MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Dánsko - 7. května 2018   20:15

Kanada
Kanada
08:25' Jo. Bailey (Barzal, B. Schenn) • 11:57' Ekblad (McDavid, Schwartz) • 24:16' Eberle (McDavid, Parayko) • 26:54' R. O'Reilly (Jo. Bailey, B. Schenn) • 27:17' Nugent-Hopkins  • 47:00' Nugent-Hopkins (McDavid, Chabot) • 58:10' Jost (Nurse, Barzal)
7:1
(2:0, 3:0, 2:1)
Dánsko
Dánsko
51:53' Jensen Aabo  (O. Lauridsen)
Kanada
Kubus (SVK), Ohlund (SWE) – Davis, Kohlmuller (GER)
Jyske Bank Boxen, Herning
Dánsko
Dahm (Sorensen) – Larsen, Lassen, O. Lauridsen, Jensen Aabo (C), Nielsen, Nicholas Jensen – Nicklas Jensen, Regin, Bjorkstrand (A) – Storm, Nielsen, Hardt – Kristensen, Jakobsen, Madsen (A) – Jensen, Russell.

Kanaďané vítězí 7:1, mají druhou výhru na turnaji. Zase rozhodně nemuseli hrát na sto procent. Tenhle zápas nebyl moc záživný pro nezaujatého diváka. Hrálo se víceméně na jednu branku. Dánové si však zasloužili snížení ve třetí třetině tečí mezi betony McElhinneyho. Trošku překvapivě nedošlo na souboj brankářské dvojice z Toronta Andersen – McElhinney. Otázkou zůstává, jestli nestojí za absencí Andersena zdravotní problémy či zda nenechal kouč Dánů odpočívat svojí gólmanskou jedničku. Tohle totiž zdaleka nebyl stěžejní duel pro domácí výběr.
59:52'
Jost se ještě na levé straně nedostal přes bránícího hráče ke střele.
59:17'
Diváci děkují a aplaudují oběma týmům za předvedenou hru v tomto zápase.
58:46'
Hardt nahazoval kotouč po levé straně, následně však vůbec nezasahoval McElhinney.
58:31'
Kanada byla na levé straně v ofsajdu.
58:10'
Kanada právě vstřelila branku!
Po střele Nurse zleva na přední tyč skončil odražený puk na hokejce TYSONA JOSTA a ten dotáhl svůj bekhendový blafák po ledě okolo levé nohy Dahma. Asistence: Darnell Nurse, Mathew Barzal.
57:50'
Regin nevyhodil zprava. Následně byla střela Nurse tečovaná z levé strany vedle bližší tyče.
57:18'
Chabot nahrával rozjetému McDavidovi, kterého na levé straně podpořil Nugent-Hopkins, ale Kanaďané nevystřelli na Dahma.
56:35'
Dánští fanoušci děkují svým hráčům za předvedený výkon a odměńují je potleskem v závěru zápasu.
56:03'
Po střele z levé strany zlomil Schenn hokejku a ihned odjel střídat.
55:38'
Horvat upadl za dánskou brankou, jenže nahrávku protihráče zleva zachytil ve středním pásmu Pageau.
55:08'
Pageau a Dubois si narazili kotouč a první zmiňovaný vystřelil mezi kruhy vedle pravé tyče.
54:36'
Regin ztratil kotouč, ale Barzal prohrál na levé straně souboj s Jensenem Abbem.
53:42'
McDavid nahrával na pravou stranu Nugentu-Hopkinsovi, ale jeho zakončení bylo zablokováno.
52:51'
McDavid a Schawrtz se vydali do útoku po pravé straně, Pulock poté vypálil od modré čáry do tyče.
51:53'
Dánsko právě vstřelilo branku!
JESPER JENSEN AABO si na levé straně vyměnil kotouč se svým spoluhráčem a hokejka jednoho z dvojice Murray – Parayko sklepl puk mezi betony McElhinneyho. Asistence: Oliver Lauridsen.
51:25'
Daniel Nielsen zakončil z pravé části modré čáry do Beauvillliera, vzápětí se bojuje ve středním pásmu.
