Norsko - Česko 2:7. Střelecké hody na MS! Hronek a Frolík dali dva góly

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Zase parádní podívaná! Českým hokejistům vyšel na jedničku také druhý zápas na mistrovství světa. V bratislavské aréně přejeli Norsko 7:2 a po páteční výhře nad Švédskem vedou tabulku skupiny B. Gólově nejvíc vyšel zápas Filipu Hronkovi a Michaelu Frolíkovi, kteří zaznamenali dva góly. Další zápas čeká tým trenéra Miloše Říhy v pondělí proti Rusku (od 16:15).

Brankář Patrik Bartošák, jenž až do rána asistoval u narození syna Damiana v Ostravě (Více čtěte ZDE>>>), zůstal pouze na střídačce. Do brankoviště se postavil Šimon Hrubec a premiéru na MS mu usnadnil vynikající vstup do zápasu. Poprvé Češi udeřili jen o chvilku později než proti Švédům, které v pátek zdolali 5:2. Voráček od branky nabil Hronkovi, který s přispěním teče o Holösovu nohu otevřel skóre.

V sedmé minutě nebezpečně zakončoval Chytil, krátce poté už slavil Hronek druhý gól. Tentokrát mu nabil Kubalík a Hronek opět bez přípravy zavěsil ranou o horní tyčku. Pak notně pozlobil brankáře Haukelanda Tomáš Zohorna. V 10. minutě fauloval po nevyužité české přesilovce Palát a pykal jen 18 vteřin, neboť se krásně trefil Lindström.

V polovině 14. minuty vyřadil Gudas ze hry Rosseliho Olsena, kterého zadkem zasáhl nepříjemně na koleno. V následné přesilovce usměrňoval puk Martinsen, Hrubec však předvedl pohotový zákrok. Frolík pak vyvážel puk a tak dlouho vybíral, koho osloví nahrávkou, až se nakonec rozjel do zakončení sám a sekundu před koncem oslabení zvýšil na 3:1.

Zkraje druhé části chybovali Norové při střídání a následná přesilovka se českému týmu hodně povedla. Voráček během ní nejprve napálil ranou zápěstím z kruhu tyč, chvilku nato ze stejné pozice oslovil dokonale přesně před brankovištěm bojujícího Frolíka a ten slavil druhý zápis do střelecké listiny.

Bratislavská hala burácela a svým následovníkům tleskal také Jaromír Jágr, který zápas sledoval z čestné lóže. (Více čtěte ZDE>>>)

Kovářův pokus vykryl Haukeland. Pokračovalo se za stálé převahy Čechů, kteří vyhráli druhou třetinu na střely mezi tyče drtivě 17:6 a mačkali Nory v jejich obranném pásmu i při hře pět na pět. Velkou herní převahu potvrdil k potěše Jaromíra Jágra ve vyprodaném hledišti ještě ve 34. minutě Řepík.

Norové poslali do branky od třetí třetiny dnešního náhradníka Holma a už po odehrání 52 vteřin snížili. Favorit však nepřipustil jakékoliv komplikace, byť z tempa trochu ubral. Už po 38 sekundách odpověděl Chytil po teči Ruttovy tvrdé rány, skóre pak uzavřel ve 45. minutě kanonýr Kubalík.

Domácí: 10:14. Lindström, 40:52. Olden

Hosté: 02:33. Hronek, 06:34. Hronek, 15:32. Frolík, 23:17. Frolík, 33:36. Řepík, 41:30. Chytil, 44:52. D. Kubalík

Domácí: Haukeland (41. Holm) – Lesund, Holös (C), Espeland, Bonsaksen, Johannesen, Nörstebö, Bull, Reichenberg – Olden, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Rosseli Olsen, Haga, Valkvae Olsen – Martinsen, Trettenes, Lindström – Kristiansen, Röymark, K. Forsberg.

Hosté: Hrubec (Bartošák) – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Palát, Chytil, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna.

Kaukokari (FIN), Schukies (GER) – Leermakers (NED), Shishlo (RUS)

FAKTA MS: Jágr viděl českou smršť. Rozjetý Kakko sejmul Slováky

Nahlédněte do kabiny národního týmu! Co zdobí zdi české šatny?

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.