kanady a prohráli vysoko 1:7. Halu jedinkrát rozjásal obránce Jesper Jensen, který korigoval stav utkání. Kanadský výběr vedl za výhrou kapitán Connor McDavid, který si připsal tři asistence.

K tomu, aby se začal naplňovat očekávaný scénář, pomohla Kanaďanům první přesilovka v jejich podání: Barzal v ní sice nabíjel Schennovi, který byl postrčený a netrefil proto vůbec puk, ale za ním už byl schovaný Josh Bailey a poslal ho nechytatelně do horního růžku.

Na konci 12. minuty kroužil McDavid útočným pásmem tak dlouho, dokud na sebe nenatáhl protihráče, připravil tak palebnou pozici pro Ekblada a ten zacílil přesně. Eberle navíc rozezvučel brankovou konstrukci.

V úvodu druhé části nebyl sice zámořskému favoritovi uznán gól, ale poté se provinil sekáním Madsen a Kanaďané znovu trestali zásluhou dorážejícího Eberleho. Na konci 27. minuty naháněli tři Dánové u hrazení Baileyho, jenže zapomněli na O'Reillyho a ten si pohrál s gólmanem Dahmem.

Už o 24 vteřin později se stav měnil znovu, když našlápl Nugent-Hopkins, ustál faul soupeře a v signalizované početní výhodě i gólově zakončil. Dánové byli brzy nato v přesilovce blízko rychlé odpovědi, jenže pokus Nicklase Jensena skončil na tyči.

Třetí dějství se dohrávalo v poklidném tempu a zejména Kanada šetřila síly. Přesto ve 47. minutě předvedl pěknou akci McDavid a nachystal gól na stříbrném podnosu Nugentu-Hopkinsovi. Dánové se dočkali snížení, když Jesper Jensen Aabo nahodil puk od modré čáry a kanadský bek Parayko tečoval mimo dosah McElhinneyho.

Obránce Lassen v další příležitosti už strážce kanadské branky nepřekonal. Jost se pak ještě dostal snadno k odraženému kotouči a rychlým blafákem do bekhendu uzavřel skóre.

Domácí: 08:25. Jo. Bailey, 11:57. Ekblad, 24:16. Eberle, 26:54. R. O'Reilly, 27:17. Nugent-Hopkins, 47:00. Nugent-Hopkins, 58:10. Jost

Hosté: 51:53. Jensen Aabo

Domácí: McElhinney (Kuemper) – R. Murray, Parayko, Edmundson, Ekblad, Nurse, Pulock, Chabot – R. O'Reilly (A), B. Schenn (A), Jo. Bailey – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Schwartz – Dubois, Horvat, Pageau – Jost, Beauvillier, Barzal – Eberle.

Hosté: Dahm (Sorensen) – Larsen, Lassen, O. Lauridsen, Jensen Aabo (C), Nielsen, Nicholas Jensen – Nicklas Jensen, Regin, Bjorkstrand (A) – Storm, Nielsen, Hardt – Kristensen, Jakobsen, Madsen (A) – Jensen, Russell.

Kubus (SVK), Ohlund (SWE) – Davis, Kohlmuller (GER)