50:55'
Madsen si našel sražený kotouč na pravé straně, následně však udělal chybu jeden z jeho spoluhráčů proti Chabotovi.
50:47'
Icing Kanady na pravé straně.
50:00'
Jeden z Dánů neprošel na levé straně přes Pulocka, a tak kontruje Kanada útokem po pravém křídle.
49:15'
Kanada vyhrála buly po levé ruce Dahma, Schwartz poslal kotouč z hrany pravého kruhu vedle delšího dolního rohu branky.
49:11'
Po střele Josta ze středu přerušil Dahm svým zákrokem hru.
48:44'
Daniel Nielsen měl ke křižné nahrávce na pravé straně daleko, ale Kanaďané se poté nedostali ani do útočné třetiny.
48:20'
Larsen byl na pravém kruhu, následně u bližší tyče ustál McElhinney tlak Regina.
47:33'
Jensen jel na levé straně sám na McElhinney, ale ten udržel čistý štít při zakončení forhendovým blafákem.
47:00'
Celkem překvapivě nebyl pískaný icing po špatné rozehrávce Daniela Nielsena. Domácí vytstřídali. Načež udělal na levém kruhu McDavid kličku bránícímu soupeři, směroval kotouč na dlouhou tyč ke Schwartzovi, ale odražený puk od protihráče uklidil do zblízka do pravé části branky RYAN NUGENT-HOPKINS. Asistence: Connor McDavid, Thomas Chabot.
45:53'
O´Reilly a Edmundson se na levé straně starali o zábavu, až nahrávku u přední tyče nezachytil Bailey.
45:12'
Edmundson , Baily a Schenn si přihrávali na hranici vlastní obranné třetiny a až Schennovi někdo z Dánů sebral kotouč hokejkou.
44:25'
Nielsen si udělal výlet po útočné třetině, nakonec se Larsen obtočil okolo pravé tyče z pohledu kamery, ale McElhinney měl pokrytou svojí brankovou konstrukci.
44:00'
Třetí třetina zatím poměrně opatrná, Kanada má vše pod kontrolou.
43:27'
Chabot se zbavil bránícího hráče na pravé straně, ale jeho nahrávka na levou stranu na Barzala nebyla přesná.
42:53'
McDavid to zprava v situaci dva na jednoho vzal na sebe a odmítl nahrávat na druhou tyč Nugentu-Hopkinsovi, Dahm podržel domácí.
42:24'
Regin rozjel akci, projel na pravé straně kolem Nugenta-Hopkinse, ale nikdo z Dánů poté ze středu neprověřil MElhinneyho.
41:50'
Po špatné rozehrávce Nurseho si nahrávali Dánové v obranné třetině a součástí souhry je Lauridsen.
41:27'
Horvat na pravé straně nenašel společnou řeč se spoluhráčem, posléze vjel Pageau do ofsajdu.
41:08'
Nicklas Jensen vystřelil mezi kruhy, ale Ekblad zablokoval kotouč nohou do ochranné sítě.
40:52'
McDavidovi na levé straně vypíchl v útočném pásmu Kanady protihráč čistě kotouč.
40:20'
Nugent-Hopkins si sjel na levou stranu do druhé vlny na nahrávce spoluhráče, ale trefil pouze pravý beton vyjetého Dahma.
40:02'
Nielsen vyhrál první vhazování třetí třetiny.
40:01'
Kanada míří opět za výhrou. Tohle utkání se hraje na jednu branku. Kanaďané Dány jasně za dvě třetiny přestříleli. Je to hra kočky s myší. Celkem nudný zápas. Kanaďané (zase) zdaleka nehrají na sto procent. V závěru druhé třetiny se o menší vzrušení postaral svým tvrdým zákrokem Ekblad a ihned putoval na trestnou lavici, což nechtěl nechat bez odplaty Madsen.
40:00'
39:44'
Horvat naservíroval kotouč zprava na střed, kde tečoval Dubois, Dahm zasáhl.
39:12'
Pulock a Bailey byli trpěliví v rozehrávce, McElhinney se krátce předtím dotkl kotouče za brankou Kanady hokejkou.
38:59'
Ofsajd Dánů na pravé straně.
38:38'
Bjorkstrand rozehrál aki Dánska, ale Nicholas Jensen přišel o kotouč na levém kruhu.
38:09'
McDavid útočil na pravé straně do tří hráčů, ale Kanada i tak získala útočné pásmo.
37:47'
Lassen zakončil z postu levého beka do bránícího hokejisty, od kterého šel kotouč do hlediště.
37:13'
Regin udělal na pravé straně kličku Schennovi, následně odehrál zřejmě Nugent-Hopkins nataženou hokejkou kotouč do středního pásma.
36:34'
Jesper Jensen hledal zprava křížem na druhé tyči Nielsena před prázdnou brankou, avšak jeho záměr byl přečten obranou Kanady.
36:06'
Po vhazování ve středním pásmu kvůli přihrávce rukou Hardta rozehrává Jensen Aabo.
35:34'
Kanada ihned vyhazuje k Dahmovi.
35:28'
Ekblad (CAN) poslal zezadu v útočné třetině Dánů Regina na mantinel dostane dvojku za vražení na hrazení.
34:52'
Kanada byla nastěhovaná před Dahmem, který chytal s hráčskou holí, avšak neinkasoval.
34:17'
Barzal se rozjel po levé straně, Dahm souboj s ním vyhrál, stejně tak s dorážejícím Eberlem.
33:53'
Nahození po levé straně, vzápětí v rohu útočné třetiny Dánů svedl Nurse souboj se Stormem, ale vše podle pravidel.
33:40'
Po souhře O´Reillyho a Baileyho sjel kotouč na hraně pravého kruhu Nursovi z hokejky.
33:10'
Zajímavá a tvrdá střela Jensena zleva padala vedle první tyče okolo vyrážečky McElhinneyho.
32:35'
Parayko s Schwartz spoupracovali na pravé straně s McDavidem, následně chyboval na modré čáře Murray.
32:04'
Regin to měl za brankou Kanady složité. Nakonec byla střela Nicklase Jensena z pravého kruhu sražena hokejkou Pulocka do ochranné sítě.
31:40'
Zakončení Nurse z levého kruhu minulo první tyč, ale Kanada setrvala s Eberlem v útočné třetině.
31:09'
Nicholas Jensen rozehrával, Pageau forčekoval až Kanada získala kotouč Pulockem.
30:35'
Dánská přesilovka není vůbec špatná, ale nyní postupuje do útoku po levé straně Schenn.
30:11'
Stejně tak po zakončení Regina z pravého kruhu z jedničky.
29:52'
Tlak Dánů na pravé straně při přesilovce, ale McElhinney odolal a stále neinkasoval.
29:27'
Nicklas Jensen otřel své zakončení od modré čáry o pravou tyč.
28:58'
Larsen zakončil z pozice levého beka na přední tyč do pravé nohy McElhinneyho.
28:54'
Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Beauvillier – 2 min., podražení).
28:48'
Jakobsen střílel zprava na druhou tyč, kde kotouč vykopl pravým betonem McElhinney.
28:12'
Jost a Pageau se sešli na levé straně, posléze kombinovali v útočném pásmu také Chabot.
27:17'
Lassen udělal chybu ve středním pásmu. RYAN NUGENT-HOPKINS si dokázal zmiňovaného dánského beka obhodit a následně překonat Dahma z pravého kruhu mezi betony brankáře. Bez asistence.
26:54'
Josh Bailey měl na pravé straně proti sobě snad tři hráče. Ale i tak nahrál na druhou tyč RYANU O´REILLYMU, jenž zamíchal s kotoučem a zakončil forhendem okolo pravého betonu Dahma. Asistence: Josh Bailey, Braydenn Schenn.
25:48'
Špatná kanadská nahrávka na pravý kruh, kde nemohl zakončovat Beauvillier a Dánové se ženou na branku soupeře.
25:18'
Jensen vypálil bekhendem mezi kruhy, následně dorážel zleva Jensen Aabo , ale s tím si poradil McElhinney.
24:55'
Nurse vrátil po pravé straně kotouč do útočné třetiny, ale puk zastavil za vlastní brankou Dahm.
24:16'
McDavid vše dirigoval z pravého kruhu až poslal puk do brankoviště. Odražený kotouč od Nicholase Jensena umístil JORDAN EBERLE pod víko. Tahle trefa už je regulérní. Asistence: Connor McDavid, Colton Parayko.
23:46'
Barzal se Schennem kombinovali druhý zmiňovaný vystřelil z pravého kruhu do nohy bránícího hráče.
23:04'
Bailey a O´Reilly si několikrát vyměnili kotouč na pravé straně, následně přehráL Barzal akci z levého kruhu na střed.
22:35'
Madsen (DEN) je vyloučen za sekání proti Barzalovi. Přesilovka pět na čtyři pro Kanadu.
22:27'
Barzal přichytal na levé straně pozici pro Eberleho, ale ten přestřelil branku.
22:10'
Zakázané uvolnění Dánska při útoku po levé straně.
21:41'
Horvat se stal vítězem buly, Edmundson poté zakončoval zleva od modré čáry mimo branku.
21:27'
McDavid poslal kotouč na levou stranu, ale Nugent-Hopkins byl v ofsajdu.
20:59'
O´Reilly cpal kotouč zleva na zadní tyč, kde byl Bailey. Jensen Abbo odpálil kotouč pouze na levý kruh, kde zakončil Barzal pod horní tyč. O´Reilly však bránil Dahmovi při zákroku a gól není po poradě s videem a výzvě Danů uznaný.
20:34'
Bailey se nedostal po pravé straně do útočného pásma, což se povedlo posléze až Barzalovi.
20:12'
Kanada bude ještě zhruba padesát vteřin hrát přesilovku pět na čtyři.
20:01'
Kanada si dělá stejně jako proti Korejcům, co chce. Je hodně sebevědomá. A otázkou zůstává, jestli hraje na plný plyn. Viděli jsme dvě branky. Nejprve se prosadil Bailey zápěstím z pravého kruhu na druhou tyč. Poté střelou z jedničky Ekblad. Dánové si větší šanci nevypracovali a jsou směrem dopředu hodně pasivní. Zatím celkem jednoznačná záležitost pro obhájce stříbra.
20:00'
19:56'
McDavid ztratil kotouč na pravém kruhu, ale Parayko sebral protihráči kotouč na obranné modré čáře Kanady.
19:27'
Parayko nahrál na levý kruh Nugentu-Hopkins, jenž nenašel prostor mezi nohama Dahma.
19:08'
Jakobsen (DEN) posílá svůj tým do čtyř za vysokou hůl v obličeji Duboise.
18:46'
Kanaďané střídají, Parayko a Horvat nikam nepospíchají z obranného pásma.
18:02'
Parayko přihrával na pravou stranu za branku Schennovi, následně ukončil útok Murray střelou zleva od modré čáry do Dahma.
17:46'
Kotouč je v hlediště po dánské rozehrávce.
17:30'
Schwartz vjel na levé straně do ofsajdu.
17:04'
Eberle zakončil zprava po ledě do přední tyče a od brankové konstrukce se puk odrazil mezi nohy a betony Dahma.
16:36'
Po rozehrávce Edmundsona a Eberleho vystoupili Dánové zprava proti Ekbladovi, ale útok Kanady trvá u Chabota.
16:21'
Jost nezpracoval kotouč na levé straně a odpískaný je icing Kanady.
15:33'
Jensen Abbo střílel zprava vedle delší tyče, Dánové vyhráli buly po levé ruce McElhinneyho.
15:29'
Pulock zablokoval zakončení zprava do ochranné sítě.
15:01'
McDavid a Murray zatlačili Dány a nyní se hraje před brankou domácích.
14:30'
Nugent-Hopkins se vrátil do obrany a do toho odvedl dobrou práci v obranné třetině Parayko, McElhinney jen sledoval hru.
14:03'
Kanada vyšachovala dánskou obranu, ale najíždějící Bailey minul z levé strany po nahrávce spoluhráče branku.
13:42'
Dlouhá kombinace Dánska, ale nakonec po zakončení Hardta z levého kruhu zasáhl McElhinney.
13:10'
Kanada si zatím s Dánskem dělá prakticky, co chce a působí hodně sebevědomým dojmem.
11:57'
McDavid podržel kotouč na pravé straně, natáhl na sebe dva hráče. Posléze se na pozici levého beka zapsal mezi střelce AARON EKBLAD střelou z první do vzdálenějšího horního rohu branky. Před Dahmem ještě uskočil a clonil Schwartz, takže dánský brankář nemohl vidět absolutně nic. Asistence: Connor McDavid, Jaden Schwartz.
11:35'
McElhinney zastavil kotouč hokejkou pro Edmundsona, ale následovala další chyba Kanady ve střední třetině.
11:00'
Nepřesná dánská rozehrávka na levou stranu, jenže v pravé polovině střední třetiny chyboval Schenn.
10:40'
Po zákroku McElhinneyho lapačkou se bude vhazovat před brankou Kanady.
10:15'
Edmundson posunul kotouč po levé straně do útočné třetiny, ale tam nebyl nikdo z Kanaďanů, pouze Daniel Nielsen.
09:46'
Parayko z jedničky z pozice pravého beka trefil bránícího Jensena Aaba a ten šel k zemi.
09:20'
Schwartz ujížděl po levé straně, v útočném pásmu posléze pokračovali Nugent-Hopkins a McDavid.
08:25'
Nicholas Jensen neodpálil kotouč pryč z pásma. A tak Barzal nahrával zleva na střed, tam promáchl Schn. Ale JOSH BAILEY otevřel skóre zápasu z pravého kruhu zápěstím na druhou tyč, kde natahoval Dahm svojí vyrážečku. Asistence: Mathew Barzal, Brayden Schenn.
08:10'
Dánové přečetli nahrávku O´Reillyho zprava na levý kruh, kde marně čekal na kotouč Barzal.
07:31'
McDavida vychytal z pravého kruhu Dahm a Dánové se posléze osvobodili. Rozehrávat bude Schenn zleva.
07:03'
Velká chyba Parayka v rozehrávce, ale této hrubky nevyužil Hardt, jenž si na středu útočné třetiny nerozuměl s kotoučem.
06:35'
Kanada začíná přesilovku s Nugentem-Hopkinsem na postu falešného levého beka.
06:34'
Barzal byl na levé straně hákovaný Kristensenem (DEN) a Kanada bude mít svou první početní výhodu v utkání.
06:05'
McDavid odstartoval útok po levé straně a poté nahazoval kotouč Ekblad do brankoviště.
05:30'
Kanada opět vyhodila kotouč ze své obranné třetiny a ten zastavil až ve svém brankovišti Dahm.
05:02'
Jeden z hráčů Kanady pošetřil čas a poté vyhodil kotouč po levé straně do bezpečí.
04:45'
Dánové kombinují v útočné třetině, až Nicklas Jensen ztrácí kotouč na pravém kruhu a reagovat bude Horvat.
03:58'
Jensen Abbo zakončoval z levé strany, ale střelu lízl útočící Storm před McElhinneym.
03:38'
Edmundson (CAN) půjde na trestnou lavici na dvě minuty za faul loktem proti Nicklasi Jensenovi.
03:17'
Chabot vystřelil ze středu modré čáry do levé ruky Dahma.
03:07'
McDavid přihrál zprava po vyhraném buly na přední tyč Schwartzovi, ale vzápětí šel kotouč do lapačky Dahma.
02:55'
Beauvillier si obhodil protihráče na levé straně, posléze mu pomohl Eberle až po střele Barzala zprava přerušil Dahm svým zákrokem hru.
02:30'
Úvod zápasu je celkem opatrný, zatím jsme neviděli pořádnou střelu na branku.
02:20'
Zakázané uvolnění Dánů v levé části hrací plochy.
01:54'
Chabot nenašel z levé strany na středu svého spoluhráče, který si sjížděl do druhé vlny.
01:27'
McElhinney vyrazil kotouč, následně se neprosadil z pravé strany Regin a rozehrává Kanada.
01:02'
Edmundson začal akci po levé straně, následně McDavid z brankové čáry střílel na přední tyč do pravého ramena Dahma.
00:31'
První forma Dánska vydržela na hrací ploše necelou půl minutu, Lauridsen drží kotouč za brankou.
00:16'
Icing Kanady na levé straně.
00:02'
Kanada nastoupila v červeném, Dánsko v bílém.
00:01'

Kanada: McElhinney (Kuemper) – R. Murray, Parayko, Edmundson, Ekblad, Nurse, Pulock, Chabot – R. O'Reilly (A), B. Schenn (A), Jo. Bailey – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Schwartz – Dubois, Horvat, Pageau – Jost, Beauvillier, Barzal – Eberle.

Dánsko: Dahm (Sorensen) – Larsen, Lassen, O. Lauridsen, Jensen Aabo (C), Nielsen, Nicholas Jensen – Nicklas Jensen, Regin, Bjorkstrand (A) – Storm, Nielsen, Hardt – Kristensen, Jakobsen, Madsen (A).

Rozhodčí: Kubus (SVK), Ohlund (SWE) – Davis, Kohlmuller (GER).
Kanada se v Dánsku chce vrátit na hokejový trůn. Loni ve finále prohrála až na nájezdy se Švédskem, kdy Henrik Lundqvist překazil Kanaďanům sen o zlatém hattricku. Tento kousek se tak stále povedl pouze českému týmu na přelomu tisíciletí. Javorové listy přivezly na sever Evropy Connora McDavida, jednoho z nejlepších hokejistů planety a borce, který se nevyhnul již srovnání s Waynem Gretzkym.

V Dánsku Kanada nejprve podlehla v derby USA 4:5 po samostatných nájezdech. Včera si poté zastřílela proti Korejcům a asiatskému soupeři dala desítku. Je jisté, že Kanaďané nehráli zdaleka naplno. Poprvé na světovém šampionátu si zahrál útočník Tyson Jost a obránce Joel Edmundson. Brankoviště hájil Curtis McElhinney. Což je mimochodem kolega Frederika Andersena z Toronta, takže dnes může dojít i na souboj torontských gólmanů.

Z kanadské soupisky pro MS můžeme ještě připomenout Mathewa Barzala. Útočník New Yorku Islanders je hlavním adeptem na Calder Trophy, pro nejlepšího nováčka letošní sezóny National Hockey League. Jedinou slabinou Kanady je snad post gólmana. Hlavní zbraní je poté bez debat ofenziva. Její součástí je Brayden Schenn, spoluhráč Jakuba Voráčka a Radka Gudase z Philadelphie.
Dánsko je pochopitelně jasným outsiderem dnešního zápasu. Naposledy v sobotu prohrálo s USA poměrem 0:4. Hlavní hvězdou týmu je Frederik Andersen, gólman Toronta. Ten chytal ještě první kolo s Bostonem, ale Toronto vypadlo v sedmém zápase. Dánové mají ve svém týmu také Olivera Björkstranda, hráče čtvrtého útoku Columbusu.

Ten taktéž vypadl v prvním kole play-off NHL s Washingtonem. Zmínit ještě můžeme kapitána Petera Regina, který dříve oblékal dres Ottawy. Frans Nielsen patří momentálně Detroitu a patří k nejlepším exekutorům samostatných nájezdů v NHL.

Do Herningu by ještě mohl přijet Lars Eller, forvard Washigtonu Capitals. Ten však hraje konferenční semifinále proti Pittsburghu. Navíc Caps vedou 3:2 na zápasy a jsou jednu výhru od postupu...

Dánové se v letošní sezoně nezúčastnili první velké akce, a sice olympijských her v Korey. Co se týče poté přípravy na hlavní dánskou akci v tomto kalendářním roce, tak v závěru nestačilo Dánsko na Švédsko, ale poradilo si s Běloruskem